[100 C4] Błąd klimatronika 07.3 , brak ogrzewania.

Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

To będziesz miał okazję zobaczyć jaki fach w ręku ma...
Obserwuje temat i czekam na relację ;-)
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Dobrze że grzeje - jc na twoim miejscu poczekałbym z naprawą klapek i silnikczków do wiosny - uwierz - roboty z tym jest masakra - pamietam jak zmieniałem dmuchawe - a jak porozkrecasz to auto nie nadaje sie wcale do jazdy bo masz dziure w pasie przednim i darmowy A/C :-D
Bedzie ciepło to można wyrwać całośc na spokojnie i wszystko ogarnąć - tj zepsute cześci
o zjebanych silniczkach też byl temat.
Te silniczki wymagaja samoregulacji - tj adaptacji klimatronika - z tego co pamietam robiłem to vag-comem - po tym jak wyjąłem sterownik klimatronika ( tj odłaczyłem od niego kostki )
Potem jak spiałem wszystko spowrotem z tego co mi wiadomo nie wszystko działało - chyba klapki czy temp - niepamietam juz. Trzeba było robić adaptacje kompem.

Wydaje mi sie ze masz zastane silniczki klap albo te silniczki są spalone
2 opcja to ktoś wyjął sterownik kliamtronika i nie zrobił potem adaptacji
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Piotrek upora się z tym w max 2 godziny i sprawdzi przy tym komputer i skasuje błędy widziałem to na własne oczy ;-) i praktycznie
z auta nie wyciągnie żadnej wiekrzej części jak to niektórzy myślą.
Awatar użytkownika
bartekszcz
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-10, 23:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

Post autor: bartekszcz »

Generalnie to grzał jak mu się chciało ... ale -20 stopni na zewnątrz błyskawicznie ochładzało mi szybę, przez co w ogóle nie odczuwałem tego ledwie ciepłego powietrza w aucie , które leciało mi na przednią szybę. Zmarzłem cholernie :P już miałem zamiar na trasie Żywiec-Gliwice używać aplikacji "Ratunek" i wzywać ratowników GOPR z powodu hipotermii :P :P ale jakoś dojechałem, obawiam się powrotu, oby w czwartek było cieplej ...
Jutro dzwonię do Piotrka i proszę o jak najszybszą wizytę :P .
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Jak tam te nasze grzanie?
Pochwal się co to było...
Awatar użytkownika
bartekszcz
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-10, 23:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

Post autor: bartekszcz »

Hah, w sumie pierdoła, trzeba było przepłukać nagrzewnicę... teraz grzeje jak cholera, Piotrek podpiął pod komputer, wszystko sprawne, winowajcą była zawalona nagrzewnica.
Dodatkowo naprawił mi panel klimatronika, nie wiedziałem, że te klawisze tak gładko mogą chodzić :P - niczym ekran w moim smartfonie :P.
Dzięki za numer do niego, polecam gorąco. Faktycznie pełen profesjonalizm, warsztat na bardzo wysokim poziomie- czysto i ciepło, szybka diagnoza i błyskawiczna naprawa.
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Wiedziałem że tak będzie ;-)
Jest nas dwóch teraz...
Awatar użytkownika
lukaka84
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2015-08-07, 21:46
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Stargard
Płeć:

Post autor: lukaka84 »

Witam potrzebuje waszej rady pomocy. Brak ogrzewania w audi a6 c4 2.5 TDI latem czysciłem nagrzewnice ok tydz temu podłęczałem kompa błąd 01274 Air FLOWW (v71) rozebrałem wszystkie silniczki przeczyściłem szczotki mimo to odżył choć nie działał płynnie kupiłem ori używane silniczki wsadziłem wszystko chodzi sprawnie klapy się ruszaję od ciepło zimno i od zamykania obiegu nagrałem filmik złożyłem do kupy nadal zimne leci lekko letnie. Postanowiłem znowu sprawdzić nagrzewnice kupiłem specjalny płyn do chłodnic odpiołem weęe wsadziłem 2 i pompkę na wiertarkę zalałem przeczyściłem ładnie płynnie chodziłe lekko mentny sie kolor zrobił poprawiłem czynność octem czyściutki wyleciał. Skreciłęm wszystko do kupy nadal zimne lekko letnie leci. Wyrzuciłem silniczek od ciepło zimno i ustawiłem recznie wszystko i tak samo. Zdjecie poniżej i filmik. temperatuta trzyma 90C nagrzewnica drozna silnik klap sprwne układ odpowietrzony
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lukaka84
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2015-08-07, 21:46
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Stargard
Płeć:

Post autor: lukaka84 »

Witam potrzebuje waszej rady pomocy. Brak ogrzewania w audi a6 c4 2.5 TDI latem czysciłem nagrzewnice ok tydz temu podłęczałem kompa błąd 01274 Air FLOWW (v71) rozebrałem wszystkie silniczki przeczyściłem szczotki mimo to odżył choć nie działał płynnie kupiłem ori używane silniczki wsadziłem wszystko chodzi sprawnie klapy się ruszaję od ciepło zimno i od zamykania obiegu nagrałem filmik złożyłem do kupy nadal zimne leci lekko letnie. Postanowiłem znowu sprawdzić nagrzewnice kupiłem specjalny płyn do chłodnic odpiołem weęe wsadziłem 2 i pompkę na wiertarkę zalałem przeczyściłem ładnie płynnie chodziłe lekko mentny sie kolor zrobił poprawiłem czynność octem czyściutki wyleciał. Skreciłęm wszystko do kupy nadal zimne lekko letnie leci. Wyrzuciłem silniczek od ciepło zimno i ustawiłem recznie wszystko i tak samo. Zdjecie poniżej i filmik. temperatuta trzyma 90C nagrzewnica drozna silnik klap sprwne układ odpowietrzony
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KazikMigdalski
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-08-10, 22:30
Imię: Kazik
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Warszawa
Płeć:

Post autor: KazikMigdalski »

Podpowiecie mi cóż to może być? Kupiłem 3 dni temu drugie audi, i z grzaniem historia jest taka: w dniu oględzin podczas jazdy próbnej grzanie było bardzo dobre tylko że climatronic działał na odwrót :mrgreen: HI na wyświetlaczu wiało zimnym - 18* grzało jak szalone. Dodam jeszcze ze klimatyzacja działa. Przedwczoraj i wczoraj natomiast jakiej temperatury nie ustawie nic się nie dzieje, nawet letnie powietrze nie leci. Czy to spalony czujnik temperatury w środku? :?: :roll:
100C4 Avant 2.6Q 1992 ✓
100C4 Avant 2.8Q 1994 ✓
100C4 Sedan 2.8Q 1994 ✓
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

KazikMigdalski, jakie błędy pokazuje panel klimatronika?
Awatar użytkownika
KazikMigdalski
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-08-10, 22:30
Imię: Kazik
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Warszawa
Płeć:

Post autor: KazikMigdalski »

dechpo, trochę wstyd się przyznać, ale nie wiem jak sprawdzić błędy :-? Jaką kombinacją przycisków uruchomić sprawdzenie błędów?
Sytuację dziś wybadałem, i już wiem co się regularnie i zawsze dzieje: gdy dam wiatrak na zero to czuć ze z nawiewu leci gorąc. Po włączeniu go przez chwile leci gorące powietrze (około 15 sekund) a potem chłodne na każdej ustawionej temperaturze oraz HI - kiedy dam pozycje LO zaczyna lecieć gorące.
100C4 Avant 2.6Q 1992 ✓
100C4 Avant 2.8Q 1994 ✓
100C4 Sedan 2.8Q 1994 ✓
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Awatar użytkownika
KazikMigdalski
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-08-10, 22:30
Imię: Kazik
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Warszawa
Płeć:

Post autor: KazikMigdalski »

dechpo, dziekuje bardzo, bylem niepewny czy to do naszego typu ma zastosowanie :ok:
100C4 Avant 2.6Q 1992 ✓
100C4 Avant 2.8Q 1994 ✓
100C4 Sedan 2.8Q 1994 ✓
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”