[FWD] sworzeń wahacza luz na wzrotnicy

Awatar użytkownika
vag_only
Mechanik
Mechanik
Posty: 209
Rejestracja: 2011-05-19, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

[FWD] sworzeń wahacza luz na wzrotnicy

Post autor: vag_only »

witam

wymieniłem nie dawno prawy wahacz na lemforder i wczoraj byłem na przeglądzie i widziałem że główka sworznia chodzi tak jak by w zwrotnicy.. zdjąłem koło i breszka czułem że jest luz.. śruba org się ukręciła od sworznia jak wymieniłem i nie wiem czy nie dałem za małej średnicy.. bo chyba powinna być 10-tka z tego co mi się kojarzy.. po za tym czy to by miało wpływ na ten luz? dodam że z drugiej strony to samo było a tam wymieniałem wahacz z 2 lata temu.. nie wiem co robić szukać zwrotnic czy da się to jakoś ogarnąć ? :) kiedyś widziałem podobnym problem na forum tylko znaleźć nie mogłem
Audi C4 5 cylinder 2.5 TDI

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=56
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Śruba nie powinna mieć raczej wpływu na taki luz ale prosto to sprawdzić porównując średnic z drugą stroną. Zdarzały się mi wyrobione zwrotnice ale w takich autach jak matizy czy una. Zawsze można zbić wahacz i przemierzyć zwrotnicę suwmiarką w paru miejscach na średnicę. Albo spróbuj zamontować wahacz i sklepać dwie połówki do siebie przed skręceniem.
A6 C4 1.9 ON:):)
Awatar użytkownika
vag_only
Mechanik
Mechanik
Posty: 209
Rejestracja: 2011-05-19, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: vag_only »

Matrix1540, dzięki za podpowiedz ;) na dniach będę kombinować ;-) ktoś miał ten sam problem na forum ale nie mogę znaleźć :-/ podpowie ktoś jeszcze ? bo w sobotę wymieniam końcówkę drążka to przy okazji zobaczę do tego :roll:
Audi C4 5 cylinder 2.5 TDI

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=56
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Z tego co pamiętam to Dawid miał taki problem i niestety okazało się, że wyrobione gniazdo w zwrotnicy, nic nie zrobisz, tylko wymiana.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

dokładnie u mnie też tak się stało, stara śruba miała zwalony gwint, kupiłem nową, ale okazała się za miękka, dokręciłem ją, ale podczas jazdy gwint przeskoczył i wyrobiło dolne gniazdo, niestety nic nie pomoże zbijanie mocowania, nacinanie tej przerwy itp, ktoś to kiedyś też tulejował ale nie wiem czy gra warta świeczki skoro zwrotnicę można znaleźć za 50-70 zł, działaj z tym jak najprędzej bo zaraz tego lemfordera rozwalisz, wyrobisz ten bolec i po ptokach :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”