[100 C4] Wskaźnik chwilowego zużycia paliwa

stypek007
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-27, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrołęka

[100 C4] Wskaźnik chwilowego zużycia paliwa

Post autor: stypek007 »

Witam czy wie ktoś moze skąd wskaźnik chwilowego zużycia paliwa bierze dane chodzi mi o to czy z predkości pojazdu czy może ma czujnik przy przepływie paliwa, a może ktoś ma schemat elektryczny, bo mi ten wskaźnik wariuje tzn na wolnych obrotach pokazuje 5l/100 i skacze dziwnie jak delikatnie przyśpieszam, na trasie tak jakby lepiej ale na początku jazdy pokazuje zbyt duże zużycie np przy 90km/h pokazuje 10 litrów a po przejechaniu jakis 70 kilometrów przy tej samej prędkości pokazuje prawidłowo 7,5 l/100km i przy przyspieszeniach juz tak nie skacze.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Z ECU bierze info ile zostało wtłoczonego paliwa wtryskami do cylindrów.
Nie rozumiem co z nim jest nie tak, z tego co piszesz pokazuje prawidłowo.
Tu schemat licznika
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

stypek007, na wolnych obrotach zużycie paliwa nie jest podawane na wyświetlacz, zdarza się za to, że wyświetla się ostatnia zapamiętana wartość zużycia paliwa, druga rzecz to balans pedałem gazu, mi też czasem pokazuje bardzo wysokie wartości, ale jak uspokoję prawą nogę wszystko wraca do normy i tak jak powiedział J.A.G, pokazuje prawidłowo, najlepiej zostaw sobie na średnim zużyciu, wtedy tak nie rażą wartości rzędu 35 l/100km
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Chwilowe pokazuje rozne wartosci siegajace 50 paru litrow jak jedziesz po czerwonym :mrgreen: Wszystko masz ok, i nie spodziewaj sie spalania 7l przy 2,8 :ok: U mnie jest tak ze jak jade trasa spokojnie te 80 to chwilowe nie przekaracza 10 ale wystarczy ze glebiej wcisne to juz leci pod 15 albo i dalej. Masz wszystko ok i sie nie przejmuj ;-) Przełacz na srednie i tyle jak Cie przeraza spalanie, chociaz mi na srednim zadko ponizej 12 na trasie spada a miasto to juz sie nie mowi :mrgreen:
stypek007
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-27, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrołęka

Post autor: stypek007 »

Dziękuje chłopaki myślałem że juz mam coś nie tak, a przełączyć na średnie spalanie nie mogę bo nie działa mi górny przycisk od komputera na przełączniku wycieraczek:)
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

No to dolnym naciskaj i tak pokazywanie funkcji lata w koło.
Los się musi odmienić
stypek007
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-27, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrołęka

Post autor: stypek007 »

No własnie mam problem z tym dolnym, bo gdy jade ponad 2 godziny lub zostanie mało paliwa do końca to wtedy komputer przeskakuje sam na dany wskaźnik i wtedy naciśniecie tego dolnego przycisku działa i pzreskakuje po wciśnięciu znowu na chwilowe spalanie. Nie wiem co jest, a moze byc tak że mam tylko funkcję chwilowego spalania?
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Nie. Gdy jedziesz ponad 2 godziny lub gdy zostanie malo paliwa komputer sam przeskakuje na dany wskaznik, ale wtedy nacisniecie jakiegokolwiek przycisku przywraca wskaznik ktory byl normalnie wczesniej ustawiony. Naciskanie dolnego przycisku powinno przesuwac strzalke, czyli tez wybor wskaznika, w prawo.
stypek007
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-27, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrołęka

Post autor: stypek007 »

czyli mam cos nie tak, nie wiem mam kupić drugi przełącznik czy możel lepiej poszukać przyczyny gdzieś przy komputerku?
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

W pałąku powinny być trzy przyciski Reset na dole; i dwa z boku jeden wyżej a drugi niżej, naciskając np dolny to wskaźnik na komputerze lata tak jak wskazówki zegarka, a naciskając górny to wskaźnik lata w przeciwną stronę - nie pamiętam dokładnie który w która stronę ale zasada jest właśnie taka jak opisałem.
Los się musi odmienić
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj zakladalem dzisiaj podswietlanie w nawiewach przy nogach i calym zabiegu zauwazylem ze znikly mi komunikaty na komputerze pokladowym a takze chwilowe spalanie,srednie itp... wszystko sie podswietla lecz nie podaje zadnych wartosci,bezpieczniki sa wszystkie ok wiec gdzie moge szukac przyczyny? Dodam ze zegary nie byly w ogole ruszane
mietek69
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2011-06-25, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Czestochowa

Post autor: mietek69 »

Ja bym sprawdził 1) w kostkach nad nogami kierowcy i 2) w liczniku czy nic się nie wypięło.

Od spalania jest jeden kabelek, ale skoro padły wszystkie komunikaty to ja obstawiam jakąś wtyczkę...
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

wiec tak przy liczniku wszystko wpiete tak jak trzeba zreszta tak samo jak kostki pod schowkiem od kierowcy, pierwszy raz mia sie zdarzylo takie cos i nie wiem gdzie szukac przyczyny :-/ bo watpie zeby uszkodzil sie jakis element w liczniku
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

czarny pisze:uszkodzil sie jakis element w liczniku
Wcale nie jest to wykluczone, nawet jak nie jest podpięta kostka do BC czyli nie ma sygnału spalania ani nic, to powinno wyświetlać same zera, a mówisz, że u ciebie nic wyświetla się nic, tylko podświetla. Więc nie wykluczałbym, że to coś w liczniku, bo również z takim zachowaniem się nie spotkałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”