[ALL ] głośniki w tylnych dzwiach w sedanie

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

[ALL ] głośniki w tylnych dzwiach w sedanie

Post autor: FAŁDZIK »

Dla chętnych dołożenia dodatkowych głośników w tylnych drzwiach sedana, kilka mam nadzieję przydatnych informacji:
potrzebne materiały:
1. Jeśli mamy radio z wyjściem na 6 głośników to dokładamy zwykłe głośniki z avanta, jeśli jednak posiadamy radyjko na 4 głośniki niezbędne będą głośniki aktywne, naturalnie także z avanta, dlatego aktywne, gdyż nie spalimy wówczas końcówki mocy w radiu, przy zakupie tychże głośników wypada zatroszczyć się także o wtyczki 5-pinowe oraz uchwyty mocujące (po 3 na głośnik) widoczne na zdjęciu poniżej, naturalnie kupujemy komplet tj. razem z małymi niskotonowymi głośniczkami
warto także pytać o pianki z wyciętymi dziurami na głośniki

Obrazek

Obrazek

2. Adapter osłabiający sygnał wychodzący na tylne głośniki, można to dobierać samemu jak ktoś ma pojęcie o elektronice lub pójść na łatwiznę i kupić gotowca
Obrazek
ja wybrałem powyższy (droższy) ale ma wyjścia na czincze i możliwość regulacji głośności

3. Przewód sygnałowy ekranowany 4 metry, wg. moich wyliczeń najtaniej wychodzi już z zarobionymi końcówkami, ja wykorzystałem taki:
kabel 2 RCA - 2RCA CHINCH VITALCO - 5,0 m
Obrazek

4. Przewód zasilający 2x0,75mm² o dł. 8m, oraz przewód 2x0,5mm² o dł. 4m

Montaż:
Na początek należy wyciąć otwory na głośniki, na szczęście na wewnętrznej części boczka są wytrasowane miejsca na głośniki.
Następnie prowadzimy przewody do tylnych drzwi:
1. Przewód 2x0,75mm² o dł. 4m jako zasilanie wzmacniacza głośnika
2. Przewód sygnałowy RCA rozpoławiamy wzdłuż aby uzyskać 2 osobne, po jednym na stronę
3. Przewód 2x0,5mm² o dł. 4m rozpoławiamy wzdłuż aby uzyskać 2 osobne, po jednym na stronę (jest to przewód wyzwalający głośnik po włączeniu radia)

lutujemy te przewody do wtyczki wchodzącej w głośnik wg. schematu
Od lewej:
Brązowy - minus stały "-12V"
Biały - plus po włączeniu radia ("+12V" włącza wzmacniacz)
Brązowo-czarny - masa sygnału audio
Zielony - plus sygnału audio
Czerwony - plus stały "+12V"

Podłączenie do radia:
ja czerwoną wtyczkę na mini ISO z adaptera wywaliłem (razem z czinczami), zostawiłem tylko niebieski, widać to na foto
Obrazek

jako, że adapter posiada kostki ISO, wlutowałem się z przewodami zasilającymi bezpośrednio do nich, jeden głośnik do jednej kostki, drugi do drugiej żeby nie robić zamętu

całość wygląda tak
Obrazek

i bangla rewelacyjnie

jeśli coś niejasno opisałem to pytajcie
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 20:17 przez FAŁDZIK, łącznie zmieniany 5 razy.
Bartek85
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2014-03-08, 22:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: J-w

Post autor: Bartek85 »

kolego a możesz napisać jak wykonałeś uchwyt na kubek i skad go wziąłeś?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

Niestety, po roku używane głośniki zaczęły trzeszczeć, więc wylecialy i wpadło to
Obrazek
BOSE z A8 przerobione na głośnik aktywny
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 20:17 przez FAŁDZIK, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”