[A6 C4] Zmiana delty cc na nowe radio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
jorro87
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2012-07-25, 12:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ZMC

Post autor: jorro87 »

Chętnie zobaczę fotostory z kieszenią z zapalniczką- może i ja się skuszę :)
Została mi jeszcze kwestia głośników z tyłu, czy zostawić aktywne i się bawić w przejściówki, czy kupić jakieś zwykłe - tylko nie mam bladego pojęcia jakie, żeby był montaż był w miarę bezproblemowy.
Co do sprzętu to gra to jak na mój gust całkiem ok. Audiomedia należy do clariona więc przypuszczam że bebechy są po prostu z jakichś starszych clarionów. Kolorystycznie też mi się podoba a sentymentu do płyt nie mam :)
Cyknij parę fotek jak będziesz montował kieszeń z zapalniczką, wcześniej samo o tym myślałem i kto wie czy to nie najrozsądniejsze rozwiązanie.
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

jorro87 pisze:Audiomedia należy do clariona więc przypuszczam że bebechy są po prostu z jakichś starszych clarionów
prosze Cie... Zwykly chińczyk jakich mnóstwo.
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

a jeżeli chodzi o te tylne aktywne głośniki... Nie będzie ich słychać przy zamontowaniu radia dinowego. Są na alle... specjalne przejściówki, ale się zastanawiam, że większość radii (radyj, radiów???;)) ma na tylnej ściance wyjścia chinch - do wzmacniacza... Więc teoretycznie można by poprzez te chinche puścić sygnał na tylne głośniki i po temacie przejściówek... Cwiczył to już ktoś może? Wiadomo, że jeżeli są to głośniki aktywne to jakieś zasilanie będzie musiało pójść też...
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

karteq, i po to sa te przejsciowki.jesli juz podasz prad na glosniki to potem podasz sygnal tymi przejciowkami
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

podłączyłem, i działa... z tyłu mam 4 xRCA (cinche), sygnał, minus i plus, zgodnie ze schematem z oryginalnego radia. Niestety słychać zakłócenia w postaci świstu który spójny jest z obrotami, więc albo znajdę inny plus, albo muszę założyć filtr... Przerabiał to już ktoś?

[ Dodano: 2015-01-19, 22:19 ]
na pewno zły plus, wyłączam kluczyk i nie ma zasilania... jak ja to sprawdzałem? ;)
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

To raczej nie ma nic do rzeczy. NIe z plusa sa zakłucenia a z petli masy.
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

a jakiś pomysł na te zakłócenia?
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

no i po przepięciu do jednego plusa i jednego minusa z radiem, przy okazji zrobiłem malutkie zwarcie... Zniknąl mi plus z kabla ze stałym plusem (bezpieczniki całe) no i nie mam świstów z tyłu - w ogóle niczego nie mam... Podłączyłem plusa "awaryjnego" i pomimo tego że i plus i masa jest z tyłu (sprawdziłem) to nadal nie gra. Sprawdziłem też innym radiem sygnał z RCA - też nie gra. Zastanawia mnie bardzo brak tego plusa... Może jest jakiś inny bezpiecznik niż ten 20A, po lewej stronie? Pod maską też sprawdziłem...
A co powinno się pojawić na sygnale z RCA? Jak można sprawdzić czy jest sygnał - nie wykluczam że z radiem coś się narobiło. Ma może ktoś schemat instalacji radiowej ? Do Bose znalazłem, we wtyczce do aktywnego głośnika jest poza +, -, sygnałem jeszcze chyba 2 złącza... Do czego one służą? Ekrany?
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Ja zakładałem do siebie bose i tez mam takie zakłócenia. Ewidentnie idą z masy.
Musisz sprawdzic kilka rzeczy, min czy radio ma dobra mase. Poprowadz z aku kabel do radia na mase i zobacz czy cos to da. Podaj kable sygnalowe na glosnik po fotelach, byc moze kable zbieraja ci zaklocenia. Mozesz tez sprawdzic czy masz dobra mase w aucie. Bo byc moze cos masz zasniedziale i bedziesz mial lipe. Klemy przy aku jak masz ori tez moga nie łączyć (w srodku nie bedzie dobrego przejscia.

Zakłócenia to bardzo ch.. temat. Mozesz tez radio podmienic i tez spr. Ewentualnie wyciagaj bezpieczniki przekazniki z auta i sprawdz co sie dzieje. Po kolei... Jezeli przestanie to spr co emituje zaklocenia.

W moim przypadku po odlczeniu alternatora, przestalo. Musze teraz podmienic alternator na inny bo moj byl remontowany i nic nie dalo. Prawdopodobnie cos z uzwojeniem...

[ Dodano: 2015-01-24, 12:03 ]
karteq pisze:no i po przepięciu do jednego plusa i jednego minusa z radiem, przy okazji zrobiłem malutkie zwarcie... Zniknąl mi plus z kabla ze stałym plusem (bezpieczniki całe) no i nie mam świstów z tyłu - w ogóle niczego nie mam... Podłączyłem plusa "awaryjnego" i pomimo tego że i plus i masa jest z tyłu (sprawdziłem) to nadal nie gra. Sprawdziłem też innym radiem sygnał z RCA - też nie gra. Zastanawia mnie bardzo brak tego plusa... Może jest jakiś inny bezpiecznik niż ten 20A, po lewej stronie? Pod maską też sprawdziłem...
A co powinno się pojawić na sygnale z RCA? Jak można sprawdzić czy jest sygnał - nie wykluczam że z radiem coś się narobiło. Ma może ktoś schemat instalacji radiowej ? Do Bose znalazłem, we wtyczce do aktywnego głośnika jest poza +, -, sygnałem jeszcze chyba 2 złącza... Do czego one służą? Ekrany?
W bose do przedniego glosnika idzie +, -, ekran, sygnal +, i sygnal -
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

wiem, wiem... zaczytałem się nt szumów... cięzki temat, prucie auta i w ogóle lipa... Podstawą jest to by - i + pochodził z tego samego miejsca na wzmacniacze w głośnikach i na źródle RCA... Tylko że można zabierać się do tematu gdy ten szum jest... U mnie nie ma niestety nic, a było... Zniknął + na radio (jak pisałem podłączyłem inny) i tył mi nie gra. 12V mam na złączu przed głośnikiem z tyłu, masa jest. Nie wiem tylko jak sprawdzić czy mam sygnał z RCA z tyłu, co powinien pokazać multimetr? Omomierzem sprawdziłem i ma przejście na gniazdo przed RCA w radio.
No i ten +, nie mam pomysłu co się zadziało. Zwarcie wywala bezpiecznik i tyle, a bezpieczniki całe a + nie ma. Może sa jeszcze gdzieś bezpieczniki oprócz lewej strony za drzwiami i lewej strony pod maską?
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Wiesz co... z tego co ja sie orientuje to chyba bezpiecznik powinien byc w puszce na podszybiu pod maska.... a gdzie jeszcze nie mam pojecia...
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

frost12q pisze:W moim przypadku po odlczeniu alternatora, przestalo. Musze teraz podmienic alternator na inny bo moj byl remontowany i nic nie dalo. Prawdopodobnie cos z uzwojeniem...
ZAWSZE i w kazdym przypadku odlaczenie alternatora da skutek w postaci znikniecia swistów/szumów, jedynie kiedy w jednostce masa na RCA jest padnieta (np słychac mechanizm CD w glosnikach) pomimo alternatora słychac tez wycieraczki czy wentylator...

Jezeli mozesz to pożycz po prostu altek do testu, nie kupuj go bo na 99% sie zawiedziesz...
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 08:38 przez mastah22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Tak wlasnie chce zrobic. Kazikboy pozyczy mi altek na probe i sprawdze. Bo tez nie chce wydawac niepotrzebnie kasy. Malo tego po zaplonie tez mam zaklocenia na kilka sekund. I po odlaczeniu kabla zza silnika od nastawnika przestaje...

One sa mniej dokuczliwe bo sa tylko na zaplonie. I nie wiem czy maja cos wspolnego z alternatorem jezli to on jest winowajca..

Wiesz moze co jeszcze byc przyczyna ? Dodam ze wzmacniacx kable radio na pewno sa dobre
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Nie sa dobre... wzmacniacz kable lub radio... tu tkwi problem, nie ma sily.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Z telefonu (czyli z zewnetrznego zasilania) gra bez szumow. Dalismy na podmiane radio jakies inne - dalej sa szumy. Kable po tapicerce, tez szumy, poprawialismy mase na radio, (dodatkową) tez szumy. Nie wiem juz co sprawdzac. Zakladalem nawet jakis filtr do 10A na aku ale to tez gowno daje....
Zmienilem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”