[A6 C4] Problem z podświetleniem licznika

ZiomexUs
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2014-04-20, 20:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

[A6 C4] Problem z podświetleniem licznika

Post autor: ZiomexUs »

Dobry wieczór.
Problem z podświetleniem licznika . Otóż, po włączeniu zapłonu podświetla mi się lewa strona tarczy obrotomierza, po odpaeniu silnika problem dalej jest. Po włączeniu świateł normalnie, cały licznik się podświetla,konsola, klimatronik i zapalniczki. Po zgaszeniu świateł dalej zostaje podświetlona lewa część obrotomierza. Został podmieniony licznik, żadnej poprawy, podmieniłem dzisiaj lewego pająka, problem nadal ten sam.
Macie jakiś pomysł co może powodować tą usterkę ? Kostka stacyjki czy może trzeba grzebać w instalacji elektrycznej ? Dodam że stało się to pewnego wieczoru, poprostu po przekręceniu kluczyka, podświetliła się lewa strona obrotomierza i tak zostało po dziś dzień.
Pozdrawiam!
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

Mam tak samo, i zauważyłem nawet że u mnie gdy są podświetlone wszystkie zegary to obrotomierz świeci troszkę mocniej od reszty. I też nie wiem co jest tego przyczyna
ZiomexUs
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2014-04-20, 20:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: ZiomexUs »

przydałaby się rozpiska wtyczki lewego pająka, bym sobie spokojnie pomierzył, może jakieś zwarcie gdzieś mi robi...albo na wiązce od licznika
DJ_TRANCE
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2013-12-25, 21:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: DJ_TRANCE »

ZiomexUs, Tobie się podświetla a u mnie się nie doświetla i pomimo żarówek nowych włożonych dalej lipa :( jutro jadę do znajomego żeby pożyczył swój licznik i też sprawdzę o co kaman bo sam jestem z lekka zdziwiony owym faktem.
...Gaz to ja mam w podłodze a nie w bagażniku...
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

powody są dwa i oba na płycie licznika z tyłu.
1. Kiepska masa na liczniku lub jego części.
2. Przebicie gdzieś na płycie. Pojawił się słaby plus na lini żarówki a nie powinno go być
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”