[A6 C4] Swiruje wskaznik ladowania

martini
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-01-19, 10:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

[A6 C4] Swiruje wskaznik ladowania

Post autor: martini »

Ello chlopaki

Od jakiegos czasu swiruje mi wsaznik ladowania
Mianowicie raz jest na przedostatniej kresce a raz pomiedzy 12V a przedostatnia
Po wylaczeniu swiatel mijania nic sie nie zmienia dopiero po wylaczeniu swiatel postojowych znow wzrasta .
Problem obserwuje juz od kilku dni Nigdy na to niezwracalem uwagi lecz ostatnio regenerowalem rozrusznik bo byl juz skatowany i teraz pali na dotyk nawet bez swiec i rzucilo mi sie to w oczy
Domniemam ze wskazowka swiruje bo gdy spadnie tak jak pisalem wczesniej mierze na wyjsciu z alternatora multimetrem i pokazuje napiecie ladowania 14,35V wiec jest ok. Dodam ze swiatla radio i nadmuchy zalaczone .


Moze ktos juz mial taki problem i wie jak temu zaradzic i czy sie tymi wskazaniami wogole przejmowac. Czasem po uruchomieniu silnika slysze jak cyknie jakis przekaznik i wtedy tez spada .Nie zmienia jednak sie wyswietlanie ladowania podczas dodawania gazu.Czy w AELu po odpaleniu gzeja sie jeszcze swiece??

Macie jakies pomysly??
Ostatnio zmieniony 2015-01-26, 21:05 przez martini, łącznie zmieniany 2 razy.
dk2012
Adept
Adept
Posty: 45
Rejestracja: 2014-01-13, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolny ślask

Post autor: dk2012 »

ten przekaznik to od swiec zarowych cyka bo u mnie tez tak jest ale mam alternator na wykonczeniu i po odpaleniu mam 12 v i swiece grzeja jeszcze przez chwile po odpaleniu a jak wlasnie cyknie i wylaczy swiece to wzrasta do 14v
Ostatnio zmieniony 2015-01-26, 21:09 przez dk2012, łącznie zmieniany 2 razy.
martini
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-01-19, 10:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

Post autor: martini »

Oki

Tylko ze u mnie jak juz silnik cieply tak jak dzisiaj jade trasa spokojnie 130km/h wskazowka spada tak pomiedzy 12V a przedostatnia (no wlasnie ile wogole jest na tej przedostatniej??) zwalniam staje mierze i wskazuje 14,35V
dk2012
Adept
Adept
Posty: 45
Rejestracja: 2014-01-13, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolny ślask

Post autor: dk2012 »

na przedostatniej jest cos ok 14v , niewiem moze niech wypowiedzą sie inni ale wedlug mnie to albo wina jakiegos zimnego lutu w liczniku albo poprostu jakiegos czujnika odpowiadajacego za przekazanie sygnału na zegar
martini
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-01-19, 10:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

Post autor: martini »

No wlasnie tez mi sie tak wydaje bo wskazowka z temp. oleju musi dostac pstryczka zeby sie wychylila chyba bedzie trzeba cyferblaty na stol polozyc i lutkolba w dlonie

Dzieki chlopaki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”