[A6-2.0 16V ACE] problem z praca silnika na benzynie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

[A6-2.0 16V ACE] problem z praca silnika na benzynie

Post autor: lento »

Witam
Od jakiegos czasu posiadam c4 2.0 16V ace+gaz i przed naprawa problemu nie było audi zapalało jak i jezdziło na benzynie jak i na gazie, ale musiałem wymienic pierscienie uszczelniacze zaworowe itp. Po tej naprawie na gazie zapala i jezdzi dobrze, natomiast na benzynie na biegu jałowym pracuje, ale jesli dodam gazu to silnik nie wkreca sie na obroty. Sa sytuacje, że niekiedy silnik pracuje na gazie i jak przelacze na benzyne to silnik normalnie pracuje i jedzie na benz. Zdarza sie też, że rano zapale na benzynie i auto jezdzi normalnie.
Wie ktos co to za przyczyna tkwi w tym :-(
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
oldkloss
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-06-04, 18:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: B-B

Post autor: oldkloss »

To sprawdż wszystko co zwiazane z ukladem paliwowym:pompa,czujnik,temperatury,moze filtr paliwowy.nic mi na razie nie przychodzi do głowy :oops: a jak chodzi tak jakby go zalewalo czy jakby paliwa brakowało.przy porannym odpaleniu na bezynie dobrze pokrec na bezynie jak nie chce odpalic i wykrec swiece czy sa mokre.
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

Post autor: lento »

spr. układ i niby wszystko ok. Dzis jechałem na gazie i przelaczyłem na benzyne, jechał normalnie.
Mozliwe, że cos sie przycina podczas przełaczania z gazu na benzyne lub odwrotnie.
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
oldkloss
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-06-04, 18:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: B-B

Post autor: oldkloss »

a jak masz zrobione odciecie paliwa??Moźe przekaźnik pada lub słabo podrutowane odciecie pompy tam sie lubi grzac jak slabo porobione.
oczko1979
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-16, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: oczko1979 »

witam ja mam taki problem ze jak jest zimny rano bez problemu odpala chodzi normalnie gdy tylko troche sie rozgrzeje silnik gasnie i juz go na pb nie odpale w czym moze byc problem
Oczko
dawid89
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 77
Rejestracja: 2014-07-05, 23:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: dawid89 »

odłacz aku na kilkanascie min moze pomoze . Przeczyscic silniczek krokowy moze pomoze
oczko1979
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-16, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: oczko1979 »

juz odlaczalem silniczek tez umyty i nic na lpg chodzi normalnie moze to czujnik temp ale nie wiem ktory a moze sonda sam juz nie wiem :idea:
Oczko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”