[100 C4] Dziś nie mogłem zamknąć drzwi kierowcy w aucie.

Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[100 C4] Dziś nie mogłem zamknąć drzwi kierowcy w aucie.

Post autor: Pawel27 »

Panowie, potrzebuje waszej pomocy
Dziś rano, przed pracą podchodzę do auta i zonk - od strony kierowcy nie mogę włożyć kluczyka (jakby zebrała się woda i zamarzła), przekręcam więc kluczyk od strony pasażera, drzwi kierowcy się otworzyły ale pojawia się problem - nie chcą się zamknąć. Próbowałem kilka razy nic, próbowałem rozruszać klamkę wewnętrzną która chodziła z oporem i nagle tylko słyszę jakby spadła z zatrzasków - chodzi luźno ale zamek drzwi nie reaguje.
Wstawiłem auto do garażu z niedomkniętymi drzwiami i pewnie po południu biorę się za rozbiórkę.

Potrzebuje od was wskazówek - jak rozebrać boczek, co to może być i jak naprawić.

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=110 tutaj masz opisane jak zdjąć boczek. moim zdaniem woda dostała Ci sie do zamka i po prostu nocą przymarzła, może zgarniak nie dociska Ci do szyby i woda tamtędy leci do drzwi i takie są skutki, będziesz musiał wyciągnąć zamek wysuszyć ładnie na grzejniku i przesmarować, od razu to samo zrób z klamką zewnętrzną i linką klamki wewnętrznej,
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Polecam zakupić taki mały odmrażacz do zamków. Ostatnio przymarzly mi drzwi od pasażera, tj nie chciały się zamknąć. Prysnąłem w okolicach zamka i problem ustąpił :ok:

A że lekko chodzą to pewnie linka spadła przy klamce.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

Się naprawiło samo. Z odmrażacza nie korzystałem ze względu na obawę wypłukania resztek smaru, skorzystałem z suszarki po wjeździe do garażu. W weekend planuje rozebranie drzwi, sprawdzenie czy jest w ogóle smar i nasmarowanie jakimś dobrym. Tak czy siak dziękuje za pomoc, szczególnie za linka jak rozebrać drzwi.
Pzdr!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”