[100-2.0 ABK] Stukajaca panewka

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
lukaso100
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-19, 21:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Węgorzewo

[100-2.0 ABK] Stukajaca panewka

Post autor: lukaso100 »

Witam,



Od paru miesięcy przy 2tys obrotów dla audicy towarzyszyło stukanie. Od kilku dni zrobiło się już co raz gorzej i od 1800 - 2400 slychać te stukanie. Pojechałem do mechanika i on mówi, że to panewka tak stuka i ze lepiej już wymienic silnik niż to rozbierać. Ciśnienie oleju na jałowym wynosi 1. Olej wymieniany 7 tys km temu, castrol 15W40. Może to jednak stukaja popychacze, a nie panewka skoro takie ciśnienie? Jeżeli jednak panewka, to czy będzie pasować jakiś większy silnik czy szukać jednak takiego samego?
gti18
Mechanik
Mechanik
Posty: 124
Rejestracja: 2014-06-19, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SK

Post autor: gti18 »

Najtanike wyjdzie ten sam o po drugie mogłes go dobić zalewając taki kisiel a nie olej :-/
Awatar użytkownika
bambo
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2015-04-20, 00:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: bambo »

Cześć ja miałem to samo, zrobiłem remont silnika i po roku to samo więc wymieniłem silnik i lepiej na tym wyszedłem, trzeba było tak od razu zrobić ale mądry Polak po szkodzie. po wymianie jeżdze juz 5 rok i jest ok, ważne żeby dorwać silnik w dobrym stanie . A jak Ty zrobisz to od ciebie zależy ,pozdrawiam :ok:
Czaku
Adept
Adept
Posty: 39
Rejestracja: 2014-04-21, 14:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łagiewniki / Wrocław

Post autor: Czaku »

lukaso100, dźwięk panewki jest rozpoznawalny przede wszystkim na podstawie źródła (miejsca) wydobywania się i charakteru. Gdzie masz panewki a gdzie są popychacze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”