[A6 C4] Łańcuch/łańcuszek wałków rozrządu 058109229 jaki kup

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

[A6 C4] Łańcuch/łańcuszek wałków rozrządu 058109229 jaki kup

Post autor: silnor3ki »

Witam,
Noszę się z zamiarem wymiany napinacza łańcucha wałków rozrządu w mojej A6 C4 1,8 20V ADR. Mam już napinacz i również chcę wymienić łańcuch skoro to już rozbieram. Potrzebuję się dowiedzieć jaki łańcuch kupić do tego najlepiej.
Można znaleźć FEBI, RUVILLE, SWAG, IWIS albo ori w ASO. Cena pierwszych około 120-140 zł cena ori ASO 350 zł :/ oczywiście facet w ASO nie powiedział mi kto produkuje te łańcuchy dla AUDI (no bo przecież nie straci klienta skoro mam kupić u niego :)
Wie ktoś może kto produkuje ten łańcuch dla AUDI ?
Z tego co mi ETKA podpowiada i informacje w sieci to ten łańcuch jest identyczny dla 1,8 i 2,8 V6. Numer z etki i sieci taki jak w temacie. Jest to dość ważny element i boję się wsadzać byle czego a na ori wywalić 350 zł to sporo.
Ktoś może coś podpowiedzieć ? W sieci nie znalazłem podobnego tematu.

z góry dzięki.
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

silnor3ki, Ja jak robiłem rozrząd w mojej 3.0 tdi to napinacze były w pudełku FEBI, wybite na nich IWIS, tylko że kupiłem je w hurtowni i znaczek Audi miały zeszlifowany, natomiast łańcuchy są dostępne tylko w serwisie, i miały wybite IWIS.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

na pewno nie kupuj Toprana bo u mnie wyciągnął się po roku, teraz mam Ruville póki co rok jeździ bez problemu ale teraz brałbym FEBI

Afro89
ile kosztuje taka zabawa w 3litrówce? :D
Ostatnio zmieniony 2014-06-19, 15:27 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Dzięki Panowie :)
Właśnie mają FEBI w jednym z największych sklepów w okolicy KRK. Nie wiem tylko czy to co sprzedają jest zawsze w porządku no ale u nich akurat jest tylko FEBI dostępny.
Miałem brać RUVILLE ale tam ponoć może być spakowane cokolwiek bo oni niby nie produkują tylko pakują do swoich pudełek. Czy to prawda to nie wiem bo wygrzebałem to info z sieci. Co lepsze zapytałem 4 sprzedawców na alledrogo co mają RUVILLE i nikt nie odpowiedział jednoznacznie co jest wewnątrz opakowania, jedna kobita odpisała tylko, że na łańcuchu nie ma nic wybitego, co trochę mnie dziwi bo wydawało mi się, że musi być jakieś oznaczenie. Inny gość odpisał tak: "...raz jest ruville a raz febi a czasem po prostu napis germany..." Nie wiem o co biega :) może nie zrozumiał mojego zapytania bo jak odpisałem, czy wyśle mi RUVILLE to napiasał "...wyślemy nie otwierane pudełko RUVILLE..." :) czyli nie wiem jaki łańcuch w środku będzie skoro nie otwierane, hehe :)

A łańcuch IWIS też można kupić osobno np. na alledrogo.
I też coś 130 zł. Chyba się zdecyduje na tego FEBI.
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Kupiłem łańcuch FEBI w sklepie, oryginalnie zapakowany i zaklejony, nie otwierany wcześniej. Wewnątrz jest łańcuch z wybitym "IWIS"
Tak więc FEBI pakuje też pewnie do swoich pudełek te łańcuchy a nie produkuje. Albo mam takie szczęście i trafiłem akurat na taki :)
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

silnor3ki, Tak jak wspomniałem wcześniej kupiłem napinacze febi a było wybite IWIS, to nie przypadek.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Łańcuch założony. Szklanki i napinacz hydrauliczny również. Na starym łańcuchu był napis "RENOLD" (nic innego na nim nie znalazłem) pierwsze slyszę o takiej firmie. Łańcuch wyrobiony w cholerę, naciągnięty i miał luzy. Ślizgi na napinaczu wytarte od łańcucha i to sporo. Po naprawie cisza nastała. Zero klekotania i pukania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”