Ekonomiczne C4

Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Ekonomiczne C4

Post autor: Grzesiek »

Moje obecne C4 trzyma się dzielnie i na pewno zostanie w rodzinie, ale sam zaczynam się powoli rozglądać za czymś nowym. Przyznam szczerze, że głównie myślę o jakimś małym ekonomicznym samochodziku typu A3/Golf/Polo/Leon, ale jak natrafię na jakąś ciekawą C4 to może wygrać z konkurencją sentymentem. Koszty odgrywają dla mnie dużą rolę, więc w grę wchodzą tylko diesle i mniejsze benzyny dobre do LPG. Istotne jest dla mnie też wyposażenie, im bogatsze tym lepiej. I tutaj pojawia się ten problem, że najlepsze wyposażenie najłatwiej spotkać w V6 i V8... W grę wchodzi tylko sedan.
Wpadł mi w oko taki AEL:
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-audi-a ... yA6mx.html
Przebieg skręcony okrutnie, wizualnie mi się ta stylistyka nie podoba, te kierunki, grill itp., ale to jest oczywiście do zrobienia. To co zrobiono z fotelem kierowcy woła o pomstę do nieba, ale dobry tapicer by to chyba ogarnął. Szkoda, że nie ma grzanych siedzeń, ale webastem nadrabia. Znacie? Co myślicie? Wydaje się ciekawa i generalnie chyba do odchwaszczenia.
Bart86
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-22, 23:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Bart86 »

Ciekawe od kiedy jest w Polsce ,bo raczej nie od nowości. Chyba od 4 lat spisują przebiegi na przeglądach to może coś pokaże po VIN-ie bo wg mnie to ona ma powyżej 500 tyś. A poza tym to za tą cenę wydaje się faktycznie ciekawe. Pytanie, czy nie trzeba "na już" włożyć ze 3-4 tyś. żeby bezpiecznie jeździć?
Facet powinien być jak schabowy: Z kapustą i z jajami :)
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Skoro masz sprawdzone swoje 1Z plus spali mniej niż 2,5 TDI. Wydasz 6k + ewentualny wkład na start za AELa, tak mógłbyś mieć 2,6/2,8 czy AEL Q jako drugie auto. Czy sytuacja wymaga 2 aut na dojazdy?
Ostatnio zmieniony 2016-11-03, 22:23 przez void, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Raczej tak, 1z pewnie przejdzie w inne ręce. Chociaż nie wykluczam jeszcze, że zostanę przy nim, na razie się rozglądam.
3-4 tysiące na start to jeszcze byłoby spoko, do zaakceptowania. Jeśli skrzynia i motor byłyby zdrowe, to jeśli miałbym włożyć 2k w zawieszenie/jakieś poduszki itp. i drugie 2k w kosmetykę i całość wyszłaby 10k i taki egzemplarz byłby do poważnej jazdy to myślę, że to jeszcze umiarkowane koszty.
Ostatnio zmieniony 2016-11-03, 22:32 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Tak jak wyżej, radziłbym ganiać 1Z na co dzień, wiesz co masz zrobione, co jest do zrobenia, większość AELi, AAT i 1Z ma ogromne przebiegi na oględzinach nie jesteś zauważyć wszystkiego co wymaga naprawy. Na weekendy i okazjonalne wyjazdy mocniejsze C4 ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-11-03, 22:32 przez void, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

No właśnie sytuacja zmusza do tego żeby były dwa ekonomiczne samochody do codziennego dojeżdżania w rodzinie, więc pomysł z jednym codziennym a drugim okazjonalnym odpada.
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Clio II FL na lpg lub coś większego czyli Peugeot 406 na LPG. Toyota Carina E również trwały wóz.

ABC quattro avant w setce http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=12687 ... 3165c80012
Ostatnio zmieniony 2016-11-04, 15:21 przez void, łącznie zmieniany 2 razy.
Bart86
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-22, 23:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Bart86 »

Facet powinien być jak schabowy: Z kapustą i z jajami :)
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Trafiłem kiedyś na mobile.de na 1.9 w full wypasie i z automatem, ale tam szaleją z cenami za takie zadbane egzemplarze.
Awatar użytkownika
tomekk666
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-26, 10:35
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Iława

Post autor: tomekk666 »

Mam do sprzedania ładnego sedana z fajnym wyposażeniem z 2,5 tdi 140 KM.

Cena to ponad 11 tyś jak Cię interesuje to odezwij się na PW. Pozdro
Ostatnio zmieniony 2016-11-05, 17:00 przez tomekk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

No ja mam nadal kombiaczka na handel oferta w dziale sprzedam wazna do końca miecha :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6 C4”