[S6] Długo-wiszące eSki

Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

[S6] Długo-wiszące eSki

Post autor: Mareek »

Myślę, że możemy śmiało założyć temat, dla tych którzy poszukują lub będą poszukiwać eSki, zawierający informacje na temat eSek, które długo wiszą na otomoto, alledrogo itp.

Wracając z urlopu zajechałem do komisu w Radomiu gdzie stoi już od paru miesięcy S6 4.2 automat, z szarymi skórami. Obsługa komisu naprawdę w porządku, chociaż wiedzą na temat auta i jego historii nie grzeszą. Auto zostało wstawione do komisu przez właściciela (dla chętnych telefon bezpośrednio do właściciela mogę na pw podesłać)

http://otomoto.pl/audi-s6-4-2-v8-296km- ... 44126.html

Obrazek

Moja ocena auta:
+działająca klima
-prawy przedni błotnik wychodzi rdza u dołu
-lewy przedni błotnik: rdzewieje rant od wewnątrz i już pojawia się na zewnątrz
-silnik: odpalanie ok, praca z początku ok, ale chyba mu brakuje trochę oleju, na bagniecie go specjalnie nie widziałem, po 2 minutach zaczyna cykać, co by potwierdzało podejrzenia co do zbyt niskiego poziomu oleju (może po dolaniu nie będzie cykać)
-olej: tylko półsyntetyk 10W40
-/+ wnętrze: skóry twarde, dosyć głębokie pęknięcia, fotele nie podarte, może wystarczy je odświeżyć
- deska rozdzielcza: 3-4 małe pęknięcia chyba od wysokiej temperatury
- komora silnika: wygląda na dużo więcej niż 198tys km, dosyć mocno zabrudzona
- zamki zastały się
-/+ ogólnie lakier ma w niejednym miejscu teksturę skóry pomarańczy, czyli było malowane, ale wygląda z wyjątkiem błotników i przedniego zderzaka ok
- obwieszony przedni zderzak (ciekawe czy wystarczy poprawić, czy coś tam jest ułamane)
- jak to w komisie, akumulator padaka
- po odpaleniu pojawia się ikona (!) oraz czerwona ikona z termometrem, tak jakby brakowało płynu chłodniczego? nie zaglądałem do zbiorniczka płynu czy jest czysty...

Nie przeprowadzałem jazdy próbnej.

Cena: jak dla mnie auto warte ok 11tys o ile po dolaniu oleju silnik przestanie cykać, nie będzie znikał płyn chłodniczy i jazda próbna nie wykaże większych problemów mechanicznych niż to widać gołym okiem
Awatar użytkownika
Czarna
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2012-05-22, 07:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oława/Wrocław

Post autor: Czarna »

Kontynuując wątek założony przez Kolegę chciałabym zdać relacje męża, który był oglądać poniższą eSkę (zamiana S6 za Audi Competition):

Obrazek

Link: http://tablica.pl/oferta/audi-s6-1995-I ... b7ff6;r:;s:
Cena: 14 900 zł

W dniu dzisiejszym mój mąż myślał, że stanie się posiadaczem eSki.... jednak na myśleniu się tylko skończyło :mrgreen: .

Z opowiadań męża:
- stan blacharski- pełno szpachli + mega korozja maski silnika, szpachla błotnik P-L i P-P dodatkowo "zaślepione" otwory na kierunkowskazy :ok: , szpachla drzwi P-L + opadnięte, pękająca szpachla na błotniku T-L na powierzchni ok. 5 cm2, przytarcie drzwi P-P i T-P, niekompletne listewki, dach cały w rysach, złe spasowanie klapy bagażnika, zderzak przedni do wymiany, złe spasowanie ogólnie przodu;
- wnętrze do prania, czyszczenia i do regeneracji siedzisko i oparcie fotela kierowcy (dziury od myszy :-P );
- silnik: gubi olej (uszczelka pokrywy zaworów i chyba głowicy) i płyn chłodniczy;
- różne opony osi przód i tył;
- piszczenie od strony najprawdopodobniej alternatora;
- jazda testowa nie została wykonana bo nie było sensu- choć Właściciel eSki chciał się zamieniać za Competition :mrgreen: ;
- cena mocno wygórowana- zdaniem męża auto ze względu na instalację gazową warte może 8 tyś. zł (za dużo rzeczy blacharskich do zrobienia);
- jedyny plus to taki, że miły był ów Właściciel- szkoda tylko, że w opisie aukcji nie są ujęte te informacje (przez tel. mówił, że ma typowe szkody parkingowe);
Tyle z opowieści od męża.
Poszukiwania Kupca i następcy Competition trwają :ok: .

Pozdrawiam.
Jest:
A6 C4 Avant Q 2.8 30V
Było:
S4 2.2T Limo_Q
Coupe Typ85 2.2 KV
90 2.3 NG Limo_USA
80 2.6 ABC Avant
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6 C4”