[100 C4] Szyberdach krzywo się zamyka/otwiera

Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

[100 C4] Szyberdach krzywo się zamyka/otwiera

Post autor: gavotte »

Drodzy koledzy próbowałem walczyć z problemem który towarzyszy audikowi od czasu jego kupna. Dokładniej to w momencie otwierania szyberdachu do tyłu auta lewa strona klapy opada a prawa zostaje praktycznie w miejscu, do góry to już całkowicie nie chce iść. Próbowałem przesmarować prowadnice niby to chodzą swobodnie mimo to szyberdach nie może się zsynchronizować stronami tak aby otwierał się i zamykał równo. Próbę przeprowadzałem też bez silniczka i otwiera się do tyłu lecz z oporem. Z moich obserwacji wydaje mi się, że linki są ustawione w złej pozycji względem siebie lewa/prawa strona dlatego tak się dzieje lecz jak to ustawić aby obie ciągnęły klapę w równej pozycji. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Całkiem niedawno u brata w a4 b5 był taki myk, iż szyberdach się otwierał, ale zamykać się już nie chciał, ponieważ zamykał się pod skosem. Po rozebraniu szyberdachu okazało się, iż w prowadnice plastikowe się potarły i blokowały wszystko. Wywalenie ich i bardzo dobre nasmarowanie szyberdachu sprawiło iż szyberdach się zamykał, ale i tak trzeba było dorobić nowe szyny

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

kasiarka, właśnie w tym problem, że trzeba dłubać. W garażu leży kompletny solar ale rwanie podsufitki nie bardzo wchodzi w grę bo wiem, że będzie wisiał baldachim. Prowadnice smarowałem odkręcając boczną blachę osłaniającą prowadnice.
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Dlaczego baldachim ? jak podsufitkę powoli się zdejmuje, to nic jej nie będzie. A demontaż podsufitki to 30minut z przerwą. A samo smarowanie nic nie da. Bo jak ci tam się potarło, to to blokuje. Jak byś wyjął tamte śmieci, to wtedy by działał nasmarowany.
w przypadku brata 6 miesięcy działał, aż tawot się nie skończył. Teraz to wymodził jakieś tam szyny i inne usprawnienia. Bo styczniu nieciekawie wyjmuje się szyberdach. Wszystko twarde i w dodatku zimno. A latem to i ta podsufitka inaczej schodzi

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

ania
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2013-01-18, 11:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: ania »

hej poradziłeś sobie z tym szyberdachem??? u mnie właśnie to się stało....masakra jakaś....ani do tyłu ani do przodu ani uchylić...mało tego jest nierówno domknięty....co z tym działać??
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

ania, nic nie robilem bo mam ważniejsze sprawy, możesz spróbować ręcznie zamknąć ewentualnie pomóc mu ręką. Zdejmujesz panel grzie znajduje się środkowe światło wraz z przyciskami do sterowania i masz tam w silniczku śrubę na toxa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”