[A6 C4] Jak podłączyć AC gdy brakuje jednej kostki

przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Hello. Mam pytanie - która kontrolka u mnie na liczniku to miejsce wyświetlania kontrolki oleju?

Obrazek

Normalnie po pół roku posiadania auta się kapnąłem, że podczas zapalania samochodu nie mam kontrolki oleju. Zdjęcie zrobione rano, przed odpaleniem samochodu więc kontrolka powinna się zapalić - a u mnie nic. Kontrolka powinna się zapalić w tym kwadracie powyżej komputera paliwowego - tam gdzie jest komunikat "Brems licht"?

Żeby sprawdzić ten czujnik ciśnienia (078919081C) to mam ściągnąć wtykę i zewrzeć do masy i wtedy powinna się kontrolka zapalić (brzęczyk jakiś również?)?

No i od razu - czy takie wychylenie wskazówki od ciśnienia oleju to jest poprawne, czy "ktoś" wsadzał łapy w licznik i grzebał przy wskaźnikach od oleju?
Obrazek

EDIT

Znalazłem na forum post Maarek http://audi-c4.pl/viewtopic.php?p=5858#5858 a w nim wklejona fotka z pokazanym licznikiem po przekręceniu zapłonu:

Obrazek

No i w sumie mam podobnie - akumulator i abs gaśnie od razu po kręceniu rozrusznikiem.
Ostatnio zmieniony 2012-09-05, 09:12 przez przemoprzem, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Kontrolka zapala sie tylko wtedy jak spadnie ciśnienie oliwy czyli jej nie bedzie :ok: Zapali sie w AC ikonka olejarki, jak chcesz ją zobaczyc to włacz zapłon i wciśnij pokrętło regulacji oswietlenia zegarów, wystartuje test AC i zobaczysz wszsytkie ikonki :-P
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Łe matko - czyli chociaż to jest poprawne :happy: . A jeśli chodzi o ten wychył wskazówki - też tak macie, czy jednak np. wskazówka może być "przestawiona" w prawo, co by wskazania "optymistyczne" były?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Dobra ja dzięki za wskazówki jak podłączyć to oliwiarkę. Jutro pewnie będzie wszystko ok, bo dzisiaj to już rady nie dam, bo śpieszę się na imieniny. Jak coś będę jeszcze pytał :ok:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Chłopaki. Zrobiłem tak jak kazaliście, ale mi tylko wyświetla się Dystrybutor, a na początku powinna chyba być kontrolka z piktogramem o tej oliwiarce :-?

Edit.

Kolega wcześniej napisał, że jak naciśnie się ten guzik od podświetlenia, to mają wszystkie ikonki się wyświetlić ? A wyświetlą się te, które nie mam podłączone. tzw niskiego poziomu płynu w spryskiwaczach? czy ona się nie wyświetli, bo nie mam tego podłączonego
Ostatnio zmieniony 2012-09-06, 20:29 przez kasiarka, łącznie zmieniany 1 raz.

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

kasiarka, jak masz rezerwe to bedzie sie swiecić przypominacz o konczącym paliwie. Dotankuj trochę furę
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Mareek pisze:kasiarka, jak masz rezerwe to bedzie sie swiecić przypominacz o konczącym paliwie. Dotankuj trochę furę
Ale mi chodzi jak jest z tą oliwiarką. Zapala się przed uruchomieniem auta, czy nie ?

Czy tylko wtedy zapala się jak brakuje oleju ?

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

kasiarka pisze:Ale mi chodzi jak jest z tą oliwiarką. Zapala się przed uruchomieniem auta, czy nie ?

Czy tylko wtedy zapala się jak brakuje oleju ?
adriang92 pisze:Kontrolka zapala sie tylko wtedy jak spadnie ciśnienie oliwy czyli jej nie bedzie :ok: Zapali sie w AC ikonka olejarki, jak chcesz ją zobaczyc to włacz zapłon i wciśnij pokrętło regulacji oswietlenia zegarów, wystartuje test AC i zobaczysz wszsytkie ikonki :-P
Hmm, też właśnie mnie to interesuje nadal, bo jak widziałem w instrukcji po angielsku to chyba było napisane, że kontrolka zapala się przy rozruchu i ma zgasnąć - chyba w każdym aucie tak jest. U mnie nie ma - tak jak na fotce powyżej, dziś po odpaleniu miałem na wyświetlaczu komunikat "OK".
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

kasiarka pisze:Ale mi chodzi jak jest z tą oliwiarką. Zapala się przed uruchomieniem auta, czy nie ?
NIE, zapali się dopiero wtedy gdy spadnie ciśnienie oleju, wtedy i tylko wtedy.
przemoprzem pisze:w instrukcji po angielsku to chyba było napisane, że kontrolka zapala się przy rozruchu i ma zgasnąć - chyba w każdym aucie tak jest
Tak, tak się dzieje gdy masz zwykłe zegary bez AC, czyli podzielony ekran na 4 kontrolki, wtedy zapalają się wszystkie i gasną po zapaleniu auta. A jeśli masz zegary z AC to po przekręceniu na zapłon ma wyświetlać się OK i zaraz zgasnąć, koniec kropka.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

GTR34 pisze:Tak, tak się dzieje gdy masz zwykłe zegary bez AC, czyli podzielony ekran na 4 kontrolki, wtedy zapalają się wszystkie i gasną po zapaleniu auta. A jeśli masz zegary z AC to po przekręceniu na zapłon ma wyświetlać się OK i zaraz zgasnąć, koniec kropka.
No i tak trza było od razu - podziękował za rozwianie ostatnich wątpliwości :hurra: :super: :zdrowko:
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

I jest git. Tylko nie wiem, czy na pewno mam dobrze piny podpięte. znaczy. czy jak tego oleju zabraknie lub ciśnienia to czy mi się ona zapali :mrgreen:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

kasiarka pisze:czy jak tego oleju zabraknie lub ciśnienia
Właściwie to jak nie ma oleju to i nie ma ciśnienia :-P Ale tak czy siak kontrolka smarowania jest od tego, że jak spadnie ciśnienie to jej zadaniem jest Cię o tym poinformować żebyś natychmiast zatrzymał pojazd, od ilości oleju jest bagnet. :-P
kasiarka pisze:czy jak tego oleju zabraknie lub ciśnienia to czy mi się ona zapali :mrgreen:
To możesz sprawdzić w 5 minut, tylko nie wiem gdzie w twoim silniku jest ten czujnik właśnie, chyba pod prawą głowicą patrząc od przodu auta, koło filtra oleju, jedno stykowy czujnik. Tutaj mogę się mylić, musieli by się wypowiedzieć ludzie co mają motory V6, i jak już odnajdziesz ten czujnik, ściągasz kabelek ( powinien być na wsuwkę ) i przytykasz byle gdzie do masy, nawet do silnika, i na włączonym zapłonie ma się zapalić oliwiarka. Robiłem tak właśnie u siebie, przy podłączaniu AC żeby sprawdzić właśnie czy działa ta kontrolka.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Zrobiłem test zegarów - zapłon a następnie naciśnięcie przycisku ściemniacza i wyświetliło się kilka piktogramów - czyli wszytko raczej gra.

Ale co ciekawe za pierwszym razem zrobiłem na odwrót, czyli wcisnąłem pokrętło ściemniacza i przekręciłem dopiero kluczyk na zapłon - po kilku sekundach w tym kwadracie pokazała mi się liczba "61". Na wielkość to było ok 0,5 cm, na górze wyświetlacza, czyli sporo mniejsza niż te piktogramy "OK" i reszta. Co to jest?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”