[100 C4] Po otwarciu/zamknięciu drzwi pompka pracuje i buczy

kadela69
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-05-08, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: tychy

Post autor: kadela69 »

witam mam też problem z klapą bagażnika i rozebrałem to i okazało sie że ta membrana jest pęknięta podobnie jak na zdjęciu wyżej idzie jakoś tą gumke naprawić albo kupić czy trzeba cały siłownik wymieniać
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

Kup inny, sprawny. koszt niewielki a i nerwy zaoszczędzone. :ok:
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
kadela69
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-05-08, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: tychy

Post autor: kadela69 »

zrobiłem trik z palcem rękawiczki i śmigo lepiej niż fabryczne:) rękawiczka viledy więc guma mocna i podejżewam że już sie nie sypnie:P
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

Patent z rękawiczką wystarczył u mnie na 2 miesiące.

A ja po kilku poprawianiach znalazłem sposób na nieszczelną gumkę siłownika tylnej klapy. W sklepie z gumowymi częściami zakupiłem za 1,5zl (słownie półtorej złotówki)
gumkę (jakaś osłonka do czegoś). Zerwałem ze starej gumki tę węższą część, zalutowałem ten rowek na metalowym drucie (miejsce gdzie znajdował się węższy koniec gumki) , wygładziłem drobnym papierem. Drut suwa się w otworze kapturka który kupiłem. Na razie działa. Przetestowane na mrozie około -10st.C.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Podobno z siłownika klapki wlewu paliwa Audi 80 ta gumka pasuje i ponoć jest dużo lepszej jakości. Ale ja tego nie sprawdzałem, ostatnio na fejsie pisali z lokalnego klubu audi chłopaki :ok:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
allegro_gilu
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2014-04-15, 16:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

Post autor: allegro_gilu »

Witam. Nie chce otwierac nowego tematu wiec postanowilem napisac tutaj.... a więc... mam Również problem z pompka poniewaz niezaleznie czy auto zamkniete czy otwarte co jakis czas pompka bzyczy, tak jakby dobijała. srednio co 15 sekund przez 2 sekundy bzycząc przez co rozladowuje mi akumulator. Zaznaczę, iż otwiera i zamyka mi wszystko bez problemu tylko problem tkwi w tej pompce, nie wiem czy poprostu to bedzie wina pompki centralki i wymienic czy to moze byc jakas nieszczelnosc w wezykach - ze spada cisnienie na lewo i dobija sobie ? Ona jest taka inteligentna ? czy pompka siadła? nie chce wyrzucac pieniedzy w błoto. jak to sprawdzic ?? z góry dziekuę . pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2015-09-30, 00:53 przez allegro_gilu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachwycony Twoim kształtem
Zapatrzony w blask lakieru
Ze snu wyłowię Ciebie jedną z pośród wielu
Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: krzych79 »

U mnie problem podobny co do autora tematu tylko w drugą stronę. Auto zamyka się bez problemu pompka pracuje ok 2sec, ale już przy otwieraniu pracuje ok 5-10 sec, czyli dość długo. Ostatnio sprawdzałem czy wszystko otwiera i w czasie jak pompka pracowała otworzyłem wszystkie drzwi i bagażnik czyli wszystko otwarte a pompka dalej pracuje. Ma ktoś pomysł co może powodować taki stan rzeczy ?
dk2012
Adept
Adept
Posty: 45
Rejestracja: 2014-01-13, 18:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolny ślask

Post autor: dk2012 »

krzych79, guma któras moze byc uszkodzona na siłowniku lub któryś przewód traci cisnienie i dopompowuje temu dłuzej , miałem tak jak uszczerbiła sie guma siłownika bagażnika , wymiana odrazu pomogła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”