[100 2.3 AAR] Nie pracuje na Pb tylko na LPG

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
suru
Adept
Adept
Posty: 26
Rejestracja: 2013-05-17, 12:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

[100 2.3 AAR] Nie pracuje na Pb tylko na LPG

Post autor: suru »

Hej, odkąd kupiłem moją sete odpalała na benzynie wyłącznie na zimno, po nagrzaniu musiałem przełączać na gaz przed kręceniem lecz teraz mam większy problem, przestała wogóle chodzić na Pb. Zero reakcji na gaz, zapali na pół sekundy i zgon. Pompe raczej wykluczam bo ma z rok a żyd zapala się tylko na przechyle wiec powinna być sprawna. Co mam sprawdzić? Na gazie nie wyczuwam zmian w zachowaniu.
Pozdrawiam !
piard.pl
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-22, 10:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: piard.pl »

to że pompa chodzi wcale nie oznacza że podaje paliwo. Zdejmij przewód zasilający i daj + na czerony kabelek pod kopułko wtedy bedziesz widział czy podaje czy nie. No a jak nie to zdejmij przewód przy samej pompce jak nie podaje to masz przyczynę jak podaje to wymień filtr.
suru
Adept
Adept
Posty: 26
Rejestracja: 2013-05-17, 12:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: suru »

Pompka i filtr są ok, po rozłączeniu węża od odmy pali i chodzi na Pb. Podobno przez nieszczelność jest zbyt małe ciśnienie i nie daje rady ruszyć tloka w rozdzielaczu. A ostatnio zaczęło mi dość obficie lać spod pokrywy zaworów. Myślicie, że po wymianie uszczelki problem zniknie?
Pozdrawiam !
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

a może zacznij od filtra,ale powietrza skoro siła zasysania nie potrafi unieść klapy przepływomierza.
Łobuz
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-10-08, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ŻARY

Post autor: Łobuz »

witam jak u mnie przestał palić na pb to jeden koleś zaproponował mi żebym wyregulował w mechanicznym mieszankę i podziałało
kilermorderca
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-29, 11:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałbrzych

Post autor: kilermorderca »

Witam mam podobny problem auto odpala na benzynie ale od razu gaśnie na lpg działa normalnie, wcześniej wszystko było ok. A jak temp dojdzie do ok 50 st to nie chce odpalić lecz tylko na benzynie na gazie pali, po odłączeniu czujnika odpala na pb lecz i tak gaśnie. Krokowiec sprawdzony po odłączeniu obroty rosną. Ktoś ma jakieś pomysły bo ja już wszystkie wyczerpałem.
Pozdrawiam
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

"odpala na benzynie ale od razu gaśnie"
Ciśnienie paliwa do sprawdzenia.Klapa przepływomierza.Lewe powietrze na dolocie.

"temp dojdzie do ok 50 st to nie chce odpalić lecz tylko na benzynie na gazie pali,"
nie koomam.
kilermorderca
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-29, 11:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałbrzych

Post autor: kilermorderca »

Jak temp silnika dojdzie do 50 st to nie darady odpalić na benzynie ale za to na gazie odpala.
Wszystkie rurki sprawdzone całe.
Klapa to ten "talerzyk" jak tak to rusza się normalnie nie haczy nigdzie.
Teraz trochę przykręciłem śrubkę tą na imbusa koło klapy i się poprawiło trochę tzn mniej więcej trzymają obroty, mam ją jeszcze trochę przykręcić?
Ostatnio zmieniony 2014-07-29, 14:05 przez kilermorderca, łącznie zmieniany 2 razy.
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

ta srubka to regulacja mieszanki,jeśli po kręceniu się poprawiło to widać trzeba przy tym jeszcze popracować.poczytaj jak ustawiać,,,druga kwestia,kwestia dwóch mieszanek powodujących zalewanie silnika.,,trzecia kwestia to dbanie by układ pb był "mokry".
audi100C4wawa
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2014-11-25, 22:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Polska

Post autor: audi100C4wawa »

Witam,

Mam podobny problem, zakupiłem w wakacje 100 2.3 AAR już z informacją, że na benzynie nie chodzi.
Chodzi tylko na LPG i to całkiem dobrze.

Okazało się, ze była padnięta pompa paliwa w baku, wymieniłem i paliwo podaje, natomiast próbując odpalić na benzynie nie chce załapać, a jak załapał to spod pokrywy filtra paliwa leje się benzyna jak z kranu...

Aktualnie zablokowalem przewod gumowy doprowadzający paliwo do wtrysku zeby sie nie lal i jezdze na gazie.

Ktoś ma pomysł czemu benzyna leje sie ciurkiem z obudowy filtra (przy prawym nadkolu)?
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Bo jest uszkodzony ;p Wymień filtr skręć i wtedy sprawdź
Klasyk
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-26, 18:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sierpc

Post autor: Klasyk »

Witam. Widzę, że podobny problem nie dotyczy tylko mnie. Moje "CYGARKO" stoi na warsztacie i za nic meches nie może się połapać ocb.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”