[ALL] Kupno opon zimowych

Awatar użytkownika
KubsonNH
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2013-08-28, 15:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: KubsonNH »

lento pisze: PS. nokian ze 3 lata temu kupiłem nokian ale letnie=wytrzymały pół sezonu.
Miekka opona = super przyczepnosc (do pewnej temperatury) kosztem zuzycia,a Nokian super klei ale tylko na deszczu i w zimne dni,na lato jest zbyt miekki i szybko sie przegrzewa ;/

Nalewki dobra alternatywa, ale nie są zbytnio komfortowe :)
Żadna blachara nie da Ci tyle co 1.5 Bara :)
Awatar użytkownika
tomi308
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-26, 22:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: tomi308 »

Panowie kto jeszcze nie ma zimówek to do 15 grudnia Goodyear i Dunlop jest w ciekawej promocji-kupujesz 4 płacisz za 3.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ja w zeszłym roku kupiłem dębice frigo 2 i w tej cenie muszę przyznać że jak najbardziej dobrze trzymają, bieżnika trochę ubyło :-P Ogólnie miękkie są, także dziur nie czuć, na razie wszystkie 4 bez popękanych kortów czy innych nieprawidłowości, także polecam w tej cenie :ok:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
Piter008
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2012-04-15, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: CB / Bydgoszcz

Post autor: Piter008 »

Korzystam zimą z goodyear ultra grip 7 - opony już 3 sezon u mnie, 1 w nowym AEL'u i wg mnie spisują się dobrze. Kiedyś w 80 b4 miałem dunlopy, bardzo podobnie wypadały. Śmigałem też chwilę na nalewkach - jakieś goldgum czy gałgum, gumy nalane dużo, ale wyważyć nie szło i na dodatek szumiały.
Krótka historia z AUDI:
1. AUDI 80 B4 1994 - było
2. AUDI 80 B4 1992 - było
3. AUDI A6 C4 AEL sedan 1995 - było
4. AUDI A6 C4 AEL Avant 1997 - było
5. AUDI A6 C5 Avant 2002 - jest
6. AUDI A8 D2 Quattro 1994 - jest
"Przewaga dzięki technice."
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

@UP Dobry wybór :ok: Jak dobrze pamiętam to zajmują 1 miejsce od kilku lat z rzędu ;) Ja u ciebie mam continental chyba jak dobrze pamiętam wintercontact czy jakoś tak i też sobie chwalę. W lecie też idzie pojeździć :lol:
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

W starym mondeo miałem nadlewki i kurde na śniegu trzymanie super. Niestety z nadlewkami tak jest, że bieżnika masz jeszcze dużo a jednak zaczynają się jaja z biciem, ciężko wyważyć itp. Ale gdzieś widziałem na allegro ogłoszenie z nadlewkami z dożywotnią gwarancją - bez oczywiście uszkodzeń czysto mechanicznych. W każdym razie nadlewki na zimę ciekawa i sporo tańsza alternatywa bo rzadko się jeździ powyżej "130".

Dla żony do 307 kupiłem teraz Nokian WR D3 - będzie spokój na kilka lat. Śniegu na razie nie ma to nie wiem jak będą sprawować, ale z tych lepszych to cenowo wychodzą bardzo korzystnie. Kupiłem na allegro, bo lokalnie ze 30 zł na sztuce drożej.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
xary
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-02, 09:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wawa

Post autor: xary »

Ja drugi sezon będę miał takie OPONY ZIMOWE KLEBER KRISALP HP , w ubuegłuym roku sprawowały się genialnie, po sezonie wyglądały bdb, mam nadzieję, że i w tym roku nie zawiodą mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”