[100-2.6 ABC] Jakie spalanie LPG?

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
Gucio
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2012-12-30, 11:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Władysławowo

Post autor: Gucio »

Mam pytanie do posiadaczy 2.6 ABC ile więcej gazu pali wam niż komputer wskazuje na średnim spalaniu ? Miejskie legendy podają że spalanie gazu wzrasta o jakieś 20% względem benzyny u mnie wychodzi ~30% dlatego nie wiem czy się niepokoić "większym" spalaniem.
Ostatnio zmieniony 2014-12-28, 23:16 przez Gucio, łącznie zmieniany 1 raz.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Najprościej sprawdzić czy jest dobrze ustawione LPG w sposób następujący:
- jedziesz sobie jednostajnie, jak masz manualną skrzynie to jeszcze lepiej bo dajesz np 5 na niskich obrotach żeby silnik nie miał za lekko
- dajesz na komputerze na chwilowe spalanie
- przerzucasz na LPG i na PB na kilka sekund każde

Jak zauważysz że na LPG chwilowe wzrasta to znaczy że LPG za ubogo. Cały widz ustawienia dobrze LPG to czasy wtrysków PB na PB i na LPG zostają niezmienione. A komputer oblicza spalanie na podstawie czasów otwarcia wtryskiwacza. Jeśli komputer po przejściu na LPG pokazuje wyższe spalanie to znaczy, że sterownik benzyny wydłużył czasy wtrysków PB bo wg niego jest za ubogo - oczywiście sterownik nie wie że jedzie na LPG - on cały czas próbuje odpowiednio dawkować PB za pomocą wtryskiwaczy PB.

Jeśli masz 97 rok i rozbudowanego VAGa to ustaw sobie LPG na podstawie korekt krótko i długoterminowych. Albo jak nie wiesz czy masz dobrze LPG zestrojone to wejdź do Vaga i zobacz jaką masz korektę długoterminową.

Np, u mnie - AAH, automat - trasa teraz w święta - droga krajowa ok 70 km, kiepska pogoda, prędkości 80-100 km/h - na LPG średnie pokazało ok 11,5 L/100 km, czyli jakbym tankował to by wyszło ok 13. W drodze powrotnej jechałem na PB i średnie spalanie miałem .... 8,6 L/100 km. Nie mówię że tyle spalił - nie sprawdzałem nigdy pod korek, nie wiem jak jest w audi, ale w peugeocie 307 komputer pokazuje co do 0,1 L idealnie. Ale w każdym razie u mnie jest deko za ubogo, choć jak ustawiałem LPG to pod butem było dobrze - czyli bogato. Ale cały czas mam za ubogo jak jadę spokojnie, powiedzmy te 100 km/h - po nowym roku auto daje do gazownika.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Moja babcia w mieszanym chleje 11 PB 13lpg , rzadko ma lekko, jak katowalem aby sprawdzic max wcisneła 20l, kiedy jezdzilem "na starca" udało sie zrobić 11l lpg.

Na trasie czyli autostradzie przy 140-180kmh przelotowych pali 12l.

Stag 300, wtryskiwacze najtansze jakie znalazłem :P
Ostatnio zmieniony 2014-12-29, 18:54 przez mastah22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Po zapoznaniu się z waszymi wpisami ile pali ups... u mnie świeżo założona instalacja stag 300-6. Pierwsze tankowanie do pełna czyli 61l. zrobiłem 345km do przełączenia na PB jazda po mieście, częściej spokojnie od czasu do czasu przy ruszaniu pedał do końca, odcinki 2 do 5km matematycznie wyszło 17,6l na 100km. Drugie tankowanie do pełna weszło 60l. i zrobiłem 305km do przełączenia na PB co daje matematyczny wynik 19,6l na 100km i jazda również była mieszana lecz więcej spokojna.
Za niedługo pierwszy przegląd. Czy udało się komuś zmniejszyć spalanie poprzez serwis lpg? Czy wręcz A6 V6 2,8 tak ma sobie palić? Bo aż się boję pomyśleć jak zachce mi się jazdy dynamicznej.

[ Dodano: |23 Lip 2015|, o 13:43 ]
A dodam tylko że mam automat i koła 235/40/18 więc to też swoje dodaje :)
grzywacz&brajan
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Z tym automatem to nie przesadzajmy - fakt jest mało ekonomiczny, ale jak się wjedzie na autostradę i wtedy niemiłosiernie brakuje 5. To samo mam w 307 1.6 PB gdzie skrzynia jest krótka i przy 130 km/h mam już 3500 obrotów.

Koła faktycznie masz szerokie, ale też mi się wydaje, że gdyby to był mały silnik to fakt, że dostałby po tyłki, ale 2.8? Możesz założyć dla picu zimowe - pewnie węższe będą, choć będą się bardziej "kleić".

Pali ci deko za dużo chyba. Zobacz ile spali ci na trasie, bo miasto a miasto to różnica może być spora, a duży silnik właśnie najwięcej pali jak się rusza itp. ACK chyba są deko oszczędniejsze niż AAH, ale na trasie jadąc do 120 km/h do 12 zejdę spokojnie.

A ile ci palił PB? Jeśli spalanie PB+20%= spalanie LPG to jest ok. Mnie kusi zalać do pełna PB i zobaczyć ile pali PB i ile wskazuje komputer spalanie. W 307 wskazuje idealnie do kropli, tylko weź zalej PB do C4 za 500 zł :mrgreen:
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Na PB nie testowałem go ile pali, wlasnie zalać go do pelna nie zawsze mnie stać, kiedyś to na pewno zrobię i przetestuje go na PB.
Z tym gazem tez mi się wydaje ze za dużo łyka, dlatego odnowiłem temat ale dalej nie wiem czy narzekać o tym temacie na pierwszym przeglądzie LPG, czy jest to do wyregulowania bez utraty mocy i innych podobnych pytań.
Jak ktoś niedawno taki temat przerabiał piszcie proszę.
Pozdrawia wszystkich.
grzywacz&brajan
Awatar użytkownika
muody
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-17, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LUBELSKIE

Post autor: muody »

Najczęstszą przyczyną zwiększonego spalania jest ciężka noga. Moje 2.8 na zwykłym gazie przy pociskaniu okolice 20l/100. Ci którym pali np. 9l mają na 100% na wyposażeniu filcowy kapelusz albo kamizelkę z nutrii. :-P Spalanie 15 nitro-LPG przy ok 200km/h jest nierealne., chyba że z góry :-P
Ostatnio zmieniony 2015-08-06, 17:00 przez muody, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
villain
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-17, 21:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ZS

Post autor: villain »

Mi pali 2.8 jakoś koło 10l... zatankowałam na nowej butli za 50zł i mam 260km przejechane :mrgreen: ale fakt, predkosc nie przekraczala 120km/h.
dynamical
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-21, 09:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: dynamical »

No właśnie, czy da się w ogóle zmierzyć ile gazu będzie spalane? Jeśli tak to jak? Ja jeżdżę autem na gaz, ogólnie jestem zadowolony, bo zanim go zainstalować, to płaciłem bardzo dużo. Teraz moje wydatki są dwa razy mniejsze;) Rożnicę widać od razu.

________________
Szukasz dobrego salonu samochodowego? Odwiedź Mazda Zabrze: http://zabrze.mazda-dealer.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”