[100 C4] Głośniki 13cm na przód

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

[100 C4] Głośniki 13cm na przód

Post autor: deep »

Witam,
chciałbym wymienić oryginalne przednie głośniki nokii na coś lepszego. Tak się składa, że dostałem za friko jakiś boczek, w którym jest tunel. Planuję na nim potrenować i coś wyrezać pod 130-stki. Tylko teraz pytanie co do nich włożyć do 300 zł? Nie jestem audiofilem i sądzę, że głośniki z takiej półki cenowej w zupełności mi wystarczą...
Będzie coś lepszego od tych?:
http://www.caraudiosklepy.pl/helix-blue-52-p1178.html
A te?
http://www.caraudiosklepy.pl/powerbass- ... -p196.html
http://car-tronic.pl/crunch-gtx-52c-p25 ... kazje.info


A i jak już wspomniałem resztę sprzętu już mam zostały tylko głośniki, tak więc na basie w nich mi nie zależy. Ważna średnica i góra ;) Oczywiście głośniki podłącze pod wzmacniacz (mam 4-kanałowy).

Mój sprzęt póki co:
-2x nokia 10cm + tweetery ori
-sub JBL GT4
-wzmak Sony XM-460GTX
-radio Alpine UTE-72BT

Wiem, że sprzęt nie najwyższych lotów ale dałem za to wszystko grosze... I to mi w zupełności wystarcza - basu mam wystarczającą ilość, brakuje tylko przyzwoitego przodu ;)

PS. Zastanawiam się również nad wygłuszeniem drzwi... warto do takiego zestawu zainwestować w to pieniądze? Z tego co się orientuję koszt mat na parę to jakieś 150-250zł jak się nie mylę?
Ostatnio zmieniony 2014-10-16, 12:22 przez deep, łącznie zmieniany 3 razy.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

deep, wszystkie które zaprezentowałeś są podobnej klasy i jakości. Według mnie każdy z tych 3 będzie dobrym wyborem. Ale chce Ci powiedzieć że kupowałem suby powerbass u sprzedającego ESSA, od którego masz 2 i 3 link i polecam go śmiało, pełen profesjonalizm i najlepsze ceny jeśli chodzi o marke powerbass. Jest on też chyba jedynym oficjalnym przedstawicielem powerbass w polsce.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

Chyba będę się skłaniał ku głośnikom Cruncha... jako jedyne mają regulacje piszczałki, no i mają najwięcej mocy (chociaż to i tak zresztą mniej ważne - mój wzmak ma tylko 60w rms na kanał). Myślisz, że do tego warto wygłuszyć drzwi?

PS. Słyszał ktoś o tej marce?:
http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-sx-5c-p1586.html
No i hertz jeszcze ale słyszałem, że są przereklamowane:
http://www.caraudiosklepy.pl/hertz-dsk-1303-p1458.html
Ostatnio zmieniony 2014-10-17, 11:07 przez deep, łącznie zmieniany 2 razy.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

deep pisze:mój wzmak ma tylko 60w rms na kanał
To "tylko" wystarczy na tak mały głośnik. :ok:
deep pisze:Myślisz, że do tego warto wygłuszyć drzwi?
Zawsze warto wygłuszyć! zawsze! to naprawdę sporo daje.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

No niby te krancze mają aż 100w w rms ;) Chociaż pewnie masz rację z tym, że 60w rms wystarczy. Moje kolumny 3 drożne w domu mają obie razem 120w w rms i naprawdę dobrze grają. Raz podłączyłem z ciekawości jedną w samochodzie i powiem, że suba nie trzeba by mi było :P A podłączyłem je tylko pod stare radio i bez wzmaka (4x55 ale to w rms pewnie połowę mniej). Boję się pomyśleć co by było gdybym je pod wzmaka podłączył teraz i to obie :D

PS. Albo źle chyba myślę... pewnie podana jest tam moc zestawu, czyli 50w rms na każdy głośnik. Zamotałem się :lol:
Ostatnio zmieniony 2014-10-17, 18:52 przez deep, łącznie zmieniany 3 razy.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

deep, tak konkretnie rzec biorąc skoro masz suba w bagaju chyba nie potrzebujesz basu z przodu? tylko średnie i wysokie tony. Jeśli podłączysz je pod wzmacniacz, każdy z wyżej wymienionych zestawów da Ci na prade dobry efekt, w końcu kosztują 3 stówy :!: Jedyne co moge ci doradzić jeśli wspomniałeś o wygłuszeniu to kup któryś zestaw za 200pare a reszte zainwestuj w wygłuszenie :ok:
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

Ogólnie nie jestem zwolennikiem basu zalewającego wszystko inne i chociaż bas z suba jest mocno wygłuszony (wiadomo kanapa no i u mnie dodatkowo butla lpg) to i tak go nie piłuję, bo lubię stonowany, dynamiczny bas i to mi wystarcza w zupełności. No ale na pokazówki sub +15 i jest małe trzęsienie ziemi :)
Chociaż to i tak pikuś. Ostatnio przesiadłem się ze sprzętem do drugiego auta (audi rozbebeszone) to tam to dopiero gra! Żadnej przeszkody dla dźwięku (civic hb i to nawet bez półki) i przy ustawieniu sub + 6 gra tak jak w audi na maksa ;) A na maksa całe auto wpada w rezonans i rdza z nadkoli sama odchodzi :P Dobre przygotowanie pod przyszłe prace blacharskie :ok:
A tak na poważnie to i pewnie masz rację. Muszę się ze sprawą przespać ;) Chociaż te cruche mają u mnie duży plus za regulacje gwizdków.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”