[A6 C4] AbS pali bezpiecznik świateł stopu

_silver_
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2011-12-10, 21:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gubin\Zielona góra

[A6 C4] AbS pali bezpiecznik świateł stopu

Post autor: _silver_ »

Witam mam taki problem z palącym się bezpiecznikiem stopu po podpięciu vga wyskakuje błąd 526 czujnik pod pedałem hamulca który wymieniłem i dalej pali bezpiecznik wyjąłem bezpiecznik absu i teraz światła stopu sie palą i nie przepala bezpiecznika ale abs nie chodzi i mam pytanko czy mam ktoś rozpiskę pinów tego włącznika, on jest cz-tero pinowy. Wydaje mi sie ze gdzieś zwierają się pin od świateł stopu i absu bo gdy nacisnę pedał hamulca i uruchomi się abs to od razu pali bezpiecznik świateł stopu.
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

A czy po przepaleniu bezpiecznika stopu abs działa?
Bo wygląda jakby abs pobierał prąd przez czujnik przy pedale przez co go upalil. Ale mało to prawdopodobne bo abs u mnie działa bez wciskania hamulca np poprzez hamowanie silnikiem na śniegu (strzal sprzęgłem).
Chyba ze w szóstce jest inaczej....
160+PS
_silver_
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2011-12-10, 21:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gubin\Zielona góra

Post autor: _silver_ »

Tak działa abs.
U mnie przy hamowaniu silnikiem nie strzela.
Czyli po wciśnięciu hamulca czujnik daje sygnał do absu żeby się aktywował ?? Masz może jakiś pomysł jak sprawdzić gdzie jest zwarcie ?? Dodam że wyjmowałem wtyczkę absu przy pompie i nic nie widać żeby była na stykach śniedź czy przypalone. Chyba że z tego czujnika idzie kabel do komputera i on jakoś steruj.
:mur:
_silver_
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2011-12-10, 21:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gubin\Zielona góra

Post autor: _silver_ »

Zauważyłem ze dalej pali bezpiecznik stopu gdy jest wyjęty bezpiecznik od absu wiec to nie wina absu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”