[ ALL] Lampy US Japan jaka blenda zamiast oryginału???Rezani

Awatar użytkownika
NYGA
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2015-08-18, 02:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

[ ALL] Lampy US Japan jaka blenda zamiast oryginału???Rezani

Post autor: NYGA »

Witam, mam zamiar zamontować w swojej S6 C4 lampy US Japan i stąd moje pytanie o nr owych lamp:
Według etki to:
A4A0945223B/C - lampa lewa
4A0945224B/C - lampa prawa
Ostatnio zakupiłem lampę prawą tą z miejsem na zamek po okazyjnej cenie (stan jak nowa) i na niej widnieje nr 4 A0 945 094 140 234 więc nici ma się do numerów z etki.Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi i jakie są prawidłowe numery tych lamp???Może ktoś ma takie lampy i pofatygował by się spisać numery.Czy gniazda żarówek pasują od mojej S6???Czy spotkają mnie jeszcze jakieś niespodzianki???Jako że blendę na tablicę USA zdobyć to nie lada sztuka zdecydowałem się na pocięcie ze zwykłej i poskładanie w całość - czy ktoś już robił taki zabieg i może coś podpowiedzieć???Jaką dokładnie blendę kupić???Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje...
Ostatnio zmieniony 2015-12-22, 21:58 przez NYGA, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
NYGA
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2015-08-18, 02:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: NYGA »

Koledzy jestem już po zakupie lamp, niestety bez oryginalnej blendy.Chciałem przerobić ze zwykłej blendy bo z tego co wyczytałem podobno po skróceniu pasuje i teraz pytanie jaką kupić...od sety czy A6 od sedana czy avanta???Moje auto to S6 Avant 1995r.Może jest ktoś obeznany w rezaniu blendy pod US-y i doda jakieś cenne wskazówki + foto jaką blendę mam zakupić.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc....
Audi S6 C4 Avant 4.2 V8 AEC manual - jest
Audi A6 C4 Sedan 2.6 V6 ABC manual - jest
Audi 80 B4 Cabrio 2.8 V6 AAH manual - jest
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

NYGA, bierzesz zwykłą blendę z 100, mierzysz jaka ma być szeroka, tniesz, wycinasz ze środka nie potrzebny kawałek, spawasz to razem i modelujesz na łączeniu - blenda jak się patrzy ;-)
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Nie wiem co wy widzicie w tych blendach US, dla mnie ta odstająca tablica wygląda okropnie.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Gusta i gusciki. Dla mnie eskowe sa oklepane i niczym mnie nie porywa - ot zwykle swiatla.
Okropnie wygladaja zaniedbane auta - a zadbane rodzynki zawsze sa piekne - ot taka zaleznosc :ok:
Awatar użytkownika
NYGA
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2015-08-18, 02:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: NYGA »

hexman pisze:NYGA, bierzesz zwykłą blendę z 100, mierzysz jaka ma być szeroka, tniesz, wycinasz ze środka nie potrzebny kawałek, spawasz to razem i modelujesz na łączeniu - blenda jak się patrzy ;-)
Kolego jak najbardziej się z tobą zgadzam ale tak zrobiona blenda utworzy wokoło ramkę a oryginał jest tylko ramka w kształcie litery U...przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na oryginał.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Jest tak jak piszesz, ale to też żaden problem. Wystarczy trochę chęci i zdolności manualnych ;-)
Aktualnie też mam ramkę wokół tablicy i trochę mi to nie pasuje, bo w lecie nie mam tej górnej "poprzeczki" w blendzie.
Ale to wszystko jest kwestia jednego dnia i można zrobić też i z ori blendy blendę bez górnego plastiku ;)
Awatar użytkownika
NYGA
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2015-08-18, 02:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: NYGA »

No właśnie nie wiem jaką mam zakupić czy tą z wycięciem na klamkę czy pełną????Moje auto to S6 Avant
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Wiesz co - powiem Ci, że wszystko jedno według mnie, bo środek i tak wytniesz - bo musisz ją skrócić, a to jest najprostrzy sposób.
Ale zabij mnie - nie wiem jakie klamki występują w A6, a które w 100, więc trudno mi powiedzieć, czy masz schowaną klamkę, czy nie. Jeśli tak, a chciałbyś mieć tak jak ori - czyli bez górnego plastiku ramki to działanie proste jak drut - ponieważ wycinasz górną część praktycznie całą (ramkę widoczną, oraz górny plastik schowany za ramką) - wtedy klamka wejdzie bez problemu, a i wyglądać będzie prawie jak ori.
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

hexman pisze: Okropnie wygladaja zaniedbane auta - a zadbane rodzynki zawsze sa piekne - ot taka zaleznosc :ok:
No tutaj się zgadzamy zdecydowanie ;-)
Awatar użytkownika
NYGA
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2015-08-18, 02:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: NYGA »

Blenda wyrezana dawcą była 100 avant ale nie ma znaczenia może być też sedan.Lampy US nówki sztuki także jest kozak:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”