[A6-2.5TDI AEL] Orurowanie kolektora/IC

Wszystko co jest związane z układem powietrznym silników wysokoprężnych.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

[A6-2.5TDI AEL] Orurowanie kolektora/IC

Post autor: frost12q »

Witam serdecznie !
Sprawa wyglada nastepujaco. Kilkanascie miesiecy temu (mozliwe ze wiecej jak pol rok temu) sprawdzalem rury przy IC/kolektorze te dwie slynne ktore lubia pekac.

Dolna byla niby ok. Gorna mialem zjechana wiec wymienilem na solidna rure kupiona w rolniczym na metry i dopasowalem. Pierwsze pytanie czy jezeli jest ona tak jak na ponizszym zdjeciu (troche zagieta w srodku -tzn wypuklosc) bedzie wplywala na osiagni/spalanie ?

ObrazekObrazek

Dzis ponownie postanowilem wybebeszyc filtr powietrza i zajrzec do rury w/w i tej dolnej z grubsza poniewaz przy dodawaniu gazu slyszalem charakterystyczne szyyyy..... Tak jakby cisnienie uciekalo.

Ta z rolniczego bez uszkodzen. Natomiast ta dolna.... :shock: zdebialem :evil: Pekniecie w 2 miejscach w tym jedno na doslownie kilka centow.....

Obrazek

Moje pytanie glowne tego tematu to czym taka rure zastapic ? Podkreslam ze mieszkam poza granicami kraju i chcialbym to zrobic w najblizszych dniach, dlatego zakupy internetowe allegro nie wchodza na razie w gre.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Ok wiec po 2.5 godzinach szukania poddalem sie. Postanowilem power tape i drutem owinac ta rure i zakladam z powrotem do auta. Wydaje sie byc zrobione dosc solidnie i powinno wytrzymac troche.

W grudniu ja wymienie ale pytanie z czego !?
Ktos wymienial to ? Czy rura od ursusa c30 (ta slynna) rowniez bedzie pasowac na dol ? bo na gore to wiem ze pasi ale czy na dole bedize ok ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbiny i układ dolotowy”