[A6 C4] Czym przykleić podsufitówkę?

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Awatar użytkownika
Stuczekjan
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2011-07-09, 23:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Janikowo

[A6 C4] Czym przykleić podsufitówkę?

Post autor: Stuczekjan »

Mam problem z podsufitką w cygarze.A dokładnie odszedł mi ten materiał od gąbki.Tak od szyberdachu do tylnej szyby na całej płaszczyźnie dachu.Chciałbym ta czymś przyleć przymocować ale nie za bardzo wiem czym żeby nie było śladów na materiale żeby nie przebiło na wierch.
Ostatnio zmieniony 2011-07-19, 20:40 przez Stuczekjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Ja w 80tce załatwiłem to za pomocą bezbarwnego silikonu uniwersalnego. To samo z boczkami w drzwiach. Trzeba tylko gęsto i cienkie warstwy dawać, potem jakimś wałkiem spłaszczyć po podsufitce tak by wybrzuszeń silikonu nie było widać.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Stuczekjan, po pierwsze zeby zrobic to sensownie to zdjac cala podsufitke..drugie cozrobic to zerwac material i kupic nowy...sa zarowno na allegro jak i w hurtowniach tapicerskich...wsprayu lub na pedzel.material musi byc z gabka i byc rozciagliwy.
nie ma sensu kleic czego kolwiek na aucie i do tego z ta stara gabka na plycie podsufitki...calosc trzeba zmyc.najlepiej acetonem...sam wiem ze ta gabka strasznie brudzi wiec trzeba uwazac...

druga ciekawa alternatywa to material typu polar...jest dobrze rozciagliwy.....dokladnie wyczyscic cala powierzchnie podsufitki i kleic na tasme dwustronna...jestem pewien ze bedzie super trzymac i nie narobisz plam....porar rozciagliwy material daje sie ladnie ulozyc....\
nie smiejcie sie z tej tasmy dwustronnej bo kilka lat temu okleilem cale wnetrze cinquecento materialem glosnikowym i wlasnie taka tasma...trzymalo super...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Stuczekjan
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2011-07-09, 23:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Janikowo

Post autor: Stuczekjan »

Nie chce mi się demontować całego poddachu .Auto idzie na sprzedaż i poprostu chciałbym żeby to jakoś wyglądało.Też myślałem o taśmie dwustronnej takiej specjalnej do wykładzin dywanowych.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Stuczekjan, Stuczekjan, przykro mi ale na tym forum nie propagujey druciarstwa.nie skleisz tego bo pd materialem jest sproszkowana wilgotna gabka raz ze uwalisz sie tym do kolan po drugie to sie poprostu nei bedzie trzmac...wez posyp make czy ryz na tamse nawet najlepsza dwustronna i potem sprobuj cos przkeic do niej.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Właśnie do tej sproszkowanej gąbki bardzo dobrze klei się silikon :!: Klej to taśmą, na pewno nowy właściciel będzie zadowolony jak na drugi dzień będzie maił na głowie całą podsufitkę...
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

Witam.
Wszędzie pisze od czego zacząć by zdemontować podsufitkę ale nie jak wyjąć ją z sedana. Czy jest konieczność wyjmowania przednich foteli i jak ją okręcić by nie połamać. Wersja z szyberkiem.
Pozdrawiam.
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Co do wyciagania foteli to zalezy co preferujesz....my mielismy wyjete fotele z powodu kompleksowego czyszczenia autka.wkladalismy juz z fotelami w srodku.zdecydowanie prosciej ci ja bedzie wyciagac przez otwor drzwiowy pasazera.
podsufitka jest dosc elastczna takze nawet jesli ja delikatnie zegniesz to nie pozostawi sladow.
Jesli wolisz wyjac fotele to rowniez nic trudnego.sruba pod spodem fotela z przodku,sruba lub klin.
za fotelem zaslepki na szynach.no chyba ze masz stolki w pradzie.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

Wielkie dzięki Butterbean, o to mi chodziło :mrgreen:. Zamierzam wyjąć tylko stołek pasażera, natomiast z kierowcy wyjąć tylko zagłówek. W sobotę zabieram się za wyjęcie i klejenie, ponieważ nad tylną kanapą wisi duży balon. Dam znać o rezultacie rezania.
Pozdro.
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

klejenie zacznij od zerwania starej gabki i materialu.podklejanie nic nie da.pozdro
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

czekam za telefonem od znajomego może może uda mi się dorwać podsufitkę w dobrym stanie. Jeśli nie to trza będzie rzeźbić. Zastanawiam się jaki materiał kupić w przypadku gdy nie dostanę ori. Odcień z pewnością będzie inny. Mocno gryzie się inny ocień podsufity z ori słupkami:?:
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

sa specjalne materialy na podsufitke.elstyczne i rozciagliwe.maja podklad z cienkiej gabki.sa dwa rodzaje materialu.taki troszke sliski i drugi taki mochetowy delikatnie.ja osobiscie kladlem ten sliski bo pale/palilem w aucie i ltwiej to doczyscic.poprostu mniej tych wloskoww materiale jest.jesli bedziesz kleil podsufit to od razu klej i slupki.proscizna to akurat.
koszt oklejenia u tapicera to byl bodajrze 150zl.mowa podsufitce.za slupki chcial chba po 20zl za sztuke.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

Jestem osoba nie palącą i nie pozwalam palić pasażerom w obu audiczkach więc jeśli będę kupować będę bardziej przychylny do "włochatego". Wyklejać będę raczej sam ew z małą pomocą znajomego tapicera. Dzięki za info co do kosztów :zdrowko:
Odbiegając delikatnie od tematu, jak wygląda sprawa z tapicerką drzwi. Też się odkleja. Czy panel z materiałem jest rozłączny jak w niektórych A80?? tapicerkę ściągałem nieraz ale przyznaję się ,że nie zwracałem na to uwagi :oops:
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
Buszu
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2015-07-05, 17:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: małopolskie

Post autor: Buszu »

Witam i tutaj, od jakiegoś czasu delikatnie odklejała mi się podsufitka aż opadła mi całkowicie na ryja :mrgreen: Oczywiście zdemontuję france, bo teraz jeżdżę z paskudną sparciałą gąbką nad głową(materiał musiałem wyciąć, bo zasłaniał tylną szybę i powodował jakieś klaustrfobiczne szaleństwo :lol: )
Pytanie jest taki: polecacie jakiś konkretny materiał, grubość gąbki, może ktoś ma doświadczenie ze sprzedawcą takowego materiału? Klej pewnie kupię Bolla, w sprayu. Oczywiście kolor interesuje mnie oryginalny, choć był przebłysk, ze może czarny... :bicz: :mrgreen:

[ Dodano: |29 Mar 2016|, o 12:05 ]
a może ktosik ma czarną podsufitkę i zapragnie wstawić jakieś fotki obrazujące ten "modzik"?
Ostatnio zmieniony 2016-03-29, 12:13 przez Buszu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”