[100 C4] Slabe swiatla, bardzo niskie napiecie na przewodach

Awatar użytkownika
skowron
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2011-11-27, 15:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mauritius

[100 C4] Slabe swiatla, bardzo niskie napiecie na przewodach

Post autor: skowron »

WItam,

Jak w temacie, mam w tej chwili ok 7V na kostkach zarowek!!
Rozebralem manetki wyczyscilem styki i dalej to samo, mam tez 2gie manetki od kolegi z forum, podmienilem i dalej to samo :( Napiecie jest tak slabe ze przy wlaczeniu dlugich nawet lampka w zegarach swieci 50%. Czy jest mozliwe ze obie manetki nie maja wystarczajacego styku? Mam schemat swiatel i widze ze poza manetkami nie ma tam nic innego, brak przekaznikow, na kostke za manetka przychodzi 12v oraz 12v po przekreceniu stacyjki, natomiast wychodzi po 7v ?? Rece mi opadaja....

ktos mial podobny problem?
piotrek21
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 69
Rejestracja: 2014-02-23, 16:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hajnówka/Białystok

Post autor: piotrek21 »

Próbowałeś odłączyć manetkę i zrobić zworę w kostce pomiędzy +12V z bezpiecznika świateł a pinem do żarówki? Wygląda to tak jakbyś miał jakieś uszkodzenie po drodze, spadek napięcia jest bardzo duży, dlatego warto z tego obwodu wyeliminować manetkę i sprawdzić jak to wygląda. Dalej sprawdziłbym jak wygląda wiązka, szczególnie przelotka w ścianie grodziowej wnętrze-komora silnika.
Ostatnio zmieniony 2015-10-13, 21:12 przez piotrek21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skowron
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2011-11-27, 15:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mauritius

Post autor: skowron »

piotrek21 pisze:Próbowałeś odłączyć manetkę i zrobić zworę w kostce pomiędzy +12V z bezpiecznika świateł a pinem do żarówki? Wygląda to tak jakbyś miał jakieś uszkodzenie po drodze, spadek napięcia jest bardzo duży, dlatego warto z tego obwodu wyeliminować manetkę i sprawdzić jak to wygląda. Dalej sprawdziłbym jak wygląda wiązka, szczególnie przelotka w ścianie grodziowej wnętrze-komora silnika.
Sprawdze rano, natomiast flash dlugimi dziala, pelne 12v na kostce wiec wg mnie kable sa ok, jak tylko przelacze na stale dlugie to znowu 7v, poprzelaczalem troche manetke swiatel oraz dlugie krotkie i kilka razy swiatla zadzialaly, po wylaczeniu stacyjki lub manetki swiatel i ponownym wlaczeniu znow tylko 7v, hmmm

[ Dodano: |14 Paź 2015|, o 16:02 ]
problem wstepnie wytropiony, kostka stacyjki raz podaje 12v raz 7v, zolto czarny kabel na wtyczce fioletowo-czarnej, teraz jak to naprawic, wymiana kostki stacyjki, jesli tak to czy polecacie jakies godne zamienniki czy tylko ori, jesli juz nie chce miec takiego problemu !!
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

W C3 zmieniałem w tamtym roku kostkę stacyjki chyba na Febi i działa. Gdzieś na olx widziałem oryginalną kostkę stacyjki z ASO do C4 za 100zł
Cena w ASO może być podobna. Zamienniki w cenach ~80zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”