[A6 C4] Wyłącznik świateł stop -Skrzynia automat błąd 526

waldemark
Adept
Adept
Posty: 39
Rejestracja: 2012-09-06, 14:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętrzyn

[A6 C4] Wyłącznik świateł stop -Skrzynia automat błąd 526

Post autor: waldemark »

Witam, podczas ostatniej zabawy z komputerem samochodu wyskoczył mi błąd :

Address 02: Auto Trans Labels: 01K-927-156.lbl
Part No: 4A0 927 156 AK
VCID: 6FE7CD652D862D1

1 Fault Found:
00526 - Brake Light Switch-F
27-00 - Implausible Signal

l. Zgodnie z opisami na forum i Google główną przyczyną ma być czujnik przy hamulcu. I tutaj pojawia się problem mam skrzynię automatyczną i wg wszelkich znalezionych mi materiałów powinienem mieć 2 czujniki lub 1 4 pinowy. Tymczasem u mnie jest zamontowany czujnik który wygląda jak 2 pinowy ( nie dałem rady go wykręcić jeszcze ( marne dojście)

Obrazek

Może ktoś mi podpowiedzieć który być powinien( nr fabryczny ) i za co on odpowiada. Nie chciał bym kupić czujnika który będzie leżał w szafie.
Czy po wymianie tego czujnika trzeba coś adaptować ustawiać dodatkowo czy tylko jakoś sie tam dostać i wymienić ?

Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 2013-07-01, 10:16 przez waldemark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

waldemark, podepnij ponownie komputer naciśnij i trzymaj pedał hamulca zasadniczego, następie wejdź w skrzynie biegów i usuń błąd. Nie powróci ponownie jeśli świecą światła stopu.

[ Dodano: 2013-07-01, 15:15 ]
waldemark pisze:I tutaj pojawia się problem mam skrzynię automatyczną i wg wszelkich znalezionych mi materiałów powinienem mieć 2 czujniki lub 1 4 pinowy. Tymczasem u mnie jest zamontowany czujnik który wygląda jak 2 pinowy ( nie dałem rady go wykręcić jeszcze ( marne dojście)
Masz tempomat? jeśli nie to będzie jeden czujnik
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
waldemark
Adept
Adept
Posty: 39
Rejestracja: 2012-09-06, 14:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętrzyn

Post autor: waldemark »

Cześć Dzięki za info.
Tempomatu nie mam. I mam jeden czujnik. tylko nie wiem czy 2 czy 4 pinowy. z zewnątrz wygląda na 2 pinowy ( tak się zastanawiam jak on się komunikuje ze sterownikiem )?
Jutro podłączę kompa i sprawdzę. ( światła STOP świecą tydzień temu miałem przegląd a błąd jest już ze 2 tygodnie. ) raz podłączał mechanik i kasował, drugi raz już sam to robiłem.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”