[A6-AVANT.] butla lpg + dojazd pod podłogą bagażnika

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
piotr81
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-22, 22:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

[A6-AVANT.] butla lpg + dojazd pod podłogą bagażnika

Post autor: piotr81 »

Witam,
czy ktoś przerabiał może temat upchnięcia jakiejś płaskiej butli LPG razem z zapasem dojazdowym pod podłogą bagażnika?
Niby jest coś na ten temat na forach lpg, ale nie namierzyłem jeszcze tematu.

Od jakiegoś czasu szukam dizla, ale ciężko o coś ciekawego więc zaczynam rzucać okiem na v-szóstki, a tu bez gazu się nie obejdzie, niestety walający się zapas mnie zniechęca, nie mówiąc już o szprejach do opon i innych wynalazkach.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Od 2006 roku mam auto na LPG, przez 120 000 km nie zmieniałem koła z powodu kapcia. Oprócz wyjazdu do UK nie wożę zapasu. Raz złapałem kapcia w Lanosie, kapnąłem się że powietrze ucieka - pojechałem powoli do wulkanizacji i po kłopocie.

To nie PRL - wulkanizacja praktycznie w każdej mieścinie, do tego jakiś gratisowy asistance w ramach OC. Bez paniki :)
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ja tak samo zapasu nie uzywałem, juz 3latka smigam audikiem i nic, baa mam jeszcze ori koło zapasowe tak jak z fabryki, jak go kupiłem to do podłogi było "przyklejone" i zawaolne smarem jakims, trzeba bedzie kiedys o zmianie opony pomyslec :lol: A narazie lezy sobie w pokrowcu w domu :-P Zawsze ratują opony typu runflat, tata ma takie 17 u siebie i działaja, raz wrócił patrze cos siedzi tył a okazało sie ze w oponie było 0,5atmosfery czyli totaly flak, a wygladało jak by troche zeszło :-P Tylko ze koszt jest nie fajny
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

konkrety panowie..

moim zdaniem..
jesli nei zalozysz dekla na butle to jesli kupisz dobra dojazdowke to delikatnie sie pokryje z wybrzuszeiem ta flega z wneka w butli..
dojazdowka generalnie jak najwezsza.moze wejsc..ale bedzie na styk.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

piotr81 pisze:upchnięcia jakiejś płaskiej butli LPG razem z zapasem dojazdowym pod podłogą bagażnika
Kiepski pomysł w/g mnie. ani to dobrze nie wyjdzie ani to praktyczne nie będzie, bo ile wlezie tanku w taką małą butlę? Przy spalaniu C4, naszych i tak gęsto położonych stacji może zbraknąć. Normalna butla i kup koło w spray'u ;-) , do wulkanizacji zawsze na tym sprayu dojedziesz.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

no tu sie z panem adminem nie zgodze..
w avancie podloga jest dwukomorowa.w glowna komore po kole wchodzi butla ok 42-3 litrow efektywnego wykorzystania...wiec na ok 350km starczy..pozostaje szczelina ok 15 cm do podlogi glownej...teoretycznei mozna dopasowac do tego kolo dojazdowe..


edit po uwadze kolegi z sedana na awanture
Ostatnio zmieniony 2012-10-26, 23:43 przez Butterbean, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Ja woziłem zamiast zapasu spray-cudo-żel. Pech chciał, że najechałem na pilnik(prostokątny z dość ostrym szpikulcem). Skończyło się na telefonie po kumpla który dowiózł zapas(i lewarek). Wulkanizator uświadomił mnie, że to działa tylko na dziury wielkości szpilki :-)
Zapas leży w bagażniku, choć pomyślę o jakiejś dojazdówce, którą upchnę w pionie obok sobwoofera :ok:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

w sedanie podloga jest dwukomorowa.
Miałeś na mysli avanta czy ja mam dziwnego sedana? :-P Bo u mnie tylko jest wneka na tym lezała plastikowa płyta i odrazu dywanik, komory nie ma, a mam butle 45chyba wiem ze max 37l wchodzi i dochodzi ona pod sama płyte, moze z 5cm jest luzu. Ale w bombi jest tak jak mowisz zostawało sporo miejsca :ok:
piotr81
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-22, 22:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: piotr81 »

W mojej sprawie zdania jak widzę podzielone.
Jeśli o mnie chodzi to zapas jednak wolałbym mieć, choćby ze względu na słynne prawa Murphiegio.
Nie chodzi o to że jestem jakimś fatalistą, ale dobrze pamiętam jak dosłownie w 3 dni po dywagacjach z mężem mojej kuzynki (mają volvo kombi na lpg) na temat bezsensu wożenia zapasu najechałem na wielką śrubę.
Avant ma służyć jako auto rodzinne, którym w trasę może jechać kobieta, docelowo z dzieckiem i w takim aucie ma być wszystko na miejscu.
Co do butli to tak jak wspomina Butterbean 350km to optymalny zasięg, w razie czego zawsze jest Pb.
Oponę można uszkodzić choćby o koślawy krawężnik, wtedy sprej nic nie da.
Wulkanizacje są gęsto przy drogach krajowych, w terenie już nie jest tak różowo, szczególnie po godzinie 18.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Butterbean pisze:po uwadze kolegi z sedana na awanture
Fakt, kolega ma avanta, moja nieuwaga. Jeśli faktycznie zmieścisz tam dojazd i do tego butlę dająca zasięg nawet max 300km to jestem za tym pomysłem, u mnie w sedanie czegoś takiego nie zrobię jak wspomniał adriang92.

[ Dodano: 2012-10-27, 10:32 ]
Nie wiem jak z dopasowaniem dojazdu średnicą koła, mowa tu o ośce a przy kwadro musiała by być dojazdówka średnicy reszty kół i nie wiem czy by ten patent przeszedł.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Jeśli faktycznie zmieścisz tam dojazd i do tego butlę dająca zasięg nawet max 300km to jestem za tym pomysłem, u mnie w sedanie czegoś takiego nie zrobię jak wspomniał adriang92.
TYlko ze własnie czy faktycznie uda sie butle duza zmiescic zeby ponad te 300 przejechac i dojazd zmiescic, w avanturze mielismy byletke w która wchodziło cos kolo 37l to była pod ta 1podłoge, zostawała tylko ta szczelina pomiedzy podłoga głlowna a ta nad bula czyli cos własnie ok tych 15cm.. a V6 na takiej bulki 300 nie przelecisz, mi sie swoja na 37l udało max w trasie 280km zrobic :-P
W sedanie tez dało by rade, wystarczyło by druga podłoge zrobic, tylko co tego bagaja zostaanie :-/ Miałem robic cos u siebie takiego zeby elektrownie upchac ale odpusciłem bo nic by tam nie wlazło.. Załuje teraz czasem ze nie kupiłem bombi :-P
piotr81
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-22, 22:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: piotr81 »

J.A.G oczywiście opcja dojazdówki jest pod FWD.

Lpg w avancie jest trochę problematyczne, bo jak zapas czy dojazdówka wyląduje ostatecznie w bagażniku to dodatkowo będzie blokować dostęp do tej drugiej komory, więc robi się kicha. Od avanta oczekuję właśnie praktyczności a nie bagażnika jak w porsche 911.
Dlatego też szukam kogoś kto tak ma (butla i dojazd pod podłogą), albo chociaż próbował i wie czy to jest do ogarnięcia.
Jest też temat stelaża pod butlę, też nie za bardzo wiem jak to ma wyglądać.

Jak już mam pchać się w v6 to muszę rozpoznać temat lpg dokładnie.
Wiem mniej więcej jaka konfiguracja instalacji...teraz tylko ta butla.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Niech ktoś ci poda wysokość od dołu tego "koryta" na koło do podłogi, mierzysz wysokość dojazdówki, jedziesz do gazownika i dobierasz butlę jeśli takowa płaska jest dostępna.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”