[A6 C4] 2.5 AEL quattro

Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

[A6 C4] 2.5 AEL quattro

Post autor: GTR34 »

Witam, ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad sprzedażą swojego "auta", nerwy puszczają, ogrom pracy przy aucie, kupiłbym drugie C4 w lepszym stanie i tak patrzę na allegro AEL'e w quattro to zastanawia mnie ten egzemplarz:
http://moto.allegro.pl/audi-a6-c4-unika ... 20303.html
Pisze gość, że auto ciężko pali, że pompa wtryskowa rozszczelniona.. Sam bym kupił zestaw uszczelnień do pompy i sam zmienił. U siebie to już robiłem, koszt na prawdę znikomy. Ale mimo to, czemu ona aż taka tania ? Widział to ktoś na żywo, oglądał, przeprowadzał jazdę próbną ?
Ostatnio zmieniony 2013-01-07, 16:54 przez GTR34, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ponad pół roku stoi na allegro, początkowa cena było coś koło 13 tysięcy... także ostro spada i chyba są powody tego :lol:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

jeżeli nawet silnik kaput zrobił.. To wsadzenie nowego przy cenie 7k dawałoby ciekawa ofertę :) Ale.. Nikt nie oglądał tego auta, choć już je wcześniej na AKP widziałem... Też się zastanawiałem dlaczego ona tak długo stoi i po takiej cenie :(
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Jakbym miał te 8k w gotówce, to bym silnik z osprzętem ze swojego wsadził i mam pewne. Ale.. no właśnie. Dopiero jakbym swój sprzedał to miałbym na drugi, i też rarytasów nie wezmę. Ciekawi mnie czemu nikt jej nie bierze jak sprzedawca twierdzi, że tylko pompa jest rozszczelniona. Może ktoś się wypowie co to auto widział.
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

GTR34, tutaj masz mały rarytasik: http://allegro.pl/audi-a6-c4-2-5-tdi-qu ... 35894.html

Możesz zadzwonić do gościa i spytać ile zechce za wszystkie części, później sobie poskładasz :mrgreen: :mrgreen: :super:
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 20:38 przez gjom, łącznie zmieniany 1 raz.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

To z Łodzi to polecam temat http://www.a6klub.pl/a6-c4-25-tdi-ael-q ... 63,105.htm a szczególnie ten link ze szczególnym zwróceniem uwagi na fabułę filmiku od 2:20, a już najlepsze jest przy 2:51 :) Może to jest powód spadku ceny? Numery rejestracyjne z allegro są takie same jak tej niebieskiej z filmiku.

Tak w ogóle jak na tamto forum zaglądam teraz raz na "ruski rok" tak przypadkiem zajrzałem do tamtego tematu i ktoś właśnie zapytał wprost o tego "słupa" w prawym boku auta. Wchodzę na nasze forum, a tu ... to samo auto:)
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 20:35 przez przemoprzem, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

Może nie tylko w pompie jest minus, może buda z dwóch spawana 8-)
Jakby to się rozbijało tylko o pompę, a reszta byłaby ok, już dawno nie byłoby śladu po aucie ;-)
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

lucas3512, Też tak myślę. To na forum A6 to widziałem właśnie.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Jak czytam opis to wypisz wymaluj taki sam "pasjonat" jak ja kupiłem. "Tylko" 500 zł i auto będzie igła, no ale pasjonat nie ma "aż" tyle kasy. Oczywiście sprzedaje bo mało nią jeździ - filipek sprzedawał bo miał dwa auta i "zachorował" na a8 hahah.

Już chyba od handlarza lepiej kupować, bo przynajmniej będzie faktura, a na dodatek to zawsze jakaś tam ochrona z tytułu ustawy konsumenckiej obowiązuje.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
polsport
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2011-06-29, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk Cieszyński

Post autor: polsport »

przemoprzem pisze: a na dodatek to zawsze jakaś tam ochrona z tytułu ustawy konsumenckiej obowiązuje.
Dokładnie - właśnie ostatnio na Allegro bardzo skutecznie wypunktowałem Pana sprzedającego twierdzącego, iż przy opcji Kup Teraz na używany sprzęt nie ma gwarancji ani rękojmi - mocno się sprzedający zdziwił i była i gwarancja, i wymiana na sprawny sprzęt, i w końcu zwrot gotówki.
Zakup auta z fakturą od handlarza to wcale wbrew pozorom nie jest zły wybór - cena może trochę wyższa ( choć nie zawsze ) ale jakieś tam prawa masz i jakiś manewr jest możliwy a zakup u osoby prywatnej to trochę cięższy temat.
Gra miłosna jest jak jazda samochodem:
kobiety wolą objazdy, mężczyźni – skróty.
Awatar użytkownika
szybki-ens
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 411
Rejestracja: 2011-03-11, 10:58
Imię: Kamil
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1997
Silnik: inny
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: szybki-ens »

a mylicie się Pany.
Czarna i niebieska to dwa różne auta tyle że obu właścicielem był/ jest ten sam koleś - Adam Łódź z A6. Najpierw miał ta czarną - zaliczył słupa poszła na śmietnik i potem kupił te niebieską - też od kogoś z klubu A6 już nie pamiętam. Także powodów nie sprzedania niebieskiego AELa szukałbym gdzie indziej
Było:
100 C3 1,8CC 90KM
A6 C4 2,5 TDI 140KM 6-gang quattro
A8 D2 2,8 193KM quattro
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic 132 KM
Volvo S80 D5 163KM
Jest:
Audi A5 Sportback 2,0 TDI 211KM


II V-ce Mister zlotu `12
fakinek
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 85
Rejestracja: 2011-03-27, 11:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek »

osobiście też mnie ciekawi sytuacja z błękitnym AELq, ponieważ to jest samochód, który właśnie kolega z A6klubu sprzątnął mi sprzed nosa 2 lata temu, a wtedy była w super stanie, kupił ją za 18k, a teraz sprzedaje za 8k - coś musi być zdecydowanie nieteges z autem, bo jest to co najmniej podejrzane.

No ale znam pewną czerwoną, którą mogę osobiście polecić jakby ktoś był zainteresowany ;-)
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Tak wiem - sam kupiłem od takiego pasjonata i niestety wtopa. Wujek kupił od handlarza, nie musiał płacić US, a jak w drodze powrotnej padło chyba łożysko czy coś tam to po telefonie facet od razu zjechał kilka stówek. Niektórzy handlarze wolą zjechać z ceny bo czasem lepiej klienta załatwić pozytywnie i to z ich punktu widzenia może zapunktować jakimś klientem z polecenia. Po drugie, handlarz i tak swoje zarobi.

A prywatny jak ma sprzedać auto to palcem w portfelu nie tyknie i będzie wypisywał zwroty - auto nie pali, ale jedyne, malutkie 500 zł i auto igła - haha, niej wysupła 500 zł i automatycznie niech woła 2000 zł więcej za auto "unikat".

Z filmiku sądziłem, że to to samo auto po "odbudowie", ale widać nadinterpretacja :)
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

fakinek pisze:osobiście też mnie ciekawi sytuacja z błękitnym AELq, ponieważ to jest samochód, który właśnie kolega z A6klubu sprzątnął mi sprzed nosa 2 lata temu, a wtedy była w super stanie, kupił ją za 18k, a teraz sprzedaje za 8k - coś musi być zdecydowanie nieteges z autem, bo jest to co najmniej podejrzane.
Właściciel z pewnością zna cenę dobrego AEL'a w Q, więc nie jest to tylko wina pompy, ale dopóki ktoś nie obejrzy/kupi, można tylko gdybać 8-)
Idę o zakład, że od pojawienia się auta w ogłoszeniu, nie jedna osoba oglądała, więc właściciel mógłby nie czarować i powiedzieć co auto boli, oszczędziłby ludziom czasu i kasy :-P Ale za dużo chyba wymagam :mrgreen:
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Fakt, coś innego boli to auto, i to na pewno nie jest pompa. Bo właściciel wydał by na pewno te 500 zł i żeby auto było 100% sprawne, to od razu cena by była z 14k. Prędzej silnik kompresji nie ma, to by wyjaśniało dlaczego tak słabo pali :-) Jak za 8k nikt tego nie chce kupić to znaczy, że to na prawdę jest kaput, albo silnik na nic albo nie wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6 C4”