[Q] Dobór opon do quattro

Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

ma byc 4 identyczne opony i felgi.
opony powinnny miec podobne zuzycie i byc w podobnym wieku.
nie tylko srednica ma znaczenie.rodzaj mieszanki i wzor bieznika rowniez..w czasie jazdy po zakrecie inaczej beda dzialaly na dyfry opony ktore sa starte i maja chec bardziej do uslizgu niz nowe zalozone np na drugiej osi czy stronie samochodu.a to powoduje dodatkowe naprezenia w torsenach.
po bułki do spozywczego mozna poleciec tak naprawde i na 3 kolach-wystarczy zdjac tylne i zblokowac torsena..
przy naprawde szybkich intensywnych agresywnych jazdach torsen leci w ciagu miesiaca.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Może i się szybciej zużywa torsen, ale skoro pawel76 się upiera i chce inne to jego sprawa :)
Sam nie popieram takich modów ale co kto lubi.
A na obwód wpływa przecież nie tylko sama felga i opona ale i zużycie i ciśnienie w oponach. Na tyle mniejsza masa to i tak opona będzie inaczej pracować, dlatego uważam że nie ma co przechodzić ze skrajności w skrajność.
wg http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamie ... 205/50r17/ bardzo podobna średnica wystąpi przy 225/40R18 więc może i inną felgę wstaw :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mas0n, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pstrus
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2014-05-23, 22:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: slesin

Post autor: Pstrus »

Wiem ze inna sprawa i nie w temacie...
Kiedyś we firmie założyli nam inna oponę (nowa) z tylu na kolo bliźniacze przy busie
Po około tysiąca km może półtora, opona do wyrzucenia była za wysoka i ja po prostu ,,zjadlo''
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

rozumiem, ze moja wiedza nie jest moze taka jak Wasza, ale nie piszcie bajek, ze przy roznych bieznikach i szerokosciach torseny sie rozpadaja itd itp. moj AEL przez wiele lat jezdzil na oponach o roznych bieznikach, roznych szerokosciach i w roznym wieku (nawet felgi mialy rozne szerokosci) i nic mu nie jest, zachowane bylo tylko, by obwod byl taki sam. nie bylo jezdzone tylko po bulki, bo i wiele razy byl w norwegii, na slowacji i do tego wiele kilometrow zrobil po polsce. ma byc ten sam obwod, by predkosc obrotowa byla taka sama. fabrycznie nawet R8 wychodzi w roznych szerokosciach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”