[FWD] Skrzypienie przedniego lewego zawieszenia

Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

ja chyba z 5 dni główkowałem się, aż przyszła zmiany koła na zimowe i jak podnosiłem auto na lewarku, to tak tyk tyk i koło tak przycinało na amorku, a jak zacząłem ciskać, to właśnie tak trzeszczało, czy jak to nazwać, i to chyba u mnie wina amorka, może i tak u Ciebie jest. jeszcze podnieś auto na lewarku,jak będzie tak strzelać, pykać itp, to pewnie wina będzie amorka, a koło będzie tak drgało przy podnoszeniu i zniżaniu.

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

stawiam na sprężyne że strzela, trzeszczeć tak samo może...
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

ale jak podnosisz koło, to wtedy tak koło się podniesie i za chwile pstryk takie i koło tak w dół opada nagle, moim zdaniem, to amorek przycina się, ale nie jestem do końca pewny.

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

cholera. wlasnie zmienialem kola w weekend i bylo coś takiego.. jeszcze raz to obczaje tylko musze auto na plaskim postawic
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

kasiarka pisze:wina będzie amorka, a koło będzie tak drgało przy podnoszeniu i zniżaniu.
Zgadza się. U mnie jest tak samo. Wcześniej objaw był taki że z przodu auta słychać było stuk przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności oraz pisk/zgrzyt przy manewrowaniu na postoju. Jakby się zużyła jakaś guma czy coś. Teraz tłucze niemiłosiernie cały czas.

Diagnoza:wylany amortyzator przedni

Od kupna auta porwane były te gumy osłaniające amorki przed zanieczyszczeniami, co pewnie przyspieszyło ich agonię.

Jak założyłem letnie koła 17" 215 szerokie to dopiero masakra, samochód rzucało na boki na koleinach plus dodatkowo to stukanie/tłuczenie.
:?:
Ps. czy maglownica mogła się uszkodzić w ciągu niecałych 2 tygodni takiego jeżdżenia??

Czy przestawia się wtedy zbieżność lub geometria zawieszenia?
:?:

[ Dodano: |25 Kwi 2015|, o 08:34 ]
kasiarka pisze:ale jak podnosisz koło, to wtedy tak koło się podniesie i za chwile pstryk takie i koło tak w dół opada nagle, moim zdaniem, to amorek przycina się, ale nie jestem do końca pewny.
A to też.
Koło nie opuszcza się płynnie tylko skokowo.

[ Dodano: |26 Kwi 2015|, o 00:04 ]
U mnie dzisiaj wymienione amorki przednie wraz z gumowymi harmonijkami i odbojami. Skrzypienie i stukanie jakie było wcześniej jest już tylko niemiłym wspomnieniem.

[ Dodano: |26 Kwi 2015|, o 00:06 ]
Jeszcze zbieżność jest do sprawdzenia, ale to po weekendzie
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

U mnie za to skrzypi z prawej strony, najczęściej przy ruszaniu albo jak się toczy auto i skręcam. Wymienione amortyzatory, końcówka drążka, wahacz, gumy stabilizatora. Jak dla mnie dźwięk dość mocno słyszalny między ławą a wahaczem. Od góry dźwięk nie słyszalny, raczej to nie łożyska mcpersona. Co ciekawe na starym wahaczu też skrzypiało. Pomysłów mi brakuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”