[A6 C4] dobić czy nie dobić klimę przed zimą?

Awatar użytkownika
riders82
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 92
Rejestracja: 2013-10-09, 12:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

[A6 C4] dobić czy nie dobić klimę przed zimą?

Post autor: riders82 »

witam pytanie mam jak w tytule czyli odczuwam jakby słabiej chłodziła klima w stosunku do tego jak chlodzila pol roku temu wiec rozwazam dobicie jej ze wzgledu na to aby nic sie nie popsulo ale czy ma to sens? może dobic na wiosne?
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

riders82 pisze:rozwazam dobicie jej ze wzgledu na to aby nic sie nie popsulo
Nie powinno się nic zepsuć, są zabezpiecznie aby pompa klimatyzacji nie chodziła na pusto.

Jeżeli szyby Ci nie parują to chyba nie ma sensu dobijać. Ale powiem Ci że nie dawno dobijałem klime to dostałem zniżke posezonową :-P
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

A po co? W zimę klimy używać nie będziesz, na wiosnę to zrób.
Awatar użytkownika
Danieles
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2014-01-27, 15:28
Imię: Daniel
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.2T 230KM (AAN)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Malbork / Macroom

Post autor: Danieles »

A ja radzę dobić, na jesień kiedy pada deszcz klimy się używa do odparowania szyb , klima wysusza powietrze, zwłaszcza rano kiedy się wsiada do zimnego auta .
Teraz na jesień każdy zapomina o klimie nie używa a wiosną zdziwienie bo się popsuło coś i nie działa bo klima nie używana pół roku. Teraz na jesień właśnie wszędzie w poradnikach zalecają zadbanie o klimę.
Ostatnio zmieniony 2014-10-19, 10:32 przez Danieles, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
riders82
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 92
Rejestracja: 2013-10-09, 12:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

Post autor: riders82 »

Tomas pisze:
riders82 pisze:rozwazam dobicie jej ze wzgledu na to aby nic sie nie popsulo
Nie powinno się nic zepsuć, są zabezpiecznie aby pompa klimatyzacji nie chodziła na pusto.

Jeżeli szyby Ci nie parują to chyba nie ma sensu dobijać. Ale powiem Ci że nie dawno dobijałem klime to dostałem zniżke posezonową :-P
jeśli chodzi o te zabezpieczenia to to samo mi powiedzieli wczoraj w serwisie więc odkładam tą operację na wiosnę, tyle aby odparować szyby to dmucha więc nie widzę sensu teraz dobijać
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

mam 7lat auto dwa razy klimę dobijałem i nic się nie popsuło nic nie trzeba było robić a auto z 93r, jak nie ma wilgoci i wlot powietrza z zewnątrz otwiera się i zamyka prawidłowo to szyby będą parować tylko na początku ale jak już przestaniesz używać kilmy całkowicie to po kilku dniach szyby nie będą zaparowane nawet po postoju, ja zawsze robię tak, że jak już się zbliża okres w którym klima się nie włączy ze względu na temp zewnętrzne to daje ogrzewanie na max uchylam lekko szyby z tyłu i tak jadę jakąś krótką trasę bo zawsze jakaś wilgoć zostanie w parowniku od klimatyzacji później już nie ma problemu przez całą zimę
Ostatnio zmieniony 2014-10-19, 17:45 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”