[100 C4] Blokujące się szyby, brak spasu i luźny bolec

Awatar użytkownika
bobeck
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2013-10-21, 20:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zabrze

[100 C4] Blokujące się szyby, brak spasu i luźny bolec

Post autor: bobeck »

Cześć,
Wrzuciłem sobie elektryczne szyby do mojej C4. Mam mały problem z kilkoma rzeczami, może ktoś u siebie montował i miał podobny problem.
Moja c4 jakby nie była przystosowana do el. szyb. Nie było żadnej wiązki z martwą kostką do wpięcia, nie ma gniazda przekaźnika po prawej stronie. Musiałem ciągnąć sam wszystko od nowa.
Po złożeniu wszystko działa jak należy, ale w połowie szyba kierowcy mocno zwalnia i ma duży problem z opuszczeniem się. W górę jedzie całkowicie sprawnie.
Przy demontażu musiałem ściągnąć spinkę, która trzymała szybę na bolcu podnośnika. Po ponownym montażu spinka nie spełnia już do końca swojej roli - szyba przeskakuje na regulacji pod spinką i cały bolec lata jak chce wydając przy tym nieprzyjemne dźwięki. Zastanawiam się czy nie jest to jednym z możliwych przyczyn problemu, chociaż przy luzie na regulacji szyba powinna sobie spokojnie obierać odpowiedni kąt i jechać w dół jak po sznurku.
Kolejna sprawa to taka, że musialem ustawić całą ramkę z drzwiami żeby uszczelka dobrze przylegała u góry i był dobry spas. Gdy mi się to udało szyba miała jeszcze większy problem z jazdą w dół. Gdy udało mi się ustawić całość żeby szyba w miarę gładko szła w dół - znowu nie bylo spasu u góry i drzwi były nieszczelne. I tak w kółko.
Zastanawiam się teraz czy ułożenie całości w drzwiach ma jakikolwiek związek ze sprawnością opuszczania szyby. Przecież wszystko jest ze sobą połączone na sztywno i nie ma nic wspólnego ze skrzydłem drzwi.

Czy jest w drzwiach coś co może blokować ruch szyby? Próbowałem do tego dojść, ale bezskutecznie.

Czy może winna jest luźna spinka i brak możliwości zablokowania szyby w jednej pozycji na prowadnicy?

Jeżeli ktokolwiek dotrwa do końca moich wypocin i zna problem to proszę o pomoc.
Chętnie też kupię zapasowe spinki jeżeli ktoś ma lub wie gdzie je dostanę.
Awatar użytkownika
bobeck
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2013-10-21, 20:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zabrze

Post autor: bobeck »

Można zamknąć, usunąć. Problem rozwiązany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”