[ALL] Czyszczenie i pielegnacja wnetrza

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Może golarka do ubran? Ja takim czymś gole alkantare u taty w b6, jak ja kupił to była strasznie zapuszczona ale pranie i golenie i prawie jak nowa :ok: Na wiosne powtorka bo znowu lekko zmechaciła sie. Ale probowałem zwykła maszynka to nie szło, a tym bardzo ładnie a kupic mozna takie cos za 15zl w markecie, do tego cały syf w pojemniczku zostaje :ok:
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

Maszynką do włosów idzie naprawdę dobrze ...

Dzisiaj wrzuciłem boczki do samochodu, wyglądają jak z innego zestawu, 10 lat młodszego :D

edit ...

Właśnie skończyłem robić prawy bok i podłogę, skończyła się pianka, maszynka do włosów już nie tnie, musiałem kończyć jednorazówkami do golenia, patent z maszynką do włosów byłby ok, gdyby ostrza tak szybko nie padały ... niestety całego piachu nie dało się odkurzyć, a maszynka na nim momentalnie się zajechała.

Została mi jeszcze gąbka którą przykręca się do tylnych siedzeń i lewy boczek ... mam nadzieję, że złoże to wszystko z powrotem :D

[ Dodano: 2012-02-24, 15:13 ]
No i skończyłem ...

Przed:
https://lh5.googleusercontent.com/-4Foj ... G_8025.jpg

Po:
https://lh4.googleusercontent.com/-Vch- ... G_8797.jpg
Ostatnio zmieniony 2012-02-21, 22:36 przez freak, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

freak, dobra robota bagarek ładnie odżył :ok:
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

Ciąg dalszy ...

Do wszystkich zwolenników vanisha ... co dzieje się gdy myjemy siedzenia tym 'cudownym' środkiem:

Obrazek

Obrazek

Po 10 godzinnej walce z odkurzaczem piorącym i wyciąganiem (tylko czystą wodą) vanisha z siedzeń:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Vanish niszczy tapicerke niestety bo jest na bazie wody utlenionej i odplamiacza wiec włókna siadaja.. pozatym tylko przemacza sie tym tapicerke i wciera bród głebiej i roznosi po całosci co widac na zdjeciach wyzej.. Do uprania dobrego trzeba ekstrakcyjny miec niestety bo tak to tylko robimy sobie robote.. freak, a czym prałes? szukam sam jakiegos piorącego tylko nie wiem czy takie do 600zł warte wogole sa uwagi bo znalazłem jakies zelmery i nawet kerchera w tej cenie, mysle ze na 2samochody i kanapy w domu styknie :roll:
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

Na własny użytek nie ma sensu kupować, lepiej wypożyczyć raz w roku ... w moim przypadku załapałem się z wypożyczeniem na długi weekend i za karchera puzzi zapłaciłem 58 pln od piątku do wtorku :D

http://www.multiserwis.bialystok.pl/str ... 558#middle
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

O patrz ciekawe czy u mnie jest taka możliwość w okolicy żeby sobie zapożyczyć :ok: Dobrze ze u siebie nie mam cerat tylko welury to łatwiej to w czystosci utrzymac, a u taty to juz wogóle bajka bo skora+alkantara :-P Ale pamietam w dieslu mielismy jasne materiałowe to tam to lipa była co tydzien czyscic musiałem bo syf sie robił, probowałem wszystkiego pianki spraye itd i to nie było to..
Ale robota profi ładnie srodek odrzył :ok:
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

adriang92 pisze:probowałem wszystkiego pianki spraye itd i to nie było to..
Nie było, bo brud trzeba wyciągać, a nie wcierać :)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Nie było, bo brud trzeba wyciągać, a nie wcierać
I trzeba miec odkurzacz piorący :-P
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Wziąłem się za pranie wnętrza. Poszedłem na całość i zdjąłem welur z siedzeń, do pralki i jest cacy. Ale wali lekko sama gąbka. Śmiedzi jakby oparami oleju, jak to żona mówi "wali starym dziadkiem". Dywany będę prał odkurzaczem, bo nie chce mi się wywalać jej z auta. Siedzenia przednie rozbebesze jak kanapę i do pralki.

Ale czym wymyć piankę i blachę pod kanapą? W sumie to śmierdzi smoła którą widać miejscami pod kanapą. Może ją zamalować?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
cichy95
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-01, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: cichy95 »

Najlepiej chyba odkurzaczem na wode, taki do prania. Nanosisz specjalny szampon, nastepnie wsysasz szczotka z odkurzacza. Ja wnetrze wypralem w moich samochodach (mam jeszcze accorda z 93r) i wyszlo super. Ale pamietaj ze lepiej to robic latem w pelnym sloncu zeby wyschlo. Reszte plastików natluszczam silikonem w sprayu i odzyskuja blask. A co do podłogi to chyba nie ma sensu, jak dywan bedzie pachnial to i cale auto ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”