[ ALL] Jakie żarówki do naszych C4 ?

Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

hexman, fajnie, że mogłem w jakimś stopniu pomóc :ok: Mam nadzieję, że będą żarówki się sprawować :-)
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

hexman pisze:baaaaaaaartez, dzisiaj stanąłem przed trudnym wyborem, jakie żarówki wybrać, a Twój temat troszkę mi pomógł;)

W efekcie jako, że nie było na miejscu Osram Night Breaker PLUS to zamówiłem je na necie i dodatkowo dobrałem Osram Cool Blue INTENSE w celu przetestowania, a skusiło mnie to, że świecą czysto białym światłem i nie ma jakiejś dyrastycznej różnicy pomiędzy nimi, a NB+ (chociaż zniechęcił mnie opis na stronie producenta: "najbardziej niebieskie z legalnych").

Mimo wszystko wiele nie trację, bo te Cool Blue Intense pomijając fakt, że nie należą do bardzo drogich żarówek, więc nawet jak nie wytrzymają długo, to NB+ będą na zapasie.

PS.: Byłem zszokowany, gdy po 2 latach i 3 miesiącach żarówka się przepaliła :mrgreen:
jak tam żarówki się spisują? ja na dniach kupuję NB plus :-)
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Jak na razie jezdze na tych Osramach cool blue Intense. Spisuja sie dobrze - wiadomo swiatla jest mniej niz przy Osram night braker plus, ale za to barwa swiatla jest duzo przyjemniejsza dla oka w nocy. Widac to bardzo wyraznie i da sie to odczuc. Dlatego pomimo calego mojego poczatkowego sceptyzmu nie wymieniam ich na NB+ ;)
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

Miałem zwykłe żarówki marki osram.
Kupiłem polecane tutaj osram nb+ i nie zauważyłem żadnej różnicy poza ceną.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

dariodario, a lampy masz czyste? Jak założysz je do brudnych lamp to choćbyś założył 100W żarówki to nie będzie różnicy ;-)
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

hexman pisze:dariodario, a lampy masz czyste? Jak założysz je do brudnych lamp to choćbyś założył 100W żarówki to nie będzie różnicy ;-)
Kolego lampy jak nowe
Klosze myte i soczewki też.
Wiele daje to czyszczenie
Na dobrych żarówkach(markowych)
Światła są ok
A te "lepsze" typu ala xenon itd.to czysty marketing.
I to że mają barwe niebieskawą to nic tylko minus.
Nie sie ktoś z takimi żarówkami wybierze na trase minimum 200 km nocą to zobaczy jak oczy bolą od tych badziewnych żarówek.
Ale jak ktoś woli wygląd to nie dyskutuje
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

dariodario pisze:ala xenon itd.to czysty marketing
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Dlatego zakupiłem żarówki Cool Blue INTENSE z czystej ciekawości, a nie z zamiarem dłuższej jazdy. Jednak po porównaniu ich ze zwykłymi żarówkami barwa światła jest widocznie zimniejsza, co w moim odczuciu jest tylko zaletą - zimniejsza barwa światła, bardziej zbliżona do światła dziennego mniej męczy oczy niż sztuczne światło o "ciepłej" barwie.
Sprawa oczywista i bezsprzeczna - niebieski filtr na bańce żarówki ogranicza jej zasięg działania.
Lecz niestety brak tak znacznych odległości pokonywanych nocą nie pozwala mi wysunąć wniosków, że po 200km kierowca czuje jakiś dyskomfort - ale po nieznacznie mniejszej odległości (100km) oczy (jak zarówno kierowca) są mniej zmęczone.
Być może zależy to od "klasy" żarówki, ponieważ nie chcę porównywać marketowych wyrobów z wyrobami renomowanego producenta.

Na dobrą sprawę, po wyczyszczeniu lamp zwykłe żarówki mają "drugą młodość" :mrgreen:
dariodario pisze:Ale jak ktoś woli wygląd to nie dyskutuje
Tutaj niestety spore zmartwienie dla "szpanerów" - w nocy te żarówki wyglądają praktycznie identycznie jak zwykłe tungsramy w drugiej soczewce (światła przeciwmgielne) - a napewno nie jest to barwa soczewki w granicach 4000K.
Jak ktoś woli wygląd (a zarazem dużo większą skuteczność) to nie bawi się w żarówki niewiele tańsze od HID'ów.
Ostatnio zmieniony 2013-09-17, 12:15 przez hexman, łącznie zmieniany 1 raz.
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

Hidy do lamp bez soczewek to totalne dno!!!
Zwłaszcza jak sie ma takie "auto" z przeciwka.
Do soczewek już lepiej,nawet super ale prawo prawem i jak sie komuś takim autem dupe urwie zwlaszcza w nocy,to ciekaw żem co na to oc?
Wole nie myśleć.
Ori xenon popieram,ale ta cena montażu mnie odstrasza.
Pozatym,jakbym 90% trasy robił w nocy to by się można zastanowić
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

dariodario pisze:Hidy do lamp bez soczewek to totalne dno!!!
Każde, te do soczewek też. Te na licencji Philipsa marki TC to już są coś warte, miałem wcześniej każde, te tanie, te marki TC a teraz mam OE i jest porównanie - najlepiej zrobić konwersję na ksenon OE, tylko to jak piszesz kosztuje...
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ja u siebie mam bosma Extreme white od czerwca tamtego roku, przesiadłem sie na nie z NB+ które wytrzymały niecały rok, są dużo bielsze, a wcale nie świecą gorzej od nich, dla mnie nawet lepiej sie z nimi lata niż NB, a koszt połowe bo całe 22zł :-P Jadąc za tatą światło padające ma dość podobną barwe do jego D1S, a wygląda to tak, w halo zwykła żarówka tak samo jak kierunkach, w mijania bosma
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Siema. Ostanio kupiłem jakieś żarówki w Biedronce :mrgreen: za 12.99. Nie oczekiwałem od nich za wiele, ale założyłem. Dziś wracając z Poznania wieczorem czym prędzej odwiedzałem stację w celu zakupienia innych żarówek. Biedronkowe okazały się tragedią. Więcej bym widział świecąc latarką przed autem :-P
Kupiłem znowu Bosmę wierząc, że tym razem nasza przygoda potrwa dłużej. Wybór padł na "Super White". Świecą fajnie zobaczymy co dalej...
Jakieś fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Z biedronki to najlepsze są art. spożywcze... :]
Szkoda, że nie kopiłeś parę lat temu wycieraczek do szyb by się przekonać :mrgreen:
Mazały gorzej niż stare Alki a kosztowały tyle samo.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

baaartez pisze:jak tam żarówki się spisują?
Padły :shock:

Po poprzednich przygodach z NB+, które wytrzymały 2,5 roku uznałem że to będzie dobry zakup. Okazało się że od października padły obie żarówki i wróciłem do "niebieskich" osramów :-/
oldkloss
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-06-04, 18:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: B-B

Post autor: oldkloss »

U mnie NB smigaja juz prawie 3lata dalem 60 zeta czyli po 20 za rok smigam ponad 20tys rocznie po kirpskich drogach.Wiec żywotność nie zależy od tego.Zastanawiam sie jak sie wypala to na co zmienić, bo ich koniec jest bliski poza tym czeka mnie czyszczenie lampionów.Przy zmianie na xenony trzeba wymieniać szkła(mam soczewki)
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Mi Osram NB+ też ok 2 lata wytrzymały przy dużych przebiegach i katowaniu (włącz, wyłącz). Ostatnio obie spaliły się jednocześnie. Teraz czekam na NB Unlimited.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”