[100 C4] Malowanie auta samemu. Kilka pytań

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy.
Pan Konrad
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2014-01-26, 17:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Braszowice

[100 C4] Malowanie auta samemu. Kilka pytań

Post autor: Pan Konrad »

Będę malował auto samą bazą z utwardzaczem. Jaki kolor jej dać teraz jest pomalowane samą bazą bez utwardzacza lz6p jednak teraz jak padało coś mnie wzięło żeby papierem 2000 polerowac i dopolerowalem sie do klaru. :oops:
Tak więc jaki kolor tu widzicie... na dniach przyciemniam szyby ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-05-20, 19:22 przez Pan Konrad, łącznie zmieniany 3 razy.
Wszystko ma swoją cenę i podlega negocjacji.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

nie wiem co chciałeś polerować jak miałeś auto samą bazą pomalowane? co to niby miało dać? nigdy by Ci nie nabrało blasku, poleruje się tylko bezbarwny ew akryl,

co do koloru to pasują mi tu dwa...
neonowy pomarańcz lub neonowa zieleń
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Tak jak kolega powyżej. Jedyna opcja jaką widzę to zmatowienie całości papierem 1000 i na pełne krycie 2/3 warstwy bazy i na półsuchą bazę walić bezbarwnym chociaż i to nie wiadomo czy nie będzie schodzić bo zasada jest taka, że każdą starą powłokę lakierniczą powinno izolować się podkładem. Matowić trzeba ponieważ gdybyś pokrył obecną bazę bezbarwnym po czasie całość by pięknie odchodziła płatami - zawsze mokre na mokre.
Pan Konrad
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2014-01-26, 17:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Braszowice

Post autor: Pan Konrad »

Zgoda. To może zrobie tak. Papier 1000 a nawet 800. I po zmatowieniu rozpuszczalnikiem a na to baza. Tylko z klarem mam problem bo nie umiem go pryskac. Chyba ze robilbym po elemencie zeby wszystko bylo mokre i ladnie wiązało. A jakbym dal do bazy utwardzacz to był by przymus klaru? Bo w sumie sama baza ladnie wygląda w macie. Grillem jeszcze będę się zajmował bo mi się nie podoba w obecnej wersji.
Chodzi ogólnie o to żeby wyszło jednolicie i trzymalo przynajmniej rok puki nie będzie mnie stać na lakiernika.
Wszystko ma swoją cenę i podlega negocjacji.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Pan Konrad pisze: To może zrobie tak. Papier 1000 a nawet 800. I po zmatowieniu rozpuszczalnikiem a na to baza. Tylko z klarem mam problem bo nie umiem go pryskac. Chyba ze robilbym po elemencie zeby wszystko bylo mokre i ladnie wiązało. A jakbym dal do bazy utwardzacz to był by przymus klaru? Bo w sumie sama baza ladnie wygląda w macie. Grillem jeszcze będę się zajmował bo mi się nie podoba w obecnej wersji.
Po 1 żadnym rozpuszczalnikiem tylko zmywaczem sylikonowym lub benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnik rozpuści Ci bazę. Tak jak pisałem papier 1000 bo baza jest mocno chłonna i ma słabe właściwości kryjące - będzie widać rysy.
Po 2 do bazy nie daje się żadnego utwardzacza tylko rozcieńczalnik akrylowy w celu rozcieńczenia.
Po 3 jak nie masz wprawy w lakierowaniu to dozbieraj i oddaj do fachowca bo tylko oszpecisz samochód. Moim zdaniem pchanie się w koszty żeby za rok znowu poprawiać jest bez celu.
Ostatnio zmieniony 2014-05-20, 14:57 przez gavotte, łącznie zmieniany 1 raz.
Pan Konrad
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2014-01-26, 17:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Braszowice

Post autor: Pan Konrad »

Dobra zrobie jak mowisz. Wprawe mam bo juz malowalem tylko polecił mi znajomy paste tempo ktora spiepszyla mi robote i potem poprostu noe udalo mi sie przywrócić do poprzedniego stanu. Czyli papier 1000 benzyna ekstrakcyjna i malowanie. Jednak czy to da rade doczyscic paste tempo? I czy litrem bazy dam rade opsikac całą fure? Pozdrawiam.
Wszystko ma swoją cenę i podlega negocjacji.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

W paście tempo jest dużo syntetycznych wosków itd. także porządnie benzyną ekstracyjną odtłuść tam gdzie bawiłeś się tempo i nie powinno być problemu :-P
()()()() Jedna rodzinka VW
Pan Konrad
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2014-01-26, 17:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Braszowice

Post autor: Pan Konrad »

Aha. Czyli benzyna da rade. Dobra a cis polecqcie na ta baze nalozyc jak wyschnie? Klaru nie prysne bo nie umiem ale może wosk w spreju albo cos innego no sam nie wiem. Pasta tempo rozpuszcza baze i ja mocno sciera a do tego zostawia smugi;/
Wszystko ma swoją cenę i podlega negocjacji.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

ja juz nie mam sil..chyba mu walne bana...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Pan Konrad, kolego może w ten sposób - baza nie jest farbą wykończeniową czyli musi być zabezpieczona właśnie tym klarem, dopiero wtedy jest w pełni chroniona przed działaniem czynników takich jak pogoda, mycie, brud. Więc pasta tempo i baza nigdy nie będą przyjaciółmi. To tak jak byś czarny mat potraktował woskiem - efekt qu pa
Ostatnio zmieniony 2014-05-20, 22:22 przez gavotte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RacingFactory
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2012-01-06, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: RacingFactory »

Dżizas.... Posmaruj auto masłem, albo oliwą będzie się świecić prawie jak z klarem. Twierdzisz, że umiesz malować, a pytasz się czy pomalujesz litrem C4? W zeszłym tygodniu poszło mi 3 setki lakieru na pomalowanie zderzaka, pasa przedniego i połowy błotnika w Civicu... Wejdź na forum lakiernik i poświęć te kilka godzin na dokształcenie się, tam naprawdę wszystko jest elegancko opisane od A do Z.
Pan Konrad
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2014-01-26, 17:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Braszowice

Post autor: Pan Konrad »

Temat do zamknięcia. Jak pomaluje to pokaże co wyszło. Butter nerwy do konserwy -,-
Wszystko ma swoją cenę i podlega negocjacji.
cichy95
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-01, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: cichy95 »

Zalóz temat na forum lakierniczym to Cie z blotem zmieszaja ;D chlopie podstaw nie znasz a sie za cale auto bierzesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”