[Q] Brak hamulców, wyciekł płyn

upadły_mnich
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-30, 11:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[Q] Brak hamulców, wyciekł płyn

Post autor: upadły_mnich »

Przepraszam za zbyt proste dla Was pytanie. Jestem kompletnie niedoświadczonym posiadaczem A6 C4 AVANT i dodam, że jest to mój pierwszy samochód.
Do rzeczy: straciłem hamulce tj w drodze do garażu zauważyłem, że pedał hamulca "zmiękł". Na miękkich nogach dojechałem i oczywiście płynu nie było.
Cieknie z tylnej, lewej tarczy a dokładnie spod dźwigni hamulca ręcznego/awaryjnego (teraz jasne skąd ta nazwa). Dźwignia ta jest przykręcona nakrętką M8 ale zupełnie nie wiem jak dalej to zdemontować. Jak tę dźwignie ściągać/odkręcać? Wg ETKI dla tego modelu w ogóle pominięto hamulec ręczny przy tylnych kolach.
Wiem, że dla Was to moje pytanie jest pewnie prostackie ale nie mam wiele czasu na szukanie.
Ostatnio zmieniony 2015-06-01, 18:19 przez upadły_mnich, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pstrus
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2014-05-23, 22:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: slesin

Post autor: Pstrus »

Poszukajn na forum tematów o regeneracji zacisków tylnych.
Jeśli posiadasz trochę narzędzi i trochę zdolności mechanicznych powinienes się sam z tym uporac :ok:
upadły_mnich
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-30, 11:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: upadły_mnich »

Uporałem się. Moje zaciski różniły się od tych z instrukcji i nie były aż takie zjechane. Poszła po prostu uszczelka od strony dźwigni ręcznego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”