[100 C4] 4 postoje + 4 stopy

Awatar użytkownika
Tomaszex
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2016-02-10, 22:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krosno

[100 C4] 4 postoje + 4 stopy

Post autor: Tomaszex »

Panowie mam maly problem, mianowicie zrobilem 4 postojowki, oraz 4 stopy, podlaczone tak jak na schemacie :

Obrazek

Postoje podlaczone pod podswietlnie rejestracji,
Do stopow podciagniety osobny przewod od lewej lampy.

Zeby nic nie kolidowalo uzylem diod zenera 6A i wszystko chodzi fajnie ale.. Pojawia sie komunikat o spalonej zarowce :-/ Wszystkie zarowki sa sprawne, wydaje mi sie ze moga miec na to wplyw diody zenera lub ktores mostkowanie.

Ma ktos pomysl, moze ktos robil cos podobnego i wie jak to ominac zeby nie wyskakiwal komunikat ? :roll:
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Tomaszex, może nie tyle mają na to wpływ diody a dokładniej dokładając żarówki dodatkowe zmieniłeś opór na danym wyjściu przez co komputer ma zakodowaną określoną wartość odczytuje błędem w Twoim przypadku spalonej żarówki. Pozdrawiam

gdybyś zrobił układ na przekaźniku. W momencie zapalenia światła stop przekaźnik załączałby dodatkowe +12 na pozostałe żarówki, podejrzewam że tutaj byłoby rozwiązanie. Możesz to szybko oczywiście przetestować i sprawdzisz rezultat. Przekaźnik ma niski pobór energi więc BC nie powinien się pluć.
Ostatnio zmieniony 2016-03-14, 22:10 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Podepnę się do tematu. Może w końcu gdzieś ktoś da jednoznaczną odpowiedź. Na każdym forum piszą inaczej...
Które żarówki zczytuje BC żeby wyświetlić błąd? Wymieniłem obydwa postoje z przodu, żarówki od krótkich i dwuświatłowe (postój i stop) z tyłu a BC jak wyświetlało błąd spalonej żarówki tak nadal wyświetla. Nie mam pojęcia co jeszcze zmienić żeby było w końcu ok.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Rafał_93, Moduł ten kontroluje tylko oba krótkie, stopy i tylne światła pozycyjne. Żarówki od postoju przód, podświetlania tablicy rej. nie są testowane oczywiście jest to sprawdzone. Zapiąć VAG-a, sczytać błędy z instruments i raczej będzie niezbędne wyjęcie licznika, prawdopodobnie w nim jest problem. Problem dość znany i popularny jak zimne luty płyty. Podobny temat: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 1&t=101318

Czytałem że ostatnio miałeś problem z inspekcją w liczniku, czy problem z błędem żarówki miałeś wcześniej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”