[100 C4] Po otwarciu/zamknięciu drzwi pompka pracuje i buczy

Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Pękła gumka w tylnej klapie zapewne, to częsta przypadłość. Może Ci bagażnik zamykać normalnie jak mała dziurka jest, ale z czasem sie powiększy i przestanie :-P U mnie tak mam, na początku tylko brzęczała pompka dlugo, teraz już bagarka nie zamyka :-P
Ściągnij tapicerke tylnej kalpy to parę śrubek i będziesz widział siłownik i ową gumeczkę :ok:
Awatar użytkownika
elmi_k
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2012-03-18, 21:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: elmi_k »

ja miałem pęknięcie na obudowie pompki - tam przy wyjściu wężyka. Obejrzyj dokładnie samą pompkę.
Sprzedany :(
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

I zrób to póki jeszcze otwiera, bo dużo c4 ma problem z zaciętym zamkiem w klapie a jak potem strzeli ta gumka to straszne problemy z dostaniem się do bagażnika :lol:
()()()() Jedna rodzinka VW
dredek
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-14, 22:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: dredek »

Ok, zabrałem się za to. Sprawdziłem najpierw przy trójniku odpinając po kolei (i zaślepiając palcem) węzyki - bez zmian. Potem zatkalem główny wężyk z pompki i nadal tak samo. Teraz mam zamiar wyciągnąć pompkę na stół i pooglądać czy nie jest pęknięta.
Obrazek

Przy okazji zauważyłem dwie rzeczy:

1. Jest jakiś ucięty kabel, od czego on może być (zaznaczony czerwonym kółkiem) ?
Obrazek
Obrazek

2. Sa dwie wtyczki, jedna wygląda na wyżartą. Od czego mogą być? I czy one powinny być ze sobą złączone?
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

jeśli palcem zatykasz wylot pompki to wiadomo gdzie leży przyczyna. pompka na stół i zbadaj ją organoleptycznie :)

kabel to chyba cos z radiem lub alarmem związane, u mnie również był rozpięty
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Z tego co pamiętam to kabelek od ori alarmu jest, u taty był on też rozpięty i sie nie aktywował :-P A ucięty kabelek to tak jak kornikbp, mówi coś od audio, albo od głosników, albo od zmieniarki, z tego co widze to jakiś opis na nim jest :-P
dredek
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-14, 22:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: dredek »

Przeczyściłem i podpiąłem te złączki ale nie zauważyłem żadnej zmiany :) Najwyżej odepne skoro to od alarmu, który nie działa ;)

Co do samej pompki to wyciągnąłem i wszystko wygląda ok, jak dmuchałem w wężyk to czasem powietrze leciało koło fioletowej wtyczki a czasem blokowało.
To co, pompka uwalona? W najbliższym czasie postaram się namówić brama aby podmienić pompki ;)

Tak wygląda pompka na stole. W sumie nie ma co oglądać ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

dredek, jak masz gdzie to podmien i sprawdz, przeciez to 10 min roboty :) tylko tam chyba szly 2 rodzaje pompek wiec patrz na numery jak cos.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
dredek
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-14, 22:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: dredek »

No wyjścia nie ma. Gorzej jak nie będzie pasować.... Ale spoko na alledrogo za ~80zl jest w razie czego, ciekawe tylko czy sprawna ;)
gibon_81
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-11, 11:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tczew

Post autor: gibon_81 »

Mam taką pompke oddam ci za 50 plus wysyłka.
Quattro MaNiAc
dredek
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-14, 22:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: dredek »

gibon_81, za chwilę ma przyjechać brat i będziemy przekładać pompkę z jego c4. Jak potwierdzimy, że to wina pompki to biorę od Ciebie ;-)

[ Dodano: 2013-01-21, 10:00 ]
Ok, sprawdziliśmy to. Chyba kompresor nie daje rady. Brat miał inną pompkę (na końcu miał C a ja D) i były inne wtyczki. Ale podpieliśmy rurkę od jego pompki do trójnika i pompka chodziła z 2sek i całe auto zamknięte; -) gibon_81, podaj dane konta na PW, bo wezmę tą pompkę od Ciebie :) tylko koniecznie sprawdź czy na końcu numeru masz D (cały numer: 4A0 862 257 D)
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

witam

I u mnie zagościł problem z centralnym zamkiem. Sytuacja wyglądała tak. Od jakiegoś czasu miałem problem z zamknięciem/otwarciem drzwi. Nie zawsze po przekręceniu kluczem w zamku centralny otwierał wszystko dookoła. Mam już zakupione te "stikery" czy jak to zwał, więc sprawa czekała do wiosny. Ale zawsze otwierało mi z bagażnika całe auto, męczące ale nie było większych problemów. Dzisiaj rano przyszedł mróz i mi zamek złapała w klapie. Nie dało się przekręcić wkładki. Auto stoi zamknięte a trzeba było jechać do pracy. Więc ryzyk-fizyk na chama przekręciłem wkładkę, miałem obawy że klucz złamie, taki opór był, ale poszło. Wszystko się otworzyło. Niestety już nie zamyka. Brak jakby centralnego. Zdjąłem tylna tapicerę, niby wszystko ok, nic nie połamane cięgna chodza klamka się otwiera normalnie. Kluczykiem można zamykać klapę i otwierać niestety centralny ani rusz. Jedna rzecz co zauważyłem, pompka chodzi i po około 30 s sie wyłącza. Ale to nie jest dźwięk taki głośny bzzzzzzz... Jak to słychać jak otwiera się centralny tylko takie delikatne cyk, cyk, cyk.. dochodzące spod kanapy czyli jakby z pompki, i tak około 30s. I przestaje.
Proszę o pomoc :padam: , co mogłem rozwalić przez te moje praktyki, co spr i jak naprawić żeby znów mieć centralny. Dzieki z góry. :padam:
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Casian pisze:Dzisiaj rano przyszedł mróz i mi zamek złapała w klapie. Nie dało się przekręcić wkładki. Auto stoi zamknięte a trzeba było jechać do pracy. Więc ryzyk-fizyk na chama przekręciłem wkładkę, miałem obawy że klucz złamie, taki opór był, ale poszło. Wszystko się otworzyło. Niestety już nie zamyka. Brak jakby centralnego. Zdjąłem tylna tapicerę, niby wszystko ok, nic nie połamane cięgna chodza klamka się otwiera normalnie. Kluczykiem można zamykać klapę i otwierać niestety centralny ani rusz.
mam identyczną sytuację u siebie, tylko ja zrobiłem tak na chama w zeszłą zimę. Centralny z kluczyka przy przednich drzwiach otwiera i zamyka bagażnik, ale sam bagażnik nie rusza centralna. Nic z tym nie robiłem więc też zaciekawiła mnie ta sprawa.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Casian, pompke diabli wzieli???
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Butterbean pisze:Casian, pompke diabli wzieli???
A jak spr czy ja diabli wzięli ? Bo to już druga pompka, a zachowanie podobne co do poprzedniej..
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”