[ALL ] Hak westfalia

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
_Makki_
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-29, 18:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Norwegia

[ALL ] Hak westfalia

Post autor: _Makki_ »

Czesc,

Wczoraj przez przypadek znalazlem na szrocie A6 z hakiem Westfalii. Wyglada ladnie, narazie kluczyka brak ale podobno gdzies jest ;)
Narazie slaby dostep do auta wiec ciezko bylo cokolwiek obadac ale rozumiem ze powinien bez problemu pasowac do S4 C4 Avant skoro siedzi na A6 C4 avant?

Mam w garazu hak z org instalacja od S4 ale brakuje mi kuli a znalezienie samej kuli, ciezka sprawa :(

Pracownik szrotu powiedzial ze chce ok 200zl za ten hak ale musze go samemu zdemontowac :)
Mozna jakos w razie co dokupic kluczyc lub dorobic?
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Co do pasowania haka to inni niech się wypowiedzą.

Co do kluczyka to odwiedziny u przedstawiciela Westfalii (w przypadku Gliwic np. to Lelek Group, czyli ASO AUDI / VW) dostaje się pęk kluczyków na próbę.
Jak znajdzie się pasujący po numerze jest zamawiany nowy. Cena około 70 zł.
Pzdr
kwazik
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

bedzie pasował, tylko zabierz wszystkie elementy haka, ważna sprawa to specjalne podkładki wkładane w podłużnice, przed hakiem,
cena za hak bez kluczyka normalna, nie tanio, nie drogo, wiązkę najlepiej wypiąć od lamp z tyłu, jak jest ORI to właśnie tam powinna być podłączona instalka, pewnie jakaś masa jeszcze będzie przykręcona do budy :ok:
Awatar użytkownika
_Makki_
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-29, 18:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Norwegia

Post autor: _Makki_ »

Bylem dzisiaj znowu na tym szrocie i szefunio kluczyka zadnego nie znalazl.. Ale ze to Norwegia i czesto kluczyki gdzies sobie leza to otworzylem fure, kluczyc do auta w schowku..
Wiec szukam dalej no i z prawej strony w bagazniku schowany w papierku kluczyk do Westfali :)
Po malutku wszedl w zamek, do samego konca, udalo sie delikatnie przekrecic caly uchwyt ale nie moglem tego uchwyty wyciagnac. Z tego co wiem to delikatnie sie go wyciaga i pozniej przekreca chyba do gory..
Caly moj stan podniecenia zakonczyl sie kiedy Noras przyszedl i powiedzial ze zamyka bo chce isc do domu (godz 16:00) :(
No nic, jutro sprobuje znowu. Jak juz by sama kula zeszla to bedzie git bo reszte mam. Jak nie to bede chyba musial zciagnac wszystko..
Aha, kluczyk jak juz wszedl to wyjsc nie bardzo chcial.. Probowalem go delikatnie wyciagac, ale ten czerwony plastik wokol ma swoje lata wiec trzeba do niego z uczuciem chyba.. :-P
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

zobacz jak to działa na filmiku i działaj :ok:
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Wsadzasz kluczyk, przekręcasz pokrętło tak aby czerwony znacznik z pokrętła wszedł na zieloną "strzałkę" na obudowie haka i zwykle kula sama wypada.
Dopóki nie przekręcisz pokrętła w drugą stronę to kluczyka nie wyciągniesz - takie zabezpieczenie przed nieprawidłowym / za słabym zapięciem haka.

Skoro masz kluczyk i pokrętło coś tam się rusza to opcje są trzy:
- żaba i mocniej pokręcić pokrętło - może się blokada zastała i nie chce całkowicie się odblokować
- jak hak odblokowany to młot i trochę to opukać ;)
- palnik raczej odpada - może źle wpłynąć na smary wewnątrz blokady kuli.

Powodzenia :)
Awatar użytkownika
_Makki_
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-29, 18:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Norwegia

Post autor: _Makki_ »

Nie ma bata zebym go ruszyl :( Juz 3 razy probowalem, narazie bez "wspomagaczy"
Ale auto tez tak stoi ze ciezko z dojsciem.
No nic, chyba bede zdejmowal z niego zderzak i probowal caly hak zdemontowac i pozniej z sama kula sie pobawic..

Dzieki za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”