[A6 C4] zapalające się oświetlenie wewnętrzne przy hamowaniu

karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

[A6 C4] zapalające się oświetlenie wewnętrzne przy hamowaniu

Post autor: karteq »

jakiś czas temu coś znalazłem na forum nt. tego problemu... teraz nie mogę nic znaleźć, więc od początku... Przy hamowaniu zapala się lampka w podsufitce, mocnym hamowaniu... Gdy auto stoi i przycisnę hamulec - jest OK. Zapala się jedynie przy mocnym hamowaniu... Miał ktoś coś takiego? Jakieś rozwiazanie?
Ostatnio zmieniony 2014-11-28, 17:09 przez karteq, łącznie zmieniany 2 razy.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

karteq, hyh niezła zagadka lasu :) Jedyne co mi przychodzi do głowy, to poluzowany przewód który łączy pod wpływem siły bezwładności przy hamowaniu. Podświetlenie i hamulec nie są w żaden sposób połączone.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

dechpo, Nie tylko kable ale też są krańcówki. Któraś jest połamana?
Ostatnio zmieniony 2015-09-09, 13:25 przez mas0n, łącznie zmieniany 2 razy.
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

też tak pomyślałem, ale siła bezwładu kabelka jest tak mała - że w zasadzie można by mówić o zerze... Wykrycie tego miernikiem - bez szans... Krańcówki całe - miałem półtora roku temu zakładany alarm - inferno... więc jakaś ingerencja była, ale przy okazji sprawdzone, że jest OK, wszystkie działają... Zastanawiam się jeszcze nad sterownikiem alarmu - wg schematu tam jest sterownik sterujący opóźnieniem gaszenia - jednak przy hamowaniu żarówka się zapala i gaśnie gdy przestaje hamować - więc łączę to w sumie z bezwładnością "czegoś" co zamyka obwód... O ile w dzień - nie przeszkadza - o tyle w nocy bardzo wkurza...
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

Może być jakieś zwarcie... u mnie przy zmianie biegów mrugały zegary aż się prawa strona podświetlenia zjarała. Winnym okazała się przerwana wiązka od blokady dyfru oraz luźny kosz od dźwigni zmiany biegów(znany problem w c4 - zgrzewy puszczają przez co cały kosz lata razem z dźwignią), który przeciął ową wiązkę.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Takie rzeczy często się dzieją, u taty w Galaxy przy włączaniu wstecznego wycieraczki zaczynały chodzić. Powodem była przerwana masa.

Sprawdź wszystkie wiązki w przepustach ruchomych tzn. wiązka klapy bagażnika, wiązki drzwi.

Prąd ma płynąć do masy, ale że jej nie ma to płynie dalej w obwody i dzieją się cuda.
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

odkręciłem wszystkie krańcówki, poruszałem i był spokój przez jakiś moment, chociaż dzisiaj znowu przy ostrym hamowaniu się zaświeciło - ale przynajmniej wiadomo że w krańcówkach szukać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”