[100-2.0 ABK] Problem z odpaleniem po wym. rozrządu...Proszę

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Mateusz
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-21, 12:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jelenia Góra

[100-2.0 ABK] Problem z odpaleniem po wym. rozrządu...Proszę

Post autor: Mateusz »

Witam. Mam problem z audi 80 2.0 83kw. Wymieniłem rozrząd, pompę wody, napinacz i wszystkie paski. Przed rozebraniem starego stwierdziłem że, jest on przestawiony na rozrządzie o trzy zęby, więc nie znaczyłem i pomyślałem że, ustawię na znaki. I problem bo po ustawieniu rozrządy na znaku, pośredniego na pierwszy gar, i wału na kole zamachowym na (0), auto nie odpala :roll: a sąsiad czeka.. Będę wdzięczny za sugestie.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

przestaw o te 3 zeby pasek wg wzoru jaki byl..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
krychu
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-08, 09:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Turek/Jelenia Góra

Post autor: krychu »

Jeżeli jestes pewny że ustawiłes na znaki, to masz przestawiony zapłon. W silniku abk nie jest go prosto ustawić, trzeba zablokować wyprzedzenie zapłonu. Te procedury kiedys były opisywane na forum audi 80.
Jest:
Audi 80 B4 2.0 ABT Sedan 1992r Ośka
Audi A6 C4 2.8 30V AMX Avant 1997r Quattro
https://picasaweb.google.com/1171633131 ... directlink
Seat Arosa 1.0 ALL 1997r
Mateusz
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-21, 12:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jelenia Góra

Post autor: Mateusz »

Kurcze właśnie ustawiłem sportem tak jak był i tez nic z tego. To raczej 100% zapłon ,tylko problem w tym ze, nie daje rady go ustawić. Jeśli macie Panowie jakiś sprawdzony sposób lub link gdzie to jest wyjaśnione to był bym bardzo wdzięczny. Dzień wcześniej wymieniałem w swojej setuni i chodzi jak zegarek, a tu taki prosty rozrząd i się położyłem...wstyd
krychu
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-08, 09:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Turek/Jelenia Góra

Post autor: krychu »

W wyszukiwarce wpisujesz " ustawienie zaplonu audi abk" i masz jako pierwszy rezultat.
Skad jestes moze mamy do siebie nie daleko
Ostatnio zmieniony 2014-10-03, 06:51 przez krychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest:
Audi 80 B4 2.0 ABT Sedan 1992r Ośka
Audi A6 C4 2.8 30V AMX Avant 1997r Quattro
https://picasaweb.google.com/1171633131 ... directlink
Seat Arosa 1.0 ALL 1997r
Mateusz
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-21, 12:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jelenia Góra

Post autor: Mateusz »

Z Pasieczeka. Tragedia z tym autem.. Przyjadę do domu i rozepnę rrozrząd, jeszcze raz poustawiam izobaczymy. Moze coś przeoczyłem. A macie pojęcie jaki był by koszt ew. ustawienia zapłonu przez fachowca ? Bo ja już nie mam siły a i z kasą krucho.
PS.. Owszem znalazłem coś na temat ustawienia zapłonu w abk, ale wszyscy piszą jak to zrobić przy uruchomionym silniku :-| A ja mam ten problem ze on nie odpala i za Boga nie mam pojęcia jak go uruchomić. Raz kichnął i nic. Iskra jest paliwo tez a pomysłu brak. Dziwne bo aparatu nie ruszyłem wiec ustawiony na zera powinien gadać chyba że na zamachu ustawić na 6° ?? Może tak pojdzie ? A powiedz czy kolo pasowe na wale z tym wycięciem, ma się zgrać z pośrednim na (.) czy z (0T) ? może tu mam błąd. I czy to koło pasowe da się założyć inaczej niż było? Bo wydaje się mieć symetryczne otwory. Z góry dziękuję za podpowiedzi

[ Dodano: 2014-10-03, 18:26 ]
I po problemie :-D przyznaję się bez bicia że, d..a ze mnie. Okazało się ze, sąsiad pod moją nieobecność przyszedł i sprawdzał sobie kable wn i pozamienial kolejnosc :-x Dziękuję Wszystkim za pomoc. Audianka śmiga jak pszczółka... temat do zamkniecia
Ostatnio zmieniony 2014-10-03, 07:22 przez Mateusz, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”