[ A6 C4 2.5 tdi AAT FWD ] Wymiana tarcz hamulcowych tylnych

Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

[ A6 C4 2.5 tdi AAT FWD ] Wymiana tarcz hamulcowych tylnych

Post autor: Rikimaru »

Witam przez te tagi trochę mi zajęło i nie wiem do końca czy dobrze nazwałem temat :-P
Do rzeczy jak hamuje to słyszę pulsujący odgłos w tylnym lewym kole, najprawdopodobniej tarcza mi się wykrzywiła, ale czemu :roll: . Klocki są jeszcze dobre.
Teraz pytanie czy wymiana samych klocków na nowe coś zmieni, czy trzeba zmieniać tarcze na nowe jeśli tak to na jakie :?:
Dodam, ze jak kupiłem samochód w 2008r. to miał włożone nowe tarcze i klocki, od razu napiszę, ze nie dużo jeżdżę i nie jeżdżę jak wariat to mi klocki na długo starczają :-P [/code]
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Rikimaru pisze:najprawdopodobniej tarcza mi się wykrzywiła
Rikimaru pisze:czy wymiana samych klocków na nowe coś zmieni
Tarcza krzywa a ty klocki chcesz zmieniać... :idea:
Wystarczy że po hamowaniu w kałużę wjechałeś. Przód może masz lepszej jakości to nie wypaczyło.
Jak klocki grube a tarcza nie jest zużyta, nie ma dużego progu, można próbować ją toczyć ale tylko u dobrego tokarza.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
p_bo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 50
Rejestracja: 2011-07-02, 13:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3-miasto

Post autor: p_bo »

tylko jeszcze pytanie czy to wygięte tarcze czy może czas na małą renowacje zacisków ...
PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE

moje czerwone cudeńko http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=145

i nowa zabawka http://audi-c4.pl/viewtopic.php?p=19888#19888
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

Dokładnie, najpierw upewnij się czy aby na pewno masz krzywą tarczę... Proponuję zaciski skontrolować, być może są już tak zapieczone że nie dociskają. Co do wygięcia tarczy to wątpliwe, żeby po hamowaniu wjeżdżając w kałużę tarczę wygięło... Zgodzę się że mogło by coś się z tarczą stać, gdyby przez ileś km klocek był zaciśnięty i by rozgrzało koło aż by dym szedł i wtedy lodowatą wodą polać to mogło by się coś ewentualnie przydarzyć, ale nie przy normalnych warunkach hamowania. To za każdym razem gdy deszcz spadnie tarcze by wyginało
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

I tak jest kolego, tarcze się częściej wymienia z powodu wypaczenia a nie zużycia. Jak kupisz Toprana albo inny wynalazek za 30zł to gwarantuję, że szybko ci wykręci tarczę jak świni ogon od samego hamowania na skutek zmian naprężeń w strukturze (częściowe rozhartowanie). To właśnie naprężenia wewnętrzne powodują krzywienie się tarcz i nie koniecznie pod wpływem działania wody. Bez udziału wody pod wpływem zmiany temperatur i obciążeń tarcza również może się wypaczyć.
storm85-85 pisze:Co do wygięcia tarczy to wątpliwe, żeby po hamowaniu wjeżdżając w kałużę tarczę wygięło...
Chyba nie wiesz co to hamowanie, muskasz heble lub raczej zwalniasz silnikiem niż hamujesz skoro tak twierdzisz, nie jest tu mowa o kałuży na 2cm gł...

[ Dodano: 2011-08-09, 21:36 ]
storm85-85 pisze:gdyby przez ileś km klocek był zaciśnięty i by rozgrzało koło aż by dym szedł
Pomijam fakt jechania ileś km z zaciętym zaciskiem, na odcinku 20m mogę hamując zrobić dym z hebli Fiatem Punto 1.2 a co dopiero C4.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Najpierw muszę uzbierać pieniądze i wtedy będę się za to zabierał.
J.A.G. tak tylko napisałem tarcza , klocki, nie wiem co dokładnie robi ten hałas.
Może w sobotę rozbiorę i sprawdzę co i jak :-D
A już wyprzedzając co nie co fakty jakie tarcze polecacie i w jakich cenach one mniej więcej są.
A ile kosztuje toczenie tarcz?
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Właśnie te toczenie może być nieopłacalne. U mnie koleś bierze 20-30zł od tarczy. Cena nowej pewnie ok 80zł np tu markowe Brembo
http://allegro.pl/tarcze-brembo-tyl-aud ... 18912.html
Meyle też są z tych lepszych a cenowo podobnie. Zimmerman ale pewnie są droższe. Można i pewnie za 40zł coś kupić...
Osobiście za te 70-80dych nie zawracałbym sobie głowy toczeniem bo krzywiznę zlikwidujesz a struktura metalu i tak nie będzie jednolita, więc na długo to nie starcza.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
p_bo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 50
Rejestracja: 2011-07-02, 13:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3-miasto

Post autor: p_bo »

taj jak J.A.G pisze jezeli nie masz nikogo z kolesi co za piwko czy dwa by ci przetoczyl to kompletnie sie nie oplaca.[/list]
PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE

moje czerwone cudeńko http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=145

i nowa zabawka http://audi-c4.pl/viewtopic.php?p=19888#19888
lipton
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 293
Rejestracja: 2011-05-31, 12:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: lipton »

nie ma sensu toczyć te same pieniądze prawie co tarcza...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”