[A6 C4] Przerywacz kierunkowskazów

D4A0
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2013-12-17, 23:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koszalin

Post autor: D4A0 »

Problemem gubienia kierunków jest często nieprawidłowy kontakt zepołów obu manetki. Styk znajduje się na linii połączenia obu części manetki. Najlepiej jest wyciągnąc manetkę i dogiąć blaszki dla lepszego kontaktu. Przy ponownym montażu zwilżając styki płynem do styków. Można spróbować dogiąć blaszki bez demontażu manetki.

Powodzenia.
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

ale kierunki sie wlaczaja, tylko mrugaja tak, jakby zjarala sie zarowka
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Sytuacja następująca:
Kierunkowskazy nie działają na uruchomionym zapłonie/silniku. Awaryjne działają, po wyłączeniu zapłonu i załączeniu lewego/prawego kierunkowskazu wszystko w porządku - postojówki po danej stronie działają.

Przy włączaniu zapłonu tylko "cyka" przekaźnik 213.

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

hexman, Z tematu: http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=7272
Przekaźnik 213 jest odpowiedzialny za: szyberdach klimatronik oraz zasilania szyb

Proponuje podmienić przekaźnik kierunków na inny. Masz go za licznikiem. Można puknąć tym przekaźnikiem mógł po prostu "skleić" styki w środku. Tak to już bywa. Na postoju po wyjęciu klucza napiecie idzie stałe na kierunki, co innego jak przerywacza działa. Dodam tak od siebie że miałem taki przypadek w Golfie 3 GTI przekaźnik kierunków był identyczny i objawy idealnie te same co Twoje. Po wymianie na drugi wszystko załatwiło sprawę więc musisz uzbroić się w drugi identyczny. Najlepszego :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”