[100 C4] dwa bezpieczniki stopione, problem z nr 7

Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

[100 C4] dwa bezpieczniki stopione, problem z nr 7

Post autor: hubos21 »

Witam

Co mi zaczęło śmierdzieć plastikiem, otworzyłem pokrywkę od bezpieczników a tutaj dwóch nie ma, stopione na maxa, nawet się skrzynka nadtopiła, chodzi o bezpieczniki 6 i 7, odciąłem kable od skrzynki założyłem bezpieczniki z oprawkami żeby popatrzeć i z 6tką jest wszystko OK ale 7 strasznie się grzeje, wszystko działa jak trzeba, podświetlanie całe jest ale bezpiecznik i kabel się nagrzewa bardzi mocno, nie czekałem czy spali bezpiecznik, wyjąłem panel klimatronika, wszystkie przyciski, licznik i nadal lipa, ktoś może coś poradzi za co się brać dalej, odwijać z wiązki fabryczną taśme i sprawdzać kabel po kablu?

[ Dodano: 2013-05-02, 14:59 ]
do tego bezpiecznika podpięte są 3 kable, z jednej strony dwa szare razem a z drugiej strony szaro-zielony, szaro zielony idzie do czerwonej kostki licznika i np. podświetlania schowka i lampki pod maską, na dwóch szarych nie ma napięcia ale co najlepsze wszystkie mają przejście do masy jak sprawdzam miernikiem
Ostatnio zmieniony 2013-05-02, 13:27 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

maja przejscie do masy bo na obwodzie sa zarowki ktore sa w zasadzie przwodnikiem.stad takie oszustwa...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

Butterbean pisze:maja przejscie do masy bo na obwodzie sa zarowki ktore sa w zasadzie przwodnikiem.stad takie oszustwa...
dokładnie to samo mi powiedział znajomy elektryk

Na szczęście problem rozwiązany, nrazie połowicznie, pół dnia w kablach, okazało się, że jest jakiś spinol w klapie w obwodzie od podświetlania tablicy, na razie odcięty kabel szarozielony w klapie, cały czas się zastanawiam czemu bezpiecznik się nie przepala tylko topi
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Bo pewnie brak masy dobrej na klapie i jest duże obciążenie. I zobacz czy czasami nie masz bezpiecznika chinola bo u mnie dobry 15A palił się jak powinien a chińczyk właśnie 10A stopił całą obudowę :-/
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Key100l, bezpiecznik sie przepala przy zbyt duzym obciazeniu czyli popularnie mowiac przez zwarcie.
topic sie moze jesli jest dlugotrwale obciążony lub po prostu zbyt maly niz wymagany.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Butter no tak ale wiem na przykładzie centrali gazowych że brak masy powoduje grzanie się central i ich uszkodzenie a praktycznie nigdy wtedy bezpieczniki się nie palą. Tak jak mówisz nie ma zwarcia a jest duże długotrwałe obciążenie. Zobaczymy co kolega znajdzie bo ciekawe zagadnienie...
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

generalnie po zdjęciu pokrywki wyglądało to tak :-(

Obrazek
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

no i okazało się, że sprawdzą całego zamieszania jestem ja sam :P naprawiając klamką w klapie przy przykręcaniu podszedł mi z tyłu jeden kabelek idący do lampki do podświetlania tablicy rejestracyjnej, od tyłu to nie było widać, kabelek się spłaszczył i zrobiła się mała dziurka tak, że jeden jakiś drucik dotykał masy, przez co zwarcie było bardzo małe więc bezpiecznik się nie spalił
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 15:12 przez hubos21, łącznie zmieniany 2 razy.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Ja tylko dodam to o czym pisał Keystol :-P Ważne jest jaki mamy bezpiecznik, chińskie, tanie, badziewne potrafią sporo zawyżać amperaż przepalenia. Można coś sobie uszkodzić np jakiś sterownik.
Ostatnio w sterowniku LPG założyłem taki właśnie i zaczęły się cyrki z LPG, okazało się że co chwilę mi nie łączył, pokryty był jakby kalafonią czy lakierem bezbarwnym który nie jest przewodnikiem.
Chińskie może i są wszystkie ale warto wybrać jakieś markowe albo wydłubać oryginały ze skrzynki w aucie na szrocie.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

J.A.G, :mrgreen: Key tak ale żeby od razu stol ?? Jakoś mi się dziwnie kojarzy :-P A co do tematu dzisiaj miałem akcję właśnie z bezpiecznikami Była założona jakaś marna 10A i stopiony, a dobrą 15A od razu przepalało, niestety dla klienta stag poszedł z dymem :-/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”