[A6 C4] Avant tylne przeciwmgłowe nie działa.

highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

[A6 C4] Avant tylne przeciwmgłowe nie działa.

Post autor: highzim »

Witam wszystkich.
Ostatnio jadąc zadzwonili mi znajomi żebym wyłączył przeciwmgielne bo oślepiam, wyłączyłem, znowu telefon że dalej świeci. Zatrzymałem się, wiadome mi było że wiązka klapy była do naprawy, więc po prostu odpiąłem kostkę od przeciwmgłowego i pojechałem dalej bo reszta świateł działała.
Dzisiaj wymieniłem całą wiązkę, każdy kabel o odpowiedniej grubości, polutowane, zaizolowane termokurczami, wszystkie światła działają z wyjątkiem przeciwmgłowego :/
Sprawdziłem bezpiecznik ( bodajże 16 ) i nie jest spalony, niby jest przekaźnik do tylnych pod maską w podszybiu ale u mnie tam nie ma żadnego przekaźnika. Sprawdzałem czy dochodzi prąd, prądu nie ma jeszcze w budzie w słupku, masa na pewno jest bo reszta działa, zresztą sprawdzałem miernikiem.
Jakieś podpowiedzi? Czy przeciwmgielne przełącza od razu przełącznik czy może gdzieś w A6 jest przekaźnik ? Jak załączę tylne to przednie się włączają.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

highzim, jest przekaźnik a to dlatego że przeciwmgłowe tylne uzależnione jest od świateł mijania bez tego ani rusz. Wiec musisz szukać albo pod kierownica albo na podszybiu. Pozdrowił :ok:
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Grzesiek_Cichy, Nie ma przekaźnika właśnie, na schemacie widzę że sygnał idzie bezpośrednio z przełącznika do tyłu, wyciągnę przycisk i zobaczę, może jakaś wsówka się poluzowała, chociaż dziwi mnie to że wcześniej mi samo światło się świeciło, co dziwne jak otwierałem klapę wyżej niż 15cm to gasło, musiało się zwierać z innym kablem bo lampy są przecież sterowane plusem.
Dzięki za odpowiedź. Pozdro :)
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

od wewnatrz na nadkolu masz kostki dwie.sprawdz polaczenieczy wsio tam jest ok.
druga sprawa-nie pomyliles kabli?dwa byly w zasadzie jednakowe chyba brazowe z paskiem...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Sprawdzę w nadkolu, raczej tam wszystko jest ok, przewody od przeciwmgłowego to brązowy-masa i szaro-biały sygnał, tak przynajmniej mam na schemacie, wydrę dzisiaj przełącznik i zajrzę do środka, może coś się przypaliło przez uszkodzoną wiązke ? ... Dwa jednakowe kable to były bodajże od stopów, jeden do 3ciego i drugi do 2 normalnych jeśli dobrze pamiętam.
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Były dwa kable które różniły sie kolorem paska.jeden miał biały drugi szary pasek.i nie od trzeciego stopu bo ja takiego nie miałem.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Okej, wszystko już ogarnięte, Twoja podpowiedź z kostkami to strzał w dziesiątkę. Między wiązkami była wpięta mała wiązka w której przeciwmgielne było puszczone na dwa kable, tak jak by przełącznik, możliwe że nie zwarłem tego przy wymianie gniazdka przyczepy i dlatego nie świeciło.
Ta wiązka to adapter do haka bo mam jakiś chyba montowany jeszcze w serwisie, wszystko na złączkach itd, jest niby odpinany ale nie jest to westfalia.
Zwarłem te dwa kable szybkozłączką na kombinerki i wszystko śmiga, wcześniej tam zaglądałem ale nie wiedziałem że kostki są schowane pod wzmocnieniem. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”