[100 C4] Szyberdach nie daje znaku życia.

Rafal_M
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2015-04-15, 20:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pułtusk

[100 C4] Szyberdach nie daje znaku życia.

Post autor: Rafal_M »

Witam was serdecznie.
Mam problem z szyberdachem i pomyślałem, że tutaj napiszę bo może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził. Nie będę się długo rozpisywał na temat tego szyberdachu, ponieważ szyberdach zupełnie nie reaguje. Mogę sobie kręcić tym przełącznikiem w lewo i w prawo a on i tak nic nie ruszy. Jak myślicie jaka może być przyczyna? Wczoraj też miałem taki incydent, że prawa tylna szyba (automat) się opuściła, a później nie mogłem ją podnieść. Dopiero jak z kolegą usiadłem i klikaliśmy od strony pasażera i kierowcy to jakimś cudem się podniosła. Czy tam się robi jakieś zwarcie? Jestem zielony w tym temacie i zupełnie nie mogę sobie z tym poradzić.
Ostatnio zmieniony 2015-04-26, 12:39 przez Rafal_M, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Rafal_M, zdejmij panel i sprawdz co podlaczone co nie podlaczone.mowa o panelu dachowym.ten z pokretlem.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Rafal_M
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2015-04-15, 20:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pułtusk

Post autor: Rafal_M »

Wybaczcie, ale dopiero dzisiaj miałem czas żeby to sprawdzić.

Zostałem troszkę rozczarowany bo już było widać że ktoś tam grzebał bo został tylko 1 zaczep, a 2 zaczep to prowizorka (wkręt). No ale do brzegu.

Obrazek

Obrazek

Tą niepodpiętą wtyczkę podłączyłem i o dziwo szyberdach daje znaki życia, ale nadal coś go boli.
Gdy chcę otworzyć szyberdach (czy w lewo czy w prawo) to słyszę jedynie sekundowe mruknięcie silniczka (może coś innego, ale nie znam sie na tym :-D ), a po chwili jak przekręcę na pozycję 0 to jest ten sam dźwięk (sekundowe mruknięcie). Odnoszę wrażenie, że szyberdach chce się otworzyć, ale coś go blokuje :roll:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

odkrec silnik-3 czy 4 srubki na krzyzak chyba albo torx.zdejmij silnik.zobacz czy na wolno chodzi normalnie silnik.jesli tak to masz zblokowany mechanizm.naprawa trudna.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Rafal_M
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2015-04-15, 20:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pułtusk

Post autor: Rafal_M »

Butterbean, dzięki za odpowowiedź ale te naprawy już nie na moje umiejętności. Podpiąć kabelki umiem,ale z rozkręcaniem bedą problemy i na razie wolę uzbierać kasy i zrobić to później. Jak naprawię szyberdach to dam dokładne info co się popsuło. Pozdrawiam serdecznie i szerokości :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”