[100 C4] Brak postojówke z prawej strony tył i przód

Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

[100 C4] Brak postojówke z prawej strony tył i przód

Post autor: MaRuNiA »

Siema Panowie i Panie mam pronlem mianowicie nie mam świateł pozycyjnych z prawej strony i z przodu i z tyłu(strona pasażera), sprawdzałęm bezpieczniki i wszystkie są ok, sprawdzałęm prąd na kostkach i w tyłu i z przodu i nie mam prądu, w przodu wychodzi mi jakied 0,1V nie wiem za bardzo gdzie szukać.Mam nadzieję że nie jest to związane z brakiem podświetlenia kabiny i zegarkiem w liczniku bo to też nie działa i mam tam odłączony bezpiecznik bo ciągle go pali bezpiecznik nr.8 15A, dodam że odłączoną mam żarówne w bagażniku bo świeciła ciągle. Ale nie to jest problemem. Z przodu mam światło mijania i drogowe nie ma postojówki z tyłu nie ma pozycji ale stop już jest. Sprawdzałęm kostki jak pisałem wcześniej i nie mam prądu. Coś czytałem na temat pająka ale ostatnio go rozbierałęm i było ok problem sie pojawil przed rozbieraniem pająka i tylko na prawej pasażerskiej stronie. Może jakiś przekażnik padł albo są jeszcze jakieś bezpieczniki o których nie wiem albo coś innego, na co mam zwrócić uwagę bo nie chce walić partyzantki i wpinac sie na krótko do świateł z lewej strony. Dzięki za pomoc
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
Juarez
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2017-05-17, 11:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Juarez »

Mam podobny problem i wydaje mi się ze to pająk, sprawdź czy w pozycji tylko światła postojowe czy świeci Ci wszystko. U mnie świeci a jak przełączę w pozycje światła mijania to prawa strona postojówek gaśnie.
Pająka rozbierałem z powodu kierunkowskazu w lewo ogarnąłem i pojawił się problem postojówek, jak znajdę czas to rozbiorę jeszcze raz.
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Pewnie jest problem ze stykami w pająku. Blaszki delikatnie podgiąć, drobnym papierem przetrzeć blaszki jak i ścieżki, odtłuścić i złożyć.
Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

Post autor: MaRuNiA »

kEru, miałeś rację, mała blaszka robota na 10 minut. Dzięki wielkie za wskazówki. A teraz dla potomnych co i jak zrobiłem u siebie. A więc, demontaż kierownicy, zaślepka na zatrzaski i jeden przewód do klaksonu, kierownica na klucz narodowy 24 mała przedłuża i grzechotka. Dwie śrubki żeby zdjąć plastik górny z pająka na krzyżak. Imbus 4 żeby polukrować obejmie z pająka z kolumny kierowniczej, śruba od spodu ze strony przełącznika wycieraczek. Potem odpinamy kostki szt. 2 i kabelek do klaksonu. Wyciągamy pająka odkrecamy kolejne 3 śrubki na krzyżak 2 małe od dolnego plastiku i jedną długa od góry i mamy już pająka na wierzchu. Teraz 4 śrubki krzyżak żeby dostać się do przelacznika
Obrazek
I jak wyglądała blaszka która była odcięta i nie stykała
Obrazek

Obrazek
Rozebrałem wszystko przeczyscilem styki podgiąłem blaszkę złożyłem do kupy w odwrotnej kolejności i śmiga. Postoje z prawej stronie i z przodu i z tylu dzialaja jak należy.
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”