[ALL] Naprawa powłoki lakierniczej.

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

[ALL] Naprawa powłoki lakierniczej.

Post autor: Casian »

Witam

Tytuł dość obszerny aby wątek mógł się rozwinąć, ale mnie chodzi o zaprawki... Jak je usunąć ? Czym ? Czy domową robotą da się to jakoś w miarę dokładnie wykonać ?
Mam dość dużo odprysków po kamieniach i chciałbym się tym zająć. Jeżeli są potrzebne zdjęcia to mogę kilka wykonać i wkleić.

Najbardziej chodzi mi czy to wszystko wykonać i w jakiej kolejności.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Idealnie nigdy nie bedzie, zawsze bedzie widac slad.. Ale na swojej masz akryl tak? bez klaru(bezbarwnego)? Jak tak to masz łatwiej, bo zaciapujesz dobranym lakierem taki odprysk dobrze wypelniajac z górka, potem papier 2000 na mokro polerka i znika :ok: Rysy głebokie podobnie, gorzej sie ma to do 2skladnikowych czyli z klarem, fakt mozna zapuktowac baza i potem klarem ale niestety roznica jest widoczna, najlepiej przycierac papierem i cieniowac ale tez zawsze cos tam widac. Chociaz widziałem na KA jak typ na masce d3 zmieszał baze z klarem i słoneczkiem magsa(pad do wosku) rozprowadzał to po masce jak wosk, jak wyschło to polerka, i z ori lakieru zeszło a odpryski ładnie pokryło :-P
Sam sie chetnie dowiem jak sie pozbyc ubytków na perle :mrgreen: Bo cos widze ze na dołach drzwi lekko blacha przeswituje, i obiło mi rant nad kołem tylnim.. I nie wiem czy zaprawiac to jakos i jak, czy lakiernik
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 11:58 przez adriang92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Tak ja mam lakier akrylowy. Polerka to maszynowa czy ręczna wystarcza? Czy ładny wosk bądź inna chemia da rade ? Czy źle myślę ?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Polerka najlepsza ręczna, ale to roboty więcej i ręce bolą. Ale za to lepszy efekt ręcznie :mrgreen: a i o wiele więcej czasu zajmuje ręcznie, niż maszyną :ok:
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 14:35 przez kasiarka, łącznie zmieniany 1 raz.

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

kasiarka pisze:Polerka najlepsza ręczna, ale to roboty więcej i ręce bolą. Ale za to lepszy efekt ręcznie :mrgreen: a i o wiele więcej czasu zajmuje ręcznie, niż maszyną :ok:
nie wierzę ;-)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Polerka najlepsza ręczna, ale to roboty więcej i ręce bolą. Ale za to lepszy efekt ręcznie a i o wiele więcej czasu zajmuje ręcznie, niż maszyną
Recznie na lakierze audi to sobie narobisz :mrgreen: Ręcznie to masaz tylko zrobisz, a jak mi powiesz ze do tego jeszcze pasta TEMPO to juz wogole zwątpie :lol:
Tak ja mam lakier akrylowy. Polerka to maszynowa czy ręczna wystarcza? Czy ładny wosk bądź inna chemia da rade ? Czy źle myślę ?
To akryl łatwo w miare wypelnic,aby lakier dobrze dobrac :-P
Polerka maszynowa, recznie po papierze nie wyprowadzisz, maszyna pad pasta i jazda :-P A wosk to juz na koniec co by zabezpieczyc, zeby ładnie woda spływała i blask był
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

ej.
czy audi malowalo czerwonym kolorem bez bezbarwnego?
wiem ze juz a6 byla malowana dwuskladnikowo..baza i na to bezbarw.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Butterbean, w 100 szła bez klaru, w 80 tez i najczesiej wygladaja zle, szybko płowieja, mielismy avanta czerwonego w akrylu, sie w tym tyg dowiedziałem ze po nim juz, przod tył rozbity bo typ spina dostal, dzwonił bo szuka nowego :-/
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adriang92, no to jeszcze mala uwaga na temat polerowania..kiedys polerowalo sie recznie nie bylo tego waszego calego autodetailingu i autka tez pieknie wygladaly wiec nie zniechecajcie ludzi faktem ze tylko profesjnalny autodetailing i profesjonalna polerka przyniesie efekt.bo was zgasze i stwierdze ze prawdziwy efekt przynosci tylko i wylacznie nowa warstwa klaru. :evil: :evil: :evil:
tak nie mozna.
czasami zrobiona recznie polerka potrafi przyniesc duzo satysfakcji..nawet jesli to bedzie tylko na miesiac czy 2 tygodnie..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

adriang92, no to jeszcze mala uwaga na temat polerowania..kiedys polerowalo sie recznie nie bylo tego waszego calego autodetailingu i autka tez pieknie wygladaly wiec nie zniechecajcie ludzi faktem ze tylko profesjnalny autodetailing i profesjonalna polerka przyniesie efekt.bo was zgasze i stwierdze ze prawdziwy efekt przynosci tylko i wylacznie nowa warstwa klaru.
tak nie mozna.
Tu nie chodziło o to ze nic nie przyniesie, tylko o wyprowadzenie lakieru po zaprawce przetartej papierkiem :ok: Bo recznie trudno takie cos było by wyprowadzic :-P A ogolnie da rade cos ręcznie osiagnąć, przykladem jest kolega Karol ktory cale autko ręcznie wypolerował, tylko trzeba miec odpowiednie pasty i mozna dzialac z efektem :ok: Wszelkiego rodzaju drobne ryski i swirlle czesciowo znikną ale show car ciezko zrobic :-P Sam polerowałem ręcznie i wszystko niestety nieschodzi, a grubsze rysy juz sie nie mówi, a miałem robiona polerke przez lakiernika, to nie wiem co by wyszło jak lakier wygladał tak Obrazek ręcznie było by ciezko :lol:
czasami zrobiona recznie polerka potrafi przyniesc duzo satysfakcji..nawet jesli to bedzie tylko na miesiac czy 2 tygodnie..
Jezeli efekt bedzie na miesiac to nie mowimy tu o polerce tylko aby o zamaskowaniu rys :-P No chyba ze bedzie sie myc na automatach albo szczotką do podbłogi lub gąbka zabrana babci w takim wypadku pewnie tyle wytrzyma lustro :lol:
Balll
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2012-07-03, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-wa

Post autor: Balll »

A czy do polerowania szyb bocznych polecacie jakieś środki, moje posiadają sporo rys od piasku który je porysował na złączeniu z uszczelką. :-/
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Balll pisze:A czy do polerowania szyb bocznych polecacie jakieś środki, moje posiadają sporo rys od piasku który je porysował na złączeniu z uszczelką. :-/
Dołączam się do pytania, mam to samo na szybie bocznej kierownika.. :-(
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Normalnie to szby poleruje sie tlenkem cedru, kupuje sie proszek miesza z woda i taka papke naklada na pada i poleruje, z tym ze jest to mozolny proces, na taka boczna szybe jak sa rysy głebokie to pare godzin ciagłego polerowania liczyc trzeba.. Szkło niestety tware jest..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”