[A6-2.8 AAH] Maksymalna pojemność butli w koło / sedan.

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Butterbean pisze:a butla jest przezroczysta czy jak?
Z pleksi? :mrgreen:
Jest jeszcze "koło zapasowe" w spray'u, żaden problem dojechać na tym do najbliższego wulkanizatora - wilk syty i owca cała :-D

Ja mam chyba 50L bo użytkowych 42L
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

J.A.G, lub ladne kolo zapasowe w pokrowcu
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
tomi308
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-26, 22:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: tomi308 »

Butterbean pisze:jestes chetny na dojazdowke 5x112 w cenie do 100zl.przesylka 17zl?
wracajac do tematu..piszesz o kole zapasowym jako niepotrzebnym detalu w bagazniku.zajmujacym miejsce.ta butla jest przezroczysta czy jak?przeciez ona zajmuje duuuzo wiecej miejsca niz kolo.
Co do kół to zaraz na pw a co do butki to u mnie to tak wygląda:
Obrazek
i myślę że walec na półce jest lepszym rozwiązaniem zajmuje mniej miejsca bo koła na półkę nie włożymy.Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Jest jeszcze "koło zapasowe" w spray'u
Istnieją jeszcze opony samonaprawialne :-P Fajna opcja, znajomek mi pokazywał co robi w serwisie, w środku opona jest wylata taka lepką papą, i jak sie zrobi dziurka, to pod wpływem ciśnienia itd sama sie zakleja :shock: Lub flaty, tata ma coś takiego z utwardzanym bokiem, na kapciu jechać sie da :mrgreen: Kiedyś wrócił do domu i mówi że coś siadł, pojechałem dopompować a tam cale 0,3 w oponie a tylko lekko przysiadła :-P
Ja osobiście koła już nie wożę, fakt jeżdziła ze mną ori 15 w pokrowcu, ale wyleciała bo od 2009r kapcia nie było :lol: Zresztą opona na zapasie rok 94 to też strach sie bać :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomi308
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-26, 22:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: tomi308 »

J.A.G pisze:
Jest jeszcze "koło zapasowe" w spray'u, żaden problem dojechać na tym do najbliższego wulkanizatora - wilk syty i owca cała
Życzę powodzenia :-P
Fok3r
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 83
Rejestracja: 2013-03-03, 12:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Fok3r »

jechałem kilka razy na sprayu i dojechałem :) ale wulkanizator później swoje się nagadał ;)

PS. Jaką butle wstawić ?? :)
Awatar użytkownika
tomi308
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-26, 22:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: tomi308 »

[ Dodano: 2013-03-10, 13:12 ]
Fok3r pisze:jechałem kilka razy na sprayu i dojechałem :) ale wulkanizator później swoje się nagadał ;)
Jak masz coś małego wbitego to jest szansa że dojedziesz,a nagadał się bo to robota niezapłacona,i 2 dni trzeba wietrzyć bo taki smród.Co do butli to tak jak napisałem wcześniej mam w kole ale żałuję że nie zabrałem walca.
Ostatnio zmieniony 2013-03-10, 13:13 przez tomi308, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Butterbean pisze:baaartez, wytnij sobie w ps ta butle i wkelj tutaj nawet pelnowymiarowe kolo...lezace na plask.
pozatym...jeden argument...w tej chwili cena zbiornikow sie wyrownala...a za 100zl roznicy jaka kiedys byla kupujesz sobie dojazdowke..
to nie jest jakas osobista uwaga do ciebie ale mi nie widza sie takie zbiorniki przewody itp wystajce z bagaja przy kazdym otwarciu auta..
Nie, no spoko bez urazy :-) Każdy ma prawo do własnego zdania i jednemu podoba się to, a drugiemu co innego. Ja osobiście jestem zadowolony i taką właśnie butlę sobie wybrałem. Nie jest mała, ale do wielkich krów również nie należy, a wizja koła w pokrowcu czy bez czy nawet mniejszej dojazdówki to nie dla mnie.

[ Dodano: 2013-03-10, 22:32 ]
tomi308 pisze:
Butterbean pisze:a za 100zl roznicy jaka kiedys byla kupujesz sobie dojazdowke..
Niestety ale za 100zł dojazdówki nie kupisz :-( .A co do koła zapasowego to jeżdźąc koło komina zapas jest niepotrzebny ale jadąc np. na wakacje to niestety ale koło by się przydało a zajmuje masę potrzebnego miejsca.
baaartez biorąc taką butle trzeba było montować max jaka wchodzi bo tylko u nas tyle stacji LPG.
taką sobie "wymarzyłem" i nie chciałem większej. Poza tym raczej nie grożą mi zagraniczne wyjazdy :mrgreen:

[ Dodano: 2013-03-10, 22:36 ]
Butterbean pisze:piszesz o kole zapasowym jako niepotrzebnym detalu w bagazniku.zajmujacym miejsce.ta butla jest przezroczysta czy jak?przeciez ona zajmuje duuuzo wiecej miejsca niz kolo.
zgadzam się, że zajmuje więcej miejsca niż koło, ale nie ukrywam, że nigdy z tej półki w bagażniku nie korzystałem i nic tam nie kładłem, swoją drogą ta półka to dla mnie największa porażka bagażnika w C4 jakby nie mogli już zrobić prostej podłogi. Reasumując nawet z tą butlą na półce dalej mam praktycznie cały bagażnik do wykorzystania.

[ Dodano: 2013-03-10, 22:37 ]
tomi308 pisze:myślę że walec na półce jest lepszym rozwiązaniem zajmuje mniej miejsca bo koła na półkę nie włożymy.Takie jest moje zdanie.
dzięki, że ktoś myśli podobnie jak ja :ok:

[ Dodano: 2013-03-10, 22:40 ]
J.A.G pisze:Jest jeszcze "koło zapasowe" w spray'u,
:-) mam taki spray nówka nie używany w garażu. Nawet nie mam zamiaru go testować, bo moi znajomi już są po takich testach i cała felga oblepiona tym czymś od środka. Oddam ten spray w dobre ręce jak ktoś chce :mrgreen: jeszcze browara dorzucę :mrgreen:

[ Dodano: 2013-03-10, 22:42 ]
Przepraszam Wszystkich, że tak się rozpisałem, ale w pracy byłem i dopiero teraz hurtowo odpisałem :-P
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Ja mam walec 65 litrów i narzekałem na niego od początku do momentu gdy nie dowiedziałem się że z tyłu nie da się otworzyć siedzeń... Lipa że szok bo w 80 było to i pomagało. Ale jak już tak jest to ok bo ani moja tuba ani koło na półkę nie wchodzi więc jest ona dla mnie bezużyteczna:)
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

ja mam 68l w kolo < taka podwieszana pod auto>u mnie zamontowana w miejscu kola bez zadnych przerubek na styk sie miesci bo normalnych w kolo chyba tak duzych nie ma.??albo ja nie slyszalem.
daje linka jak ona wyglada i polecam. troche wystaje 2 cm ale plyta sie dostosowala i juz nie przeszkadza

https://www.google.pl/search?q=irene+63 ... B400%3B400
Ostatnio zmieniony 2013-03-19, 21:07 przez impres-me, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------IMPRES-ME-----------------------
Fok3r
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 83
Rejestracja: 2013-03-03, 12:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Fok3r »

oki, gazik zamontowany butla w koło 65 l. Dykta delikatnie poszła w górę ale mi nie przeszkadza :) ważne było żebym korzystał z rękawa na snowborad i deska wejdzie bez problemu :) Reszta zestawu Hanki 2001 + KME GOLD + fi 8 + KME NEVO.
Śmiga zajefajnie :) żadnej różnicy LPG/BENA nawet mam odczucie że fajniej chodzi na LPG :)

Pozdrawiam i dzięki za opinie o butlach.

Fok3r
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 20:13 przez Fok3r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Fok3r, pochwal się fotkami :-)
Fok3r
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 83
Rejestracja: 2013-03-03, 12:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Fok3r »

Zrobię foto instalki i wstawię :) jak znajdę chwilkę, jutro rano robię łożyska tył :)

:ok:
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 20:40 przez Fok3r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Na LPG teoretyczne jest ciut więcej Nm, stąd możesz delikatniej odczuć z dołu różnicę ale to jest nie wielka różnica.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Fok3r, w szczególności interesuje mnie sama butla :-) i gdzie masz wlew gazu. Powodzenia jutro w pracach :ok:
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 20:46 przez baaartez, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”