[100 C4] Po zatankowaniu do pełna pokazuje połowę zbiornika

Adam
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 79
Rejestracja: 2015-12-27, 11:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hajnówka

[100 C4] Po zatankowaniu do pełna pokazuje połowę zbiornika

Post autor: Adam »

witam, pojawił się problem, po zatankowaniu do pełna tzn 80l pb na zegarze pokazuje tylko 40l wskazówka wolno podnosi się i dochodzi do 40l po czym stoi jak zamurowana. problem zauważyłem dopiero dziś ponieważ wcześniej aż tyle nie tankowałem (lpg) po podmiance całego licznika dalej to samo. gdzie szukać przyczyny?? bo chyba zostaje pływak.... i ewentualnie ile trzeba wyjeździć paliwa aby można było go odkręcić i nie narobić smrodu??
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Tak jak piszesz pewnie plywak szwankuje mam tak samo we wczesniejszej audi wyjecie ustrojstwa z baku dogiecie i wyczyszczenie styków pomogło. Bak otwieralem po zrobieniu ok 200 km nic sie nie wylalo smród bedzie zawsze tak ze papierosa nie palic przy tych eksperymentach hehe
Adam
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 79
Rejestracja: 2015-12-27, 11:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hajnówka

Post autor: Adam »

tai i zrobię, kurcze bo trochę mnie zabolało, zatankowałem 1 raz od kupna i zonk:( wskazówka nie zaparła się o 80l:( najgorzej że na włazie do pompy paliwa leży cała skrzynia basowa:[ będzie co robić:[
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

Post autor: PRZEMEK30 »

Mialem troszke podobny problem, mianowicie moj zegar od paliwa zawieszal sie. Jesli w niego nie puknolem,nie wedrowal dalej. Zalozylem drugi z benzynowca, nieco inna podzialka, lecz wedruje powolnie a i tak nie pokazuje pelno , tylko stoi przed ostatnia kreska skali. Czy zrobilem blad ladujac zegar z benzyniaka?
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”